Reklama

Szare mydło. Zawsze miej je pod ręką!

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tyle osób regularnie korzysta z szarego mydła, zamiast wybierać w drogerii drogie produkty do pielęgnacji? Cena to tylko jeden z wielu atutów znanego specyfiku. Oto najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w jego zakup!

Szare mydło. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Kiedy kupujesz w sklepie mydło, zwracaj uwagę przede wszystkim na to, aby nie zawierało sztucznych barwników. To czy wybierzesz sodowe, czy potasowe, zależy już od ciebie. Pamiętaj jednak, że dawniej tradycyjne szare mydła były potasowe. 

Wiele osób twierdzi, że warto zainwestować w ten drugi rodzaj, ponieważ zawiera on sól potasową. 

Nie każdy potrafi na pierwszy rzut oka rozróżnić mydło sodowe od potasowego, a to wcale nie jest takie trudne, gdyż na ogół to pierwsze jest twardsze, przez co wolniej się rozpuszcza w wodzie. Ma też nieco jaśniejszą barwę. 

Reklama

Nie jest to tradycyjne szare mydło, ale również może mieć właściwości hipoalergiczne, więc na pewno jego stosowanie jest lepszą opcją, niż sięgnięcie po pierwsze lepsze produkty do higieny. 

Prawdziwe szare mydło to takie, którego około 72 proc. procent stanowi mydło potasowe. Wytwarza się je, poddając reakcji ogrzaną oliwę z oliwek oraz stężony ług potasowy.

Gdy zdecydujesz się na zakup szarego mydła, poszukaj więc takiego, które w składzie ma potassium linoleate albo potassium olivate.

Właściwości szarego mydła

Zastosowań szarego mydła jest mnóstwo. Dlaczego osoby ze skłonnościami do uczuleń czy alergii powinni zawsze mieć w domu szare mydło? Ponieważ mydło potasowe nie zawiera sztucznych substancji, uczula o wiele rzadziej niż pozostałe środki służące do codziennej higieny. 

Nie pachnie może tak pięknie, jak wymyślne mydełka i żele zapachowe do kąpieli, gdyż składa się jedynie z prostych składników, ale za to jest znacznie bezpieczniejszą opcją dla osób z wrażliwą skórą. 

Szare mydło wykorzystuje się jednak nie tylko do higieny, ale również jako tworzywo rzeźbiarskie czy jako produkt służąco do mycia  przyborów do makijażu. Poza tym rewelacyjnie wywabia tłuste plamy z tkanin i pomaga pozbyć się ich także z zabrudzonej podłogi czy ściany. 

Koniec ze szkodnikami?

Niektórzy uważają, że aby pozbyć się mszyc z kwiatów doniczkowych, należy rozpuścić niewielką ilość (około 20 dag), szarego mydła w litrze wody. Takim roztworem należy spryskiwać rośliny przez minimum tydzień. 

Po tym czasie szkodniki powinny przestać być problemem.

Czytaj również:

Izabella Krzan z mamą w strojach kąpielowych. Internauci pytają, czy to siostry

Oczekiwania społeczne wobec matek się nie kończą!

Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała blizny! 

Natalia Siwiec w zjawiskowej stylizacji! 

Jak wygląda córka Kingi Rusin? 

Młodsza siostra Wiktorii Gąsiewskiej. Jak dwie krople wody? 

Zobacz także:



Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy