Reklama

Mała Boska Komedia szuka jurorów

Czas na wehikuł Małej Komedii. Trzecia edycja to cztery teatralne pojedynki, osiem spektakli i nawet stuosobowe jury dziecięco-młodzieżowe, które między 8 a 30 maja zadecyduje Boskiej o tym, kto wygra i przejdzie dalej. Mała Boska Komedia zyskuje nową formułę - aktywną, żywą, festiwalową.

W maju całkowicie głos zostanie oddany młodym widzom. Jesienią zwycięzców oceni międzynarodowe, profesjonalne jury. Spektakle Małej Boskiej mają wspólne cechy - dojrzałe traktowanie młodego widza, nie pouczanie a dialog, rozbudzanie wyobraźni, dotykanie tematów trudnych i ważnych, bez dystansu dorosły - dziecko.  

Nawet 100 młodych członków Jury!

Młodzi widzowie w wieku od 8-16 lat mają niepowtarzalną możliwość zostać jurorami festiwalu teatralnego Mała Boska Komedia! Organizatorzy dają gwarancję dobrej zabawy na pokazach wartościowych, mądrych i inspirujących do rozmów spektakli. Zwracają też uwagę, że zapewniają coś więcej -  doświadczenie demokracji, otwartej dyskusji, wymiany argumentów. 

Reklama

Do końca kwietnia zbierane są zapisy na Jurorów Małej Boskiej Komedii, mailowo mala@boskakomedia.pl bądź telefonicznie 728 402 155. Każdy juror zobaczy dwa, cztery, sześć lub osiem spektakli i dokona wyboru, wskazując jeden z każdej pary. Miejsca w jury wystarczy dla wszystkich!

Pierwszy etap. Teatralne bitwy

W maju widzowie i jurorzy Małej Boskiej Komedii zobaczą osiem spektakli w czterech teatralnych pojedynkach. To realizacje niebanalne w formie, ambitne w wyrazie, inteligentnie napisane, przewrotne, odważne, stymulujące wyobraźnię i obfitujące w poczucie humoru. Dotykają ważnych nie tylko dla młodego widza tematów - potrzeby społecznej akceptacji, siły marzeń, współczesnych mitologii. Z każdego pojedynku jury wyłoni zwycięzcę.

Pojedynek 1. Niech żyją lalki 

-"Odd i Luna", reż. Przemysław Jaszczak, Wrocławski Teatr Lalek

-"La la lalki", reż. Artur Romański, Teatr Animacji w Poznaniu

Pojedynek 2. To nie jest bajka

- "Mała Syrena", reż. Martyna Majewska, Teatr Miejski w Gliwicach

- "Don Kichot", reż. Konrad Dworakowski, Grupa Coincidentia i Teatr Pinokio w Łodzi

Pojedynek 3. Można inaczej

- "Morze Ciche", reż. Łukasz Zaleski, Teatr Nowy w Zabrzu

- "Staś i Zła Noga", reż. Bartłomiej Błaszczyński, Teatr Śląski w Katowicach

Pojedynek 4. Tak wybuchają wojny

- "Pamięć Rutki", reż. Justyna Łagowska, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

- "Chłopcy z Placu Broni" , reż. Konrad Dworakowski, Teatr Pinokio w Łodzi

Wspaniała przygoda

Odwróćmy role, posłuchajmy młodych widzów, zobaczmy jak wiele możemy się od nich nauczyć. Mała Boska Komedia to dialog, wyobraźnia, odpowiedzialność i świetna zabawa. Budowaniu programu towarzyszy idea pokazywania teatru, który nie ugrzecznia i nie uładza obrazu świata. Od przeglądu najciekawszych produkcji dla dzieci impreza ewoluowała do formy prawdziwego festiwalu, w którym decydujący głos mają młodzi widzowie. W 2018 roku została uznana za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci realizowaną w Krakowie i otrzymała Złotego Słonecznika w kategorii język.

Podczas Małej Boskiej Komedii młodzieżowo-dziecięca publiczność obejrzy najnowsze polskie spektakle. Każdy z jurorów otrzyma zaświadczenie, zestaw pamiątkowych gadżetów, a w razie potrzeby zwolnienie z lekcji. Jury będzie obradować, dyskutować i analizować. Każda opinia będzie ważna. Każdy oddany głos będzie miał znaczenie. Teatralnemu świętu młodego widza - od 8 do 30 maja - towarzyszyć będą spotkania integracyjne, żywiołowe rozmowy po spektaklach, warsztaty. Bilety na poszczególne spektakle kosztować będą 20 zł (dzieci, młodzież) i 40 zł (dorosły). Jurorzy oglądać będą spektakle na podstawie bezpłatnych, imiennych zaproszeń jurorskich.


Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy