Reklama

Bursztyn regeneruje skórę i włosy

Zachwycasz się biżuterią z nim, ale czy wiesz, że jantar może też wiele dobrego zrobić dla twojej urody?

W jego składzie znajdziesz węgiel, tlen, wodór, siarkę, krzem, jod oraz wiele innych mikroelementów.

Medycyna już dawno doceniła niezwykłe właściwości lecznicze bursztynu, zwłaszcza w takich dolegliwościach, jak reumatyzm, astma czy problemy z tarczycą.

Jeśli chcesz, aby biżuteria korzystnie działała na twoje samopoczucie, wybieraj tę z surowego, nieoszlifowanego bursztynu. Korzystnie wpływa on też na zdrowie i urodę. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwstarzeniowe i regenerujące.

Sposób na problemy z włosami

Zniszczone, osłabione, wypadające, suche, łamliwe, przetłuszczające się... W kosmetykach z wyciągiem z bursztynu znajdziesz ratunek na różne bolączki włosów. Stosowane regularnie łagodzą podrażnienia na skórze głowy, wzmacniają cebulki i pobudzają je do wzrostu. Dzięki temu nasze pasma odzyskują blask i stają się gęstsze. W przypadku wypadających włosów szczególnie polecane są specjalne wcierki na bazie jantaru.

Reklama

Wyciąg z bursztynu chroni także pasma przed szkodliwym wpływem środowiska i działa jak naturalny filtr UV.

Poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry

Panie o dojrzałej, zmęczonej i suchej cerze powinny zwrócić uwagę na kosmetyki z dodatkiem bursztynu. Ta cudowna żywica przyspiesza odnowę komórkową, hamuje procesy starzenia i dotlenia skórę. Takie właściwości jantar zawdzięcza kwasowi bursztynowemu, którego najwięcej jest w żywicy bałtyckiej. Kosmetyki z jego dodatkiem poprawiają nawilżenie skóry. Dzięki temu staje się ona elastyczna i jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. I to wszystko dzięki polskiemu złotu.

Mydło bursztynowe ułatwia gojenie się skóry

Jeśli poszukujesz naturalnych środków do pielęgnacji ciała, nie zapominaj o bursztynie, który ma działanie antybakteryjne i regenerujące. Nie dość,  że nawilży i ujędrni skórę, to jeszcze łagodzi po- drażnienia.

Jak sprawdzić, czy bursztyn jest surowy?

Jeśli w środku ma kółeczka czy łuski, to znak, że był podgrzewany. Możesz go też potrzeć i powąchać. Gdy wyczujesz żywicę, jest surowy.  Zapach oleju zdradza jego ulepszanie.

  IK

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy