Reklama

Domowe SPA

Podaruj sobie cudowne chwile relaksu.

Oczyszczenie i masaż ciała

Masaż olejkami i masłami odpręża ciało oraz ujędrnia skórę.

Rozgrzewka przed - Zanim wykonasz masaż, warto rozgrzać skórę i usunąć z niej martwy naskórek. W tym celu zażyj ciepłej kąpieli lub tuszu i wykonaj piling całego ciała. Użyj do tego pilingu cukrowego, a także szczotki z naturalnym włosiem albo szorstkiej rękawiczki. Tak przygotowana skóra doskonale przyjmie substancje odżywcze.

Tłuste i pachnące - Do wykonania masażu wybierz preparat o tłustej konsystencji, np. olejek albo masło do ciała, bo dają bardzo dobry poślizg. Wetrzyj go okrężnymi ruchami, zaczynając zawsze od nóg i kierując się ku górze. Więcej uwagi poświęć tym miejscom, które łatwo się przesuszają, czyli łydkom, kolanom, łokciom.

Reklama

Regeneracja włosów

Nie tylko skóra potrzebuje odżywienia, ale także zmęczone zabiegami włosy.

Sekrety w czepku - Działanie maseczki do włosów możemy wzmocnić. Wystarczy po jej nałożeniu założyć na głowę foliowy czepek i okręcić głowę ręcznikiem. Uformowany turban ogrzewaj ciepłym nawiewem z suszarki. Ciepło sprawia, że składniki odżywcze lepiej się wchłaniają.

Chłodny strumień - Do ostatniego płukania włosów użyj chłodnej wody, domkną się wtedy ich łuski, co zapewni im blask.

Odżywczy zabieg na twarz

Piling i maska - to zabieg prosty i bardzo skuteczny.

Demakijaż i złuszczanie - Każdy zabieg na twarz powinien być poprzedzony wstępnym oczyszczeniem poprzez demakijaż. Następnie wykonaj piling. Przy cerze normalnej i tłustej wybierz preparat drobnoziarnisty, przy wrażliwej, suchej czy naczynkowej - enzymatyczny. Złuszczy martwy naskórek i poprawi krążenie krwi.

Maskowanie - Tak przygotowana cera dobrze wchłonie składniki z maseczki. Najlepsze będą preparaty odżywcze i kojące, które zawierają witaminy: A, C, E i algi.

Odpoczynek dla stóp

Dobre samopoczucie zaczyna się od stóp.

Kąpiel z olejkiem - Zabiegi pielęgnacyjne stóp zacznij od ciepłej, odprężającej kąpieli z olejkami. Lawendowy, sosnowy, szałwiowy - koją skórę i działają antybakteryjnie, zaś cytrusowy i rozmarynowy - odświeżają. Gdy stopy zmarzną, do gorącej kąpieli dodaj przyprawy: zmieloną gorczycę i łyżeczkę pieprzu cayenne.

Masaż szczotką - Podczas kąpieli wykonaj masaż szczotką z naturalnego włosia lub szorstką gąbką. Po kąpieli dobrze jest wmasować w stopy oliwkę i włożyć ciepłe skarpetki.

Odprężająca kąpiel

Ciepła kąpiel pozwoli ci się zrelaksować.

Wanna, woda oraz... - Wybór kosmetyku, który dodamy do kąpieli, nie jest wcale obojętny. Nie tylko liczy się zapach. Ważne jest to, by jego rodzaj odpowiadał naszej skórze. Jeśli masz skórę suchą, stosuj pachnące oliwki, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa - do kąpieli dodaj 1 litr ciepłego mleka z 6 łyżkami miodu.

20 minut i nie dłużej - Mimo że ciepła kąpiel wspaniale relaksuje, jej czas nie powinien przekraczać 20 minut. Dłuższy wypoczynek w wannie odbiera energię i rozleniwia. A także może przesuszać skórę.


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: domowe spa | relaks | kąpiel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama