Reklama

Niezwykła moc świerku i sosny

Swoje właściwości zawdzięczają olejkom eterycznym. Możesz je wykorzystać, przygotowując domowe kosmetyki lub kupując w drogerii preparaty z tymi olejkami.

Co zrobić ze świeżymi igłami

Będą idealne do przygotowania kąpieli. Nie tylko ujędrnią skórę, ale też pomogą przy chorobach skóry, takich jak grzybica, łuszczyca czy drobne wypryski ropne. Przy okazji skutecznie złagodzą bóle mięśni i stawów.

Składniki: 1 kg świeżych igieł sosnowych lub świerkowych (mogą być całe gałązki), woda.

Sposób przygotowania: Igliwie zalej taką ilością wody, aby ponad igłami było 1-2 cm płynu. Doprowadź do wrzenia i gotuj na małym ogniu pod przykryciem 10 minut. Przecedź. Wlej do wanny, uzupełnij wodą. Sprawdź, czy kąpiel nie jest zbyt gorąca. Możesz dodać 5-6 kropli olejku sosnowego lub świerkowego. Odpoczywaj 10-15 minut. Stosuj nie częściej niż raz na 2 tygodnie. 

Reklama

Sosna i świerk dla skóry

Sosnowy olejek eteryczny ma właściwości rozgrzewające. Gdy masz przemarznięte dłonie lub stopy, kilka kropli wymieszaj  z tłustym kremem i wmasuj w skórę. Kosmetyki z ekstraktem z żywicy świerkowej i olejkiem z igieł polecane są do masażu - zmniejszą ból i obrzęk stawów. Masaż olejkiem wygładzi ciało. Do balsamu dodaj 3 krople olejku świerkowego, masuj ciało.

Orzeźwiająca, lecznicza kąpiel… i jesteś w lesie

Bez trudu przygotujesz ją samodzielnie. Kilka kropli naturalnego olejku sosnowego lub świerkowego dodaj do wody w wannie, by przygotować orzeźwiającą kąpiel pachnącą lasem. Dodana do kąpieli sól morska wzbogacona 5-6 kroplami naturalnego olejku sosnowego lub świerkowego świetnie odpręża. Taka kąpiel polecana jest zwłaszcza podczas przeziębienia - wdychanie zapachu sosny oczyszcza drogi oddechowe, udrażnia nos i łagodzi kaszel. W drogeriach kupisz kosmetyki o zapachu sosnowym lub świerkowym. Sprawdź, czy w składzie zawierają naturalne olejki. Takie są najlepsze i najskuteczniejsze.


Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy