Reklama

Olejek herbaciany: Właściwości i zastosowanie

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego może być stosowany zarówno w kosmetyce, jak i np. w aromaterapii. Ma cenne właściwości, dzięki czemu latem może pomóc nam poradzić sobie m.in. z dyskomfortem spowodowanym ugryzieniami komarów. Gdzie można kupić olejek herbaciany?

Olejek herbaciany: właściwości i zastosowanie

Olejek o intensywnym zapachu i jasnożółtym kolorze, który pozyskuje się z drzewa herbacianego, ma wiele cennych właściwości, więc znajduje on zastosowanie w różnych obszarach m.in. w aromaterapii czy kosmetyce, a nawet ogrodnictwie jako środek ochronny dla roślin przed szkodnikami. 

Latem warto zabrać go ze sobą nad morze czy jezioro, ponieważ zmniejsza on dyskomfort po ugryzieniach komarów. Przy chorobach gardła i zatok sięga się po niego np. w formie inhalacji. 

Stosowanie olejku herbacianego poleca się też osobom zmagającym się z problemami skórnymi, w tym z trądzikiem oraz grzybicą stóp czy paznokci. Często stosuje się go również przy infekcjach bakteryjnych. Ma on bowiem właściwości grzybobójcze oraz bakteriobójcze. 

Reklama

Olejek herbaciany: dla urody

Olejek z drzewa herbacianego poleca się osobom, które mają problem z pękającymi lub pocącymi się stopami. Można wykonać specjalną "kąpiel dla stóp", dodając do miski z ciepłą wodą około 30 kropel olejku

Olejek herbaciany może sprawić, że cera będzie mniej tłusta, a jednocześnie nie wysuszy skóry. Dlatego właśnie stanowi częsty składnik preparatów tj. toniki do twarzy, stosowanych przy pielęgnacji np. cery trądzikowej.

Kąpiel z dodatkiem olejku herbacianego? Dlaczego nie! Olejek herbaciany ma właściwości oczyszczające naskórek. Wystarczy tylko dodać kilka kropel do wanny wypełnionej ciepłą wodą, a następnie wymieszać, aby dobrze się w niej rozpuścił. 15 minutowa kąpiel będzie w sam raz. 

Gdzie kupić olejek herbaciany?

Zastanawiasz się, gdzie kupić olejek herbaciany? Najlepiej udać się po niego do specjalnego sklepu zielasko-medycznego lub do apteki. Znajdziesz go zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w wielu sklepach internetowych.

Czytaj również: 

Olejek rycynowy: na co pomaga? 

Kiedy najlepiej zabrać się za rzucanie palenia? 

Zobacz także: 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy