Reklama

​​Peeling kawitacyjny to kosmetyczny hit! Zalety i wady kawitacji

Peeling kawitacyjny, nazywany też kawitacją, to zabieg, który złuszcza i oczyszcza skórę bardziej niż tradycyjne peelingi grubioziarniste. Co daje peeling kawitacyjny? Ile kosztuje? Jak działa peeling kawitacyjny? Kto nie powinien go robić?

Peeling kawitacyjny to bardziej inwazyjna alternatywa dla tradycyjnych peelingów stosowanych w domu. Kawitację wybierają osoby, którym zależy na dokładnym oczyszczeniu twarzy, pozbyciu się uporczywych niedoskonałości oraz zachowaniu młodego wyglądu skóry. Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny - działanie

Peeling kawitacyjny wykorzystuje fizyczne zjawisko kawitacji - szybkiej przemiany z fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Peeling kawitacyjny jest więc wytwarzaniem mikropęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem.

Kiedy wilgotna skóra styka się z ultradźwiękami ulegającymi rozpadowi pod wpływem wibracji, stare komórki warstwy rogowej naskórka rozpadają się, odsłania się natomiast młodsza, zdrowsza warstwa skóry.

Reklama


Peeling kawitacyjny - efekty

Podstawową zaletą peelingu kawitacyjnego jest dogłębne oczyszczanie twarzy. Po zabiegu skóra jest dotleniona, a także ujędrniona i nawilżona. Kawitacja także pobudza odbudowę zniszczonych komórek, dogłębnie oczyszcza, odświeża i wygładza skórę.

Peeling kawitacyjny jest też skuteczną bronią przeciwko wągrom i zaskórnikom, jak też rozjaśnia przebarwienia na twarzy. Zapobiega także powstawaniu nowych niedoskonałości, dzięki zahamowaniu namnażania się bakterii.

Jak wykonać peeling kawitacyjny? Czy peeling kawitacyjny boli?

Peeling kawitacyjny można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabieg kawitacji trwa mniej więcej 30 - 60 minut. Na początku zabiegu skóra zostanie oczyszczona z resztek makijażu specjalnym tonikiem (można także zastosować tradycyjny peeling ziarnisty). Potem na skórę należy nałożyć serum lub podobny preparat, który sprawi, że skóra będzie wilgotna.

Kiedy twarz będzie przygotowana w ten sposób, kosmetyczka specjalną szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe zacznie usuwać zrogowaciały naskórek, skupiając się zwłaszcza na problematycznych partiach twarzy (jak nos czy broda). Podczas tej części zabiegu kawitacji można odczuwać łaskotanie lub drapanie - peeling kawitacyjny nie jest jednak bolesny.

Na koniec należy zaaplikować kosmetyk nawilżający oraz wykonać masaż twarzy. Po zabiegu kawitacji skóra może być zaczerwieniona - to normalny objaw.

Jak często peeling kawitacyjny?

Kawitację można bezpiecznie dla twarzy wykonywać przez okres ok. 6 tygodni, ale nie częściej niż raz na tydzień. To, jak często robić peeling kawitacyjny, uzależnione jest od potrzeb naszej skóry. Jeśli nie cierpimy na zbytnie zmiany skórne oraz przetłuszczającą się cerę, wystarczy wykonywać go raz w miesiącu.

Trzeba pamiętać, że kawitacja wskazana jest między wrześniem a początkiem kwietnia, aby nie narazić skóry na groźne promieniowanie. W miesiącach wiosennych i letnich należy stosować krem z filtrem.


Ile kosztuje peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny kosztuje ok. 40 - 100 zł, w zależności od salonu, który wybierzemy. Jeśli zdecydujemy się na zabieg na innych partiach ciała, cena może wzrosnąć nawet do 200 zł.

Peeling kawitacyjny - przeciwwskazania

Nie wolno zapomnieć, że kawitacja korzysta z ultradźwięków - a więc nie każdy może ją wykonywać. Kto nie może robić peelingu kawitacyjnego? Osoby, które cierpią na choroby tarczycy, nowotworowe, niewydolność krążenia, padaczkę, osteoporozę oraz zakrzepowe zapalenie żył. Nie wolno go wykorzystywać także, gdy mamy wszczepiony rozrusznik serca lub metalowe implanty.

Ze względu na wykorzystanie ultradźwięków peeling kawitacyjny w ciąży również jest złym pomysłem.

Przeczytaj też:

Peeling z kuchni

Jak zrobić peeling z cytryny i imbiru?

Domowy peeling do ciała

* * *

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: peeling kawitacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy