Reklama

Samoopalacz: Jak nie zrobić plam na skórze?

Samoopalacz jest produktem, po który coraz częściej sięgamy. Jest uznawany za najzdrowszy sposób na szybką opaleniznę. Istnieje jednak kilka minusów tej metody. Jak więc stosować samoopalacz, by nie robił plam i smug?

Jak nakładać samoopalacz?

Chociaż samoopalacz jest chętnie stosowanym produktem, to warto zauważyć, że sporo osób boi się go ze względu na ryzyko nierównomiernej opalenizny oraz pomarańczowych plam na skórze. Jeśli zdecydujemy się na aplikację samoopalacza, należy pamiętać o kilku zasadach. 

Po pierwsze przed nałożeniem samoopalacza bardzo ważną kwestią jest złuszczenie martwego naskórka. Na tak oczyszczonej skórze można uzyskać efekt równej opalenizny. Do tego skóra powinna być odpowiednio nawilżona, więc musi być na nią regularnie aplikowany balsam. 

Po drugie należy pamiętać o przesuszonych miejscach takich jak np. łokcie, kolana oraz kostki. Przed aplikacją samoopalacza należy nawilżyć te miejsca.

Ponadto do aplikacji samoopalacza niezbędna jest specjalna rękawica. Dzięki niej można uniknąć nieestetycznych smug na skórze. Do tego ochroni dłonie przed zabrudzeniem. Samoopalacz należy nakładać na skórę w małych ilościach, a dopiero później ewentualnie budować intensywniejszy kolor za pomocą kolejnych warstw. 

Dodatkowo należy pamiętać, że opalenizna uzyskana za pomocą samoopalacza powinna wyglądać naturalnie. Należy zwrócić uwagę na to, że np. nadgarstki, dłonie oraz stopy wymagają znacznie mniejszej ilości samoopalacza. Stosowanie samoopalacza nie oznacza, że będzie on zabezpieczał skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W związku z tym istotne jest stosowanie kremów z filtrem. 

Reklama

Jak pozbyć się plam po samoopalaczu?

Nieodpowiednie przygotowanie skóry do aplikacji samoopalacza może nieść za sobą źle wyglądające plamy. 

Jednym ze sposobów, by się ich pozbyć, jest złuszczanie naskórka za pomocą gruboziarnistego peelingu. Innym polecanym sposobem jest rozjaśnienie plam sokiem z cytryny lub sodą oczyszczoną. 

Samoopalacz do twarzy

Opalanie twarzy przy pomocy samoopalacza powinno odbywać się za pomocą innego produktu niż w przypadku ciała. Skóra twarzy jest wrażliwa, dlatego też powinny być na nią aplikowane kosmetyki, które nie wywołają podrażnień, reakcji alergicznych oraz nie zapchają porów. Samoopalacz do twarzy powinien być lekki i mieć delikatny skład. 

Czytaj więcej:


Domowe sposoby na łamliwe paznokcie

Jak ujędrnić ciało?

Świadoma pielęgnacja włosów - na co zwrócić uwagę?

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: samoopalacz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy