Reklama

Spojrzenie pełne blasku

Skóra wokół oczu jest cztery razy cieńsza niż w innych partiach twarzy: ma tylko 0,5 mm grubości i żadnej wyściółki tłuszczowej. Jest przez to bardziej delikatna i wrażliwa, nic więc dziwnego, że najmniejsze zaniedbanie i najdrobniejszy pielęgnacyjny błąd natychmiast się na niej uwidacznia.

Dieta kontra cienie

Gdy zasinienia są wynikiem zmęczenia, wystarczy porządnie wypocząć (na świeżym powietrzu) i się wyspać. Jeśli jednak sińce towarzyszą nam zbyt często, jedzmy więcej warzyw i owoców, zwłaszcza bogatych w wit. K (pomidory, winogrona, porzeczki, suszone śliwki) i wit. C (jabłka, kiszona kapusta, cytrusy).  Ta pierwsza reguluje krzepnięcie krwi i przyspiesza wchłanianie "siniaków", a wit. C uszczelnia naczynia krwionośne i rozjaśnia cienie.

By pozbyć się "podkówek", stosuj kremy i żele pod oczy z ekstraktem z arniki, alg, zielonej herbaty. Trzymaj je w lodówce - zimne obkurczają naczynka krwionośne i sińce są mniej widoczne. Wypróbuj płatki kolagenowe z kwasem hialuronowym - rozjaśnią cienie i nawilżą skórę wokół oczu.   

Reklama

Zimnem w obrzęk

Opuchnięte powieki i oczy jak szparki są skutkiem gromadzenia się wody w tkankach, a także braku snu, przemęczenia, stresu, siedzącego trybu życia. Mogą pojawić się, gdy za dużo solimy. Czasami mamy dziedziczną skłonność do gromadzenia się komórek tłuszczowych w tej
części twarzy, co również sprawia wrażenie opuchniętych oczu.

By zmniejszyć problem, wybieraj lekkie żele chłodzące pod oczy. Dobrze, by zawierały: kofeinę, szałwię, rumianek, świetlik lub herbatę. Kosmetyki trzymaj w lodówce, bo chłód zmniejsza nie tylko cienie, ale i opuchliznę. Warto też wieczorem schować do lodówki 2 łyżeczki do herbaty, by rano przyłożyć je na chwilę do opuchniętych powiek. Używaj rollerów pod oczy: zmniejszą obrzęk, rozjaśnią cienie, wygładzą zmarszczki. Zwykle zawierają kofeinę, która pobudza krążenie.

Demakijaż idealny

Wilgotne płatki kosmetyczne (nasączone mleczkiem lub płynem micelarnym) przykładaj do powiek, odczekaj chwilę, aż preparat rozpuści makijaż. Przesuwaj delikatnie płatki od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Wyrzuć i sięgnij po kolejne. Powtarzaj,
 aż waciki będą całkiem czyste.

Zbawienne zioła

Ziołowe kompresy zredukują opuchnięcia. Ze świetlika lekarskiego, bluszczu, skrzypu, lipy - działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwobrzękowo. Z czarnej herbaty, bławatka, rumianku - mają właściwości kojące i łagodzące. Zioła zaparz. Po przestudzeniu zamocz w naparze waciki i połóż je na parę minut na powieki.

Masaże? Tak!

Wykonuj je np. podczas aplikacji kremu. Wystarczy, że będziesz delikatnie głaskać skórę wokół oczu: od zewnętrznego kącika przez dolną powiekę i od kącika wewnętrznego przez powiekę górną. Co drugi dzień wskazującym palcem leciutko uciskaj punkty od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

Kosmetyki z kuchni

Plastry z ogórka

Gdy oczy są zmęczone lub powieki opuchnięte, stosuj kompresy z plasterków ogórka lub awokado wyjętych z lodówki.

Maseczka z mleka

Do 1/4 szklanki mleka wsyp 4 łyżeczki sody oczyszczonej. Włóż na parę minut do lodówki. Nałóż na skórę wokół oczu i pozostaw na 15 minut. Spłucz.

Papka z ziemniaka

Zetrzyj 1 średni ziemniak i schłodź w lodówce. Papkę nałóż na okolice oczu. Maska pomoże zlikwidować cienie pod oczami.

Kompres z żelatyny

Sińce pod oczami rozjaśni maska z żelatyny. Wymieszaj żelatynowy proszek z wodą, a następnie rozprowadź na skórze wokół oczu. Pozostaw maseczkę na 20 minut. Zmyj dokładnie zimną wodą.

Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy