Reklama

Zmarszczki mimiczne - jak się ich pozbyć?

Nie unikniemy ich, ale możemy sprawić, że będą mniej widoczne.

Codziennie płytsze

Zmarszczki wokół oczu, ust i na czole są efektem naszej mimiki - uśmiechów, mrużenia oczu, marsowych min, grymasów. Aby im zapobiec i nie dopuścić, by się utrwaliły, warto codziennie poświęcić trochę czasu na masaż twarzy i szyi.

Można go robić opuszkami palców, całymi dłońmi, specjalnym wałeczkiem igłowym albo małą, gumową piłeczką z wypustkami. Nie oczekujmy efektów natychmiast, ale regularne, najlepiej codzienne, zabiegi na pewno zwiększą gęstość skóry, poprawią jej jędrność i napięcie. A wtedy zmarszczki staną się płytsze i mniej widoczne.

Reklama

Masaż najlepiej wykonywać wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry. Najpierw nakładamy na twarz i szyję krem, a potem masujemy.

Bez kurzych łapek

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż na czole czy policzkach. Dlatego kurze łapki pojawiają się jako pierwsze. Pamiętajmy więc o regularnym wklepywaniu w skórę kremu pod oczy. Wieczorem dodajmy do niego dwie, trzy krople odmładzającego olejku, np. arganowego, różanego lub jojoba.

Mniejsze bruzdy

Linie biegnące od nosa do kącików ust z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. A opadający owal twarzy jeszcze je pogłębia. Aby zatem spłycić bruzdy, musimy zadbać także o zarys podbródka i żuchwy.

Problemom tym najskuteczniej można zaradzić w salonie kosmetycznym, dzięki profesjonalnemu liftingowi czy ostrzykiwaniu skóry kwasem hialuronowym. Ale domowymi sposobami również można osiągnąć dobre efekty.

Na bruzdy nosowo-wargowe, a także te na czole należy codziennie wieczorem nakładać serum z witaminą C. Zawarta w nim witamina pobudzi produkcję kolagenu w skórze i korzystnie wpłynie na regenerację komórek.

Gładka szyja

Bruzdy na szyi tworzą się głównie wtedy, gdy śpimy w niewłaściwej pozycji. Duże poduchy oraz ułożenie na boku sprawiają, że skóra na szyi się marszczy. Zagniecenia powstają także na policzkach i wokół ust.

Najbezpieczniejsza dla naszej urody jest pozycja na wznak, na niezbyt dużej i nie za miękkiej poduszce. Najlepsza jest tzw. rehabilitacyjna, która wymusza lekkie odchylenie głowy do tyłu. Dzięki temu skóra na szyi napina się i wygładza, a zmarszczki znikają.

Rada
Zamiast serum z witaminą C można kupić tańszą witaminę C w płynie i dodawać ją do ulubionego kremu na noc.

Jeśli nie chcemy, aby przybywało nam zmarszczek, unikajmy solarium. Chrońmy też skórę przed słońcem, stosując kremy z filtrem.

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy