Reklama

Zrób ziołowy olejek

To wcale nie jest trudne! Wystarczą odpowiednio dobrane do twej skóry zioło i olej (z oliwek, ze słonecznika, z migdałów czy lniany).

Taki preparat, wykonany przez ciebie w warunkach domowych, to wspaniały dodatek do pielęgnacji urody. I to zarówno twarzy, jak i całego ciała. Wręcz niezastąpiony do masażu! Przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu nie straci swych cennych właściwości nawet przez rok.

Przygotowywanie na "gorąco"

Jednym ze sposobów na uzyskanie ziołowego olejku jest metoda "na gorąco". Potrzebna ci będzie szklanka ziół, np. lawendy, nagietka, rumianku, oraz szklanka oleju (np. z oliwek).

- Zioła wsyp do naczynia. Zalej olejem. Umieść nad większym garnkiem z gotującą się wodą. Podgrzewaj na małym ogniu przez co najmniej 2-3 godziny. Mieszaj od czasu do czasu.

Reklama

- Uzyskany wywar przecedź przez gęstą gazę do czystego naczynia.

- Gdy wywar ostygnie, przelej go do butelki, najlepiej z ciemnego szkła. Możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego (z lawendy). Butelkę szczelnie zakręć. Olejek możesz stosować codziennie, najlepiej po wieczornej kąpieli.

Metoda na "zimno"

- Słoik suszonych ziół (dobierz je do problemu skóry) zalej olejem (winogronowym lub takim, jaki posiadasz). Zakręć i odstaw w nasłonecznione miejsce (np. na parapet).

- Olej przecedź po 3-4 tygodniach. Najpierw do garnka, przez ściereczkę lub sito do kawy. Uzyskany olej podgrzej (nie dopuść do zagotowania) i zalej następną porcję ziół (taką samą jak poprzednio).

- Odstaw na 2 tyg. Przecedź do słoja. Używaj do masażu ciała lub wybranych partii. Efekty zauważysz już po kilku dniach - skóra stanie się elastyczna i gładka.

Proponowane przez nas olejki

Możesz wzbogacić je każdym ziołem. Warto wybrać jednak to najlepsze dla siebie.

Rumiankowy
Sprawdzi się przy skórze wrażliwej, łatwo reagującej na zmiany klimatyczne (z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi).

Rozmarynowy
Doskonale uelastycznia i ujędrnia naskórek. Powinny używać go osoby z cellulitem i wiotczejącą skórę. Rozmaryn ma bowiem działanie pobudzające oraz odżywcze.

Lawendowy
Działa odświeżająco i uspokajająco. Zastosowany wieczorem ułatwia zasypianie. Ale to nie wszystko. Znakomicie koi także podrażnienia skóry.

Nagietkowy
Przyspiesza regenerację naskórka, gojenie się ranek i blizn. Działa przeciwzapalnie. Dzięki temu poprawia kondycję skóry, a także dobrze ją wygładza.

Dziurawcowy
To zioło jest idealne przy spierzchniętej skórze, liszajach, trądziku. Używając takiego olejku, powinnaś unikać wystawiania się na słońce (mogą powstać plamy).

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: zioła | pielęgnacja | kosmetyki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama