Reklama

Farbowanie włosów henną

Pofarbuj włosy w naturalny sposób! Oto kilka wskazówek!

Dokładnie oczyść

Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem. Usuną bowiem wszelkie pozostałości po balsamach, żelach, lakierach oraz tłuszcz i brud. Dzięki temu henna głębiej wniknie w łodygę włosa i lepiej go zabarwi.

Jeśli nie masz szamponu z SLS, możesz do zwykłego dodać trochę sody oczyszczonej. Efekt będzie ten sam. Hennę nakładaj na wilgotne pasma.

Wybierz odcień

Końcowy efekt barwienia henną zależy od koloru włosów przed farbowaniem. Ciemnym naturalna czerwona henna nada mahoniową barwę. Ale na jasnych wyjdzie czerwień. Henna oferowana jest też w wielu odcieniach brązów oraz czarna.

Reklama

Możesz je mieszać, aby osiągnąć pożądany efekt. Pamiętaj jednak, że roślinna farba nie nadaje się dla blondynek, także farbowanych. Nie kładź jej na rozjaśniane pasma, bo poczujesz się jak Ania z Zielonego Wzgórza – włosy będą zielone!

>>> Na kolejnej stronie dowiesz się, w jaki sposób utrwalić kolor<<<


Trzymaj w cieple

Sproszkowaną hennę zalej gorącą wodą. Dla czerwonej powinna mieć temperaturę ok. 50°C, dla brązów i czerni – ok. 80°C. Jeszcze ciepłą nałóż na włosy i owiń je folią oraz ogrzanym ręcznikiem. Im dłużej pozostanie na głowie, tym odcień będzie intensywniejszy.

W ciągu kilku dni henna się utleni i włosy uzyskają jeszcze głębszą barwę. Jeśli odrosty pozostały jaśniejsze, za 2–3 dni znów możesz je ufarbować. Pamiętaj jednak, aby po koloryzacji nie myć głowy przez 2 doby, by henna miała czas zadziałać.

Dodaj blasku

Lekko przesuszone henną włosy szybko nawilży olejowanie. Przed każdym myciem głowy nalej na dłoń 5–10 kropli olejku ze słodkich migdałów, kokosowego lub amla i wmasuj w pasma na całej długości. Pozostaw co najmniej na godzinę, a jeszcze lepiej na całą noc. Potem umyj szamponem i nałóż odżywkę. Już po miesiącu takich zabiegów włosy staną się lśniące i gładkie.

Olejowanie wzmacnia je, pogrubia i zapobiega wypadaniu. Jeśli zauważysz, że włosy przetłuszczają się szybciej niż dotychczas, to znaczy, że są wystarczająco nawilżone i możesz przerwać kurację. Powtórz ją po kolejnym farbowaniu.

Utrwal kolor

Używanie roślinnych farb nie oznacza, że włosy nie wymagają dodatkowej pielęgnacji. Płucz je wodą z octem jabłkowym lub sokiem z cytryny, aby utrwalić kolor i przywrócić im elastyczność. Do 2 litrów wody dodaj pół szklanki octu albo soku i polej nią głowę po umyciu.

Możesz także stosować odżywki do włosów farbowanych, ponieważ przez kilka dni po koloryzacji pasma będą lekko przesuszone. Kolor henny utrzymuje się dość długo. Nie można się go pozbyć, tak jak farb chemicznych. Dekoloryzacja się nie powiedzie.

Jeśli zechcesz zmienić barwę włosów, musisz czekać aż odrosną lub henna się wypłucze.

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy