Reklama

Co się dzieje, kiedy śpisz ? Działanie kremów na noc

Podczas snu regeneruje się nie tylko organizm, lecz również skóra. W tym czasie naskórek szybciej się odnawia, a zawarte w kremach na noc odpowiednie substancje lepiej się wchłaniają. Jeśli zaniedbamy nocną pielęgnację, żaden makijaż w dzień nie pomoże nam ukryć niedoskonałości.

Zdarza się, że po ciężkim dniu nie masz siły na prawidłowy demakijaż, więc szybko oczyszczasz twarz i wklepujesz jakikolwiek krem. To duży błąd. 10 minut poświęcone skórze każdego wieczoru zapewni jej młodość i świeżość nie tylko na następny dzień, lecz przede wszystkim na długie lata. Niestarannie zmyty makijaż jest przyczyną podrażnionej skóry oraz opuchniętych oczu nad ranem. Dodatkowo resztki pudru oraz brud i kurz z całego dnia są barierą dla substancji odżywczych zawartych w kremach.  Dokładny demakijaż powinien więc stać się podstawą w codziennej pielęgnacji twarzy.

Reklama

W nocy nasza skóra odpoczywa, relaksuje się i regeneruje po całym dniu. W tym czasie ma miejsce odżywianie komórek, w którym dostarczane są m.in. mikroelementy oraz witaminy niezbędne do odbudowy i regeneracji. Aby wspomóc ten proces, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie kremy przeznaczone do pielęgnacji w czasie snu.

Na noc i na dzień

Choć z kosmetykami nie należy przesadzać, kremy do twarzy powinny być co najmniej dwa. Dlaczego? Skład kremu na noc różni się od receptury kremu na dzień. Ten na noc ma zdecydowanie więcej składników odżywczych, ponieważ w czasie snu skóra łatwiej i skuteczniej je wchłania.

Nocą skóra oddycha lepiej, zwiększa się jej przepuszczalność, dzięki czemu wchłania większą ilość substancji. Zawarte w kremach na noc składniki działają więc o wiele bardziej aktywnie, co sprawia, że efekty są trwalsze, a skóra dłużej zachowuje młodość.

Jak działa taki krem?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji na noc jest oczywiście odpowiedni krem do tego przeznaczony. Takie produkty nie posiadają substancji matujących i nie chronią przed promieniami słonecznymi, ponieważ w czasie snu nie jest to potrzebne.

Głównymi składnikami kremów na noc są m.in. antyoksydanty, które wzmacniają skórę oraz przeciwutleniacze w postaci witaminy A, C i E, koenzym Q10 i kwas liponowy.

Krem na noc powinien przede wszystkim dobrze nawilżać. Produkty zawierające ceramidy, glicerynę i mocznik sprawią, że skóra po przebudzeniu będzie gładka, nawilżona, ale nie tłusta.

Równie ważnym elementem w kosmetykach do pielęgnacji w czasie snu są substancje złuszczające naskórek. Kwasy owocowe czy retinol pomagają pozbyć się resztek uszkodzonej skóry dymem papierosowym czy promieniami słonecznymi, co w efekcie pomaga uzyskać jasną i matową skórę już od samego rana.

Skóra pełna troski

Gdy śpimy, nasza skóra ciężko pracuje. Już wczesnym wieczorem zaczyna się rozluźniać i przygotowywać do regeneracji. Wiązania komórkowe stają się bardziej elastyczne, a mikrokrążenie zaczyna się usprawniać. Wszystko po to, by w czasie snu naprawić szkody, które spotkała w ciągu dnia (słońce, dym papierosowy czy gwałtowne zmiany temperatur).

Po północy rozpoczyna się intensywna praca, ponieważ w organizmie wytwarzają się hormony odpowiedzialne za regenerację. W tym czasie skóra oczyszcza się z toksyn oraz odbudowuje włókna kolagenowe.

Nad ranem organizm znów zaczyna przygotowywać się do trybu dziennego. Skóra zmniejsza swoją przepuszczalność, dzięki czemu chroni przed szkodliwymi czynnikami takimi jak: promienie słoneczne, wiatr czy klimatyzacja.

Jak stosować kremy na noc?

Głównym zadaniem produktów do pielęgnacji nocnej jest odżywanie i regeneracja. By jeszcze bardziej wzmocnić ich działanie, należy zadbać o prawidłowy demakijaż. Krem najlepiej jest nakładać na dobrze oczyszczoną skórę twarzy. Nie zapominajmy o szyi i dekolcie, ponieważ one również wymagają intensywnej troski. Starajmy się omijać okolice oczu. To bardzo delikatne i wrażliwe miejsca. Nie trzyj powiek, a tusz zmywaj pionowymi ruchami. Dobrym rozwiązaniem będzie specjalny krem pod oczy, który najlepiej wklepać opuszkami palców.

Podczas aplikacji kremu warto wykonać delikatny masaż okrężnymi ruchami, uważając przy tym by nie naciągać zbytnio skóry. Taki masaż pomoże pobudzić mikrokrążenie i sprawi, że skóra będzie bardziej dotleniona.

 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy