Reklama
Piękny ogród i balkon

Pozbądź się mrówek z ogrodu. Oto naturalne sposoby

Mrówki w domu stają się uciążliwe, a pozbycie się ich wcale nie jest prostym zadaniem. Podobnie jest w przypadku ogrodu. Mrówki chętnie zadomawiają się w rabatach i w ten sposób niszczą efekty naszej pracy. Warto więc wiedzieć, że istnieją naturalne sposoby na pozbycie się tych nieproszonych gości.

Mrówki w ogrodzie

Mrówki są pożyteczne dla ekosystemu, jednak wszystko się zmienia, gdy postanawiają zagościć w naszych domach oraz ogródkach. Potrafią wyrządzić wtedy niemałe szkody. By pozbyć się mrówek z ogrodu, warto wiedzieć, za czym nie przepadają i co je skutecznie odstrasza. 

Mrówki są wyczulone na niektóre zapachy. Wystarczy więc posadzić w ogródku rośliny, które skutecznie zniechęcą mrówki do zagoszczenia na stałe.

Jak się pozbyć mrówek z ogrodu?

Wiele osób szuka naturalnych, domowych sposobów na pozbycie się mrówek z ogrodu. Wszystko przez to, że szkodzą roślinom, gdy przebywają w ich pobliżu. Budują kopce, a to utrudnia ukorzenienie się roślin. Mimo że mrówki są pożyteczne, to w ogrodzie jednak niosą za sobą szkody. 

Reklama

Mszyce wydzielają słodką spadź, która dla mrówek jest bardzo cenna. W związku z tym zwalczenie mszyc w ogrodzie może częściowo rozwiązać również problem z mrówkami. 

Mrówki nie przepadają również za zapachem tymianku, lawendy i liści pomidorów. Odstrasza je także mięta polna, wrotycz pospolity oraz bazylia. 

Poza tym, by pozbyć się mrówek z ogrodu, można wykorzystać mąkę kukurydzianą. Wystarczy rozsypać ją w miejscu ich bytowania. Równie skutecznie zadziała woda czosnkowa. By ją przygotować, należy rozgnieść kilka ząbków i umieścić w słoiku z wodą. Po upływie doby mieszankę należy lekko podgrzać, a następnie przelać do butelki z atomizerem i rozpylić w miejscach, gdzie zwykle przebywają mrówki. 

Wiele osób poleca również miodową pułapkę, do której przyklejają się mrówki. Warto również pamiętać, że mrówki nie przepadają za mieloną kawą, proszkiem do pieczenia oraz cynamonem. Wystarczy rozsypać je wokół roślin, które chcemy ochronić. 

***

Zobacz także:

Naturalne opryski na mszyce

Skalniak – pomysł na przydomowy ogród

Jak pielęgnować zamiokulkasa, by nie gubił liści? O tym pamiętaj!


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy