Reklama
Królewski ślub w liczbach

Ślub królewski w liczbach. Niektóre przyprawiają o zawrót głowy

​Już za kilka godzin książę Harry i Meghan Markle wypowiedzą słowa przysięgi małżeńskiej. Poźniej w gronie najbliższych będą świętować do samego rana. Wiemy, ile lampek szampana wypiją goście, z jakich składników składa się weselny tort i ile ulicznych przyjęć zostanie wydanych na cześć młodej pary. Zobaczcie nasze zestawienie.

Jedna z aplikacji analizując dane z ponad 170 tysięcy wesel oraz z 70 tysięcy firm z branży ślubnej opublikowała raport "Królewski ślub w liczbach".

Szacuje się, że ślub Harry’ego i Meghan będzie kosztować około 20 milionów funtów. Transmisję z wydarzenia oglądać będą trzy miliardy fanów rodziny królewskiej na całym świecie.

Tort ślubny

W piątek pałac Kensington opublikował nagranie dokumentujące prace w cukierni, która odpowiada za przygotowanie tortu młodej pary. Harry i Meghan zdecydowali się na odejście od wieloletniej tradycji. Zwykle torty na królewskich ślubach są wielopiętrowe i przypominają dzieła architektury. Meghan i Harry postawili na delikatny tort udekorowany żywymi kwiatami.

Reklama

Za jego wykonanie odpowiada Claire Ptak, właścicielka londyńskiej cukierni. Kobieta zdradziła, że narzeczeni zdecydowali się na odświeżający smak cytryn i czarnego bzu. Tort pokryty będzie bitą śmietaną i zostanie przetransportowany do pałacu z samego rana. Claire Ptak doda do niego kwiaty czarnego bzu i peonie tuż przed podaniem tortu z obawy, by rośliny nie zwiędły.

Do wykonania najważniejszego deseru zużyto 200 cytryn, 500 organicznych jaj, 20 kg masła, 20 kg mąki, 20 kg cukru i 10 butelek syropu z czarnego bzu.  

Zgodnie z tradycją para młoda powinna zachować choć jeden kawałek swojego tortu, zamrozić go i zjeść w pierwszą rocznicę ślubu.

Niech się sypie konfetti!

Szacuje się, że uradowani Brytyjczycy rozrzucą po ulicach królestwa około milion garści konfetti. Fani rodziny królewskiej jak zawsze przy tego rodzaju uroczystościach będą świętować na ulicach, sypać kwiaty i rozrzucać konfetti.

Toast... herbatą

Podaje się, że zaraz po obejrzeniu transmisji z ceremonii w kaplicy św. Jerzego Brytyjczycy udadzą się do swoich kuchni, by wstawić wodę na herbatę i wnieść symboliczny toast herbatą. Tego dnia woda zawrze w około 3 milionach czajników.

Powody do świętowania

Wieczorem, kiedy para młoda wreszcie będzie mogła cieszyć się sobą wśród bliskich bez obecności kamer, poddani wyciągną schłodzonego szampana i wyjdą z nim na ulice. Kiedy książę William składał przysięgę Kate Middleton w 2011 roku podliczono, że w Wielkiej Brytanii tego dnia odbyło się około 5 tysięcy ulicznych imprez. W tym roku wynik ten może zostać pobity niemal dwukrotnie. Przyczynić do tego może się również fakt, że 19 maja Brytyjczycy dowiedzą się, która drużyna wygra Puchar Anglii. Rywalizują o niego Chelsea i Manchester United.

Coś na ząb

Żadna impreza nie może odbyć się bez przekąsek. Brytyjczycy w trakcie ulicznych imprez zjedzą prawie 1,5 miliona tradycyjnych kanapek z ogórkiem. Do ich przygotowania potrzebne są cienkie jak papier kromki chleba bez skórki, plasterki ogórka i odrobina masła. 

Ten ślub się opłaca

Specjaliści wyliczyli, że 7 lat temu ślub Kate i William zachęcił około 350 tysięcy zagranicznych turystów, by przybyć do Wielkiej Brytanii i zobaczyć ceremonię. W tym roku około pół miliona osób z zagranicy specjalnie przyjechało do Londynu, by zobaczyć Meghan i Harry'ego. Zakładając, że każdy z nich wyda niespełna 600 funtów w trakcie wizyty, królewski ślub zasili gospodarkę 268 milionami funtów. Do tej kwoty należy również dodać dochód ze sprzedaży pamiątek wydanych specjalnie na tę okazję. 

Meghan Markle i książę Harry zaręczyli się na początku listopada. Ich ślub odbędzie się 19 maja 2018 roku.

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy