Reklama

Chcę wyglądać młodziej!

Od lat masz swój ulubiony podkład, pomadkę i cienie, malujesz się tak jak zwykle, nie spieszysz się, robisz to starannie - a mimo to, coś jest nie tak. Cera wygląda na zmęczoną, usta zamieniły się w wąską kreseczkę i nadają twarzy zacięty wyraz, a oczy nie błyszczą jak dawniej. Co się stało?

Skóra z upływem czasu traci blask, a do tego blednie. Szminka, której używałaś przed laty, dziś jest dla ciebie za ciemna. Poza tym przy ciemnych odcieniach kosmetyków, skóra wydaje się starsza (za to przy jasnych - młodsza!). Kiedy makijaż cię odmłodzi? Gdy będzie delikatny i naturalny, gdy rozświetli twarz i zatuszuje zmęczenie. Jeśli twoja cera jest mocno przesuszona, zanim zaczniesz się malować, nałóż podwójną porcję kremu nawilżającego.

Krok 1: Podkład – kryjący i liftingujący


Jesienią, gdy opalenizna znika, stosuj podkłady bardziej kryjące. Jeśli lubisz formuły typu 3 w 1, wybierz krem BB - ma działanie nawilżające, przeciwzmarszczkowe i delikatnie wyrównujące koloryt skóry. Ponadto ładnie rozświetla. Jednak gdy dla twojej skóry krem BB to za mało, zainwestuj w dobrej jakości kryjący podkład. Wybierz przeciwstarzeniowy (anti-aging) - odżywi i nawilży cerę, zniweluje zmarszczki, opóźni proces starzenia się skóry i zatuszuje przebarwienia. Pamiętaj, by przy brwiach i ustach nakładać minimalną ilość kosmetyku, a pod oczami najlepiej nie wklepywać go wcale - podkreśli nawet drobne zmarszczki.

Reklama

Krok 2: Cienie – beż plus rozświetlenie


Makijaż oczu powinien być subtelny (np. cieniami the Balm). Postaw na beże i szarości. Jasny delikatniejszy odcień aplikuj na ruchomą część powieki, a jej zagłębienie muśnij takim o ton, dwa ciemniejszym. Cienie powinny być satynowe, ale nie perłowe - uwydatniają zmarszczki. Rozświetlaj wewnętrzne kąciki - ten trik "zdejmie" z oczu zmęczenie, a do tego optycznie powiększy ich rozstaw. Rób to korektorem w pędzelku - ma lekką konsystencję i nie podkreśli drobnych zmarszczek. Jeśli taki makijaż jest dla ciebie zbyt "rozmyty", narysuj brązową lub szarą kredką kreskę wzdłuż górnej linii rzęs - spojrzenie nabierze wyrazistości.

Krok 3: Brwi – dobrze wyregulowane


Regulując brwi, warto zmienić delikatnie ich kształt, lekko "unosząc" je od połowy długości, ten trik zadziała jak lifting. Podkreślaj brwi subtelnie, cieniem lub kredką w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do ich naturalnego koloru.

Krok 4: Rzęsy – wydłużone


Podkręcone, długie rzęsy odciągają uwagę od zmarszczek wokół oczu. Stosuj maskarę wydłużającą (np. Paradise L’Oréal Paris). Rzęsy maluj od samej nasady, zygzakowatym ruchem, lekko wyciągając je do góry. Wtedy będą ładnie rozczesane i nie będą się sklejać. Nie tuszuj mocno dolnych rzęs, bo to optycznie obciąża oko i dodaje lat.

Krok 5: Usta – z połyskiem


Usta z upływem czasu robią się coraz cieńsze. Optycznie je powiększysz satynowymi pomadkami z połyskiem lub błyszczykami. Wybierz róż (od pudrowego po amarantowy) i czerwień. Unikaj matowych i ciemnych szminek - wtedy usta wyglądają na węższe i "surowsze".

Krok 6: Róż – w kwiatowym kolorze


Ponieważ cera jest coraz bledsza, postaw na ożywiający ją róż (np. Avon). Podkreśl kości policzkowe kosmetykiem w kolorze, np. różanym, piwonii, truskawek czy brzoskwini. To najlepsze odcienie dla dojrzałej cery, bo nie kontrastują zbyt mocno z kolorem skóry, a dodają jej młodzieńczego blasku.

Krok 7: Zamiast pudru – spray utrwalający


Przez lata utrwalałaś makijaż warstwą pudru i wyglądałaś świetnie - teraz po takim wykończeniu twarz przypomina maskę, a do tego wszystkie zmarszczki widać jak na dłoni. Cera dojrzała potrzebuje nawilżenia, a nie jeszcze jednej warstwy obciążenia. Dlatego puder zastąp mgiełką utrwalającą makijaż (setting spray) lub wodą termalną. Spryskaj buzię kosmetykiem z odległości ok. 30 cm i gotowe.


Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy