Reklama

Kąpiel jak kojący zabieg

Zanurz się w ciepłej wodzie... Zamiast piany polecamy mleko, wyciągi z kwiatów i ziół. Taka kąpiel nie tylko rozgrzewa i relaksuje, ale sprawdzi się przy kłopotach ze skórą.

Ujędrni wiotką skórę

Moczenie się w wodzie przeciw zmarszczkom? Ależ tak! 10 minut w kąpieli o temp. 37ºC w wyjątkowym mlecznym eliksirze uelastyczni, nawilży i rozjaśni skórę. Polecamy ją paniom dojrzałym.

Mleko, oliwa i czarny bez mają właściwości odmładzające 2 l mleka, 2 łyżki oliwy z oliwek i napar z czarnego bzu (z 2 saszetek fix zalanych 1, 5 l wrzątku ) wlej do wanny napełnionej do połowy ciepłą wodą.

Wygładzi szorstki naskórek

Relaksuj się przez ok. 10 minut w ciepłej wodzie o temp. 37ºC z dodatkiem odwaru z kwiatów lipy, liści łopianu, liści tymianku i szyszek chmielu, a zmiękczysz szorstką skórę, np. na plecach, pośladkach czy łokciach

Reklama

Zioła złuszczają jak delikatny peeling enzymatyczny Zmieszaj 100 g ziela lipy, 100 g łopianu, 50 g tymianku i 50 g szyszek chmielu. Zalej mieszankę 3 litrami zimnej wody.

Gotuj na wolnym ogniu pod przykryciem, zostaw jeszcze na 20 min. Przecedź i wlej płyn do wanny wypełnionej do połowy wodą. Rozpulchnisz drobne komórki naskórka, które się „odkleją” i pozostaną w wodzie. Po osuszeniu się ręcznikiem wklep balsam do ciała z lipidami, np. Emolient, Lirene, ok. 22 zł.

Złagodzi podrażnienia

Skóra wrażliwa źle toleruje dodatek soli kąpielowej czy pieniącego się płynu, za to uspokajająco działa na nią 15-minutowa ciepła kąpiel wzbogacona mlekiem oraz otrębami pszennymi.

Otręby pszenne i mleko zmniejszają zaczerwienienia. 250 g otrąb wsyp do woreczka z płótna, włóż do garnka i zalej 3 l mleka. Ogrzewaj pod przykryciem przez 15 minut. Po ostudzeniu płynu wyciśnij woreczek i dodaj miksturę do wanny napełnionej do połowy wodą o temp. 36-38ºC. Spłucz ciało strumieniem ciepłej wody i osusz ręcznikiem, lekko przykładając go do ciała (nie pocieraj energicznie skóry, bo to zniweczy kojące działanie kąpieli).

Nawilży suchą skórę

Zmiękcza, rozpulchnia wysuszony naskórek i sprawia, że ciało jest aksamitnie gładkie w dotyku. Tak działa kąpiel o temperaturze 37ºC z dodatkiem eliksiru mleczno-żywokostowego. Wystarczy przeznaczyć na ten zabieg 5-10 minut co 2-3 dzień wieczorem.

Żywokost i mleko są niczym balsam do ciała. 1 łyżkę sproszkowanego korzenia żywokostu (lub prawoślazu) zalej 3 szklankami mleka i gotuj przez 15 minut na wolnym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia. Otrzymany płyn wlej do wanny napełnionej do 1/3 ciepłą wodą. Nie spłukuj ciała.

Zmniejszy świąd i nadmierne łuszczenie

Zaledwie 10-15 minut spędzonych w ciepłym kleiku o temp. 37-38ºC pozostawia na powierzchni skóry cienką warstwę zapobiegającą twardnieniu naskórka i jego łuszczeniu się. Możesz ją stosować na przemian z balsamem – jednego dnia kosmetyk, co 2-3 dni kąpiel.

Płatki jęczmienne i olejek migdałowy działają zmiękczająco. Paczkę płatków zalej 5 l wody i gotuj do uzyskania kleiku. Przecedź, wlej do wanny napełnionej ciepłą wodą. Dodaj 30 ml olejku ze słodkich migdałów, np. Nacomi, 9,50 zł.

Zadziała jak krem przeciw rozstępom i cellulitowi

Kwadrans w kąpieli o temperaturze 37ºC wzbogaconej wywarem z trzech ziół wspomaga walkę z tymi niedoskonałościami, np. na biuście, pośladkach czy brzuchu.

Kasztanowiec, krwawnik, przywrotnik poprawiają sprężystość. 100 g ziela przywrotnika zmieszaj z 25 g kwiatów: krwawnika i kasztanowca. Zalej je 3 litrami wrzątku. Gotuj przez 10 minut pod przykryciem, przecedź i wlej do wanny wypełnionej do 1/3 objętości wodą.

Rozgrzeje przemarznięte ciało

Przyjemne ciepło poczujesz w kąpieli z dodatkiem egzotycznych przypraw. Ogrzewanie powinno być jednak stopniowe, najpierw więc odpocznij przez kwadrans w pomieszczeniu, potem możesz wejść do wody o temperaturze 38ºC na 5-10 minut.

Goździki, cynamon i pomarańcza regulują temperaturę w tkankach. 10-12 goździków, kawałek kory cynamonowej i skórki z 1 pomarańczy zalej 1 l wrzątku. Gotuj 20 min, przecedź płyn i wlej go do wanny napełnionej do połowy wodą.

Zobacz także:



Świat kobiety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy