Reklama

Masaż twarzy płytką gua sha. Na zmarszczki działa jak żelazko!

Masaż płytką gua sha w ostatnim czasie zyskał na popularności. Wszystko przez to, że poprawia kondycję skóry. Redukuje obrzęki, niweluje opuchliznę i nie tylko. Jak więc wykonywać masaż płytką gua sha?

Czym jest płytka gua sha?

Gua sha to kamienna płytka służąca do masażu, która wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Najczęściej jest wykonana z jadeitu lub kwarcu. Płytka gua sha jest płaska, a jej boki są zaokrąglone. Może jednak przybierać różne formy. 

Zazwyczaj jeden z dłuższych boków ma niewielkie wgłębienie, a jeden z krótszych zakończony jest na kształt litery V. Wykonanie masażu za pomocą gua sha nie jest trudne, ale wymaga chwili cierpliwości. To właśnie za sprawą kształtu i krzywizn płytki można dokładnie masować każdą część twarzy. 

Jak działa masaż gua sha?

Masaż gua sha w krótkim czasie zdobył popularność. Wszystko przez to, że sprawdza się na każdym rodzaju skóry i pozytywnie wpływa na jej kondycję. Pod wpływem pocierania skóry płytką gua sha dochodzi do rozluźnienia mięśni. Do tego skóra się odpręża i rozgrzewa.

Reklama

Poza tym masaż za pomocą płytki gua sha jest w stanie niwelować drobne zmarszczki, zmniejszać opuchliznę twarzy, wygładzać skórę, a także poprawiać ukrwienie oraz przepływ limfy. Dzięki niemu skóra jest pełna blasku i do tego staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Warto jednak pamiętać, że masaż nie powinien być wykonywany na uszkodzonej skórze.

Trzeba mieć na uwadze, że efekty są widoczne, gdy masaż jest wykonywany regularnie. Powinien trwać minimum kwadrans i można go wykonywać nawet codziennie. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, to 2-3 razy w tygodniu też będzie dobrym rozwiązaniem. 

Jak wykonać masaż gua sha?

Chcąc wprowadzić masaż gua sha do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, trzeba pamiętać, że należy go wykonywać na oczyszczonej skórze. Pierwszym etapem jest dokładne zmycie makijażu i umycie twarzy za pomocą żelu lub pianki. Następnie na skórę trzeba zaaplikować serum, krem lub ulubiony olejek. Masaż musi być wykonywany na produkcie, który nadaje poślizg płytce. 

Masaż płytką gua sha wykonuje się od środka twarzy w kierunku zewnętrznym, a każde ruchy należy powtarzać od pięciu do dziesięciu razy. 

Żuchwę można masować za pomocą wgłębienia, które znajduje się w płytce gua sha. Ruchy należy prowadzić od brody w stronę ucha. Dłuższy bok płytki można wykorzystać do masażu policzków. W tym celu trzeba go prowadzić od skrzydełek nosa aż do szczytu kości jarzmowych. 

Nie można zapominać o czole, które należy masować najdłuższym bokiem od brwi w kierunku linii włosów. Usta można masować dokoła za pomocą najkrótszego boku płytki. Natomiast delikatne przesunięcia po mięśniu okrężnym oczu mogą pomóc w pozbyciu się opuchlizny i cieni.

***

Zobacz także:

Akcja regeneracja: Jak zadbać o cerę wiosną w 5 krokach?

Jak sobie poradzić z opadającymi policzkami? Oto kilka domowych sposobów

Wiosenna pielęgnacja skóry: Maseczka z lnu na twarz

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: masaż gua sha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy