Reklama

Pogromca nudy, ale nie każdy z nim wytrzyma. Jaki jest sangwinik?

Sangwinik to typ osobowości uzupełniający typografię Hipokratesa, w której występują jeszcze melancholik, flegmatyk i choleryk. Jakie cechy charakteryzują sangwinika? Sprawdź.

Ludzie o sangwinicznym typie osobowości są żywiołowi. Wydają się być beztroscy i towarzyscy. Przekonasz się, że zawsze są gotowi na rozmowę, nawet z nieznajomym. Osobom o tym typie osobowości bardzo łatwo jest poznać nowych przyjaciół. Dla wielu negatywy tego typu osobowości są dość łatwe do zrównoważenia. Biorą głęboki oddech, wychodzą z chwili, a następnie pracują nad naprawą sytuacji. Kiedy utknęli, problemy zaczynają przychodzić.

Czytaj też: Znaki obecności archanioła Gabriela. Dlaczego warto ich wypatrywać?

Reklama

Umiejętność wybaczania

Ludzie o tym typie osobowości bardzo szybko wybaczają. Chociaż mogą mieć trudności z odłożeniem na bok negatywnych emocji, ich nadrzędnym celem jest iść naprzód niezależnie od okoliczności. Nie lubią rozwodzić się nad tym, co wydarzyło się w przeszłości. Postrzegają błędy jako szansę na naukę i poprawę sytuacji.

Emocjonalność

Osobowości sangwiniczne wydają się być bardzo emocjonalne. Ma to związek z ich podejściem do życia i byciem skupionym na tym, co tu i teraz. To może rodzić problemy, ponieważ sangwinik natychmiast bierze wszystko do siebie, denerwuje się, ale szybko przeprasza i jak najszybciej chce zapomnieć, bo to wydarzenie jest już przeszłością. A - jak wiadomo - dla niego liczy się teraźniejszość.

Poczucie humoru

Ludzie, którzy mają sangwiniczny typ osobowości, mają autentyczne poczucie humoru. Są bardzo otwarci i unikają negatywnych tonów sarkastycznych. Szukają zabawnych elementów we wszystkim, co się dzieje. Życie jest dobre dla ludzi o tej osobowości, również dzięki tej właśnie cesze.

Arogancja

Niektóre typy osobowości mają wysoki poziom pewności siebie i samokontroli, które można pomylić z arogancją. Sangwinicy natomiast mają realną tendencję do bycia aroganckimi. Lubią się popisywać. Ich wysoki poziom poczucia własnej wartości może sprawić, że poczują się niezwyciężeni, jakby mogli podbić świat. Chcą by inni wiedzieli, jak niesamowity jest sangwinik, co może dla innych ludzi być po prostu nieznośne. 

Energiczność

Ludzie o tym typie osobowości są niezwykle energiczni i przyjaźni. Mają w sobie coś, co sprawia, że czujesz się, jakbyś znał tę osobę od zawsze, nawet jeśli to w gruncie rzeczy obcy człowiek. Są to zabawni ludzie, chętni do zrobienia psikusa, a jednocześnie niesamowicie charyzmatyczni. Mają naturalny dar przyciągania do siebie ludzi.

Skrajności

Bardzo łatwo jest komuś o sangwinicznej osobowości doświadczyć poważnych wahań nastroju, podobnych do tych, które może doświadczyć ktoś, u kogo zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. W ciągu dosłownie kilku minut mogą przejść od euforii do totalnego doła. Nie lubią tych stanów, powodują one u nich chęć atakowania innych, dramatyzowania i szukania sposobów na zwalenie problemów na kogoś innego.  

Szukanie uwagi

Osoby o sangwinicznej osobowości uwielbiają być w centrum uwagi. W każdej sytuacji chcą, aby światło reflektorów było skierowane na nich. Niektórym zapewni to sławę i splendor, innych uzależni od ciągłych pochwał. Wiele osób z tym typem osobowości zrobi wszystko, co w ich mocy, aby stworzyć innym okazje do prawienia im komplementów.

Towarzyskość

Sangwinicy szukają kontaktów z ludźmi. Czują się swobodnie w każdej sytuacji, nawet w grupie zupełnie nieznanych im osób. Interakcje społeczne są tym, co ładuje ich baterie każdego dnia. Gdyby poproszono ich o samotne spędzenie czasu, uznaliby okoliczności za niesamowicie nudne. 

Polecamy: Silni psychicznie ludzie nigdy nie robią tych rzeczy

Poszukiwanie przyjemności

Sangwinik zawsze szuka dobrej zabawy. Koncentruje się na rzeczach, które sprawiają, że czuje się dobrze, a następnie zaprasza innych, aby dzielili z nim to doświadczenie. Lubią być organizatorami takich przyjemności, chcą mieć reputację zabawowych. Szukają miejsc, w których jest mnóstwo ludzi, zapoznają się z jak największą liczbą z nich, a następnie nawiązują kontakty w oparciu o wspólne historie i emocje.

Czytaj też: Zmora nocna - kim jest i jak się jej pozbyć? Paraliż senny i jego przyczyny

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: osobowość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy