Reklama

Porcja energii dla włosów

Po zimie stan twoich włosów przyprawia cię o ból głowy? Zamiast się martwić, poszukaj nowych produktów pielęgnacyjnych, łączących działanie sił natury z odkryciami naukowymi.

Kuracje młodości

Osłabione, pozbawione witalności i sprężystości, przerzedzające się włosy potrzebują dawki składników odmładzających. Remedium na oznaki starzenia się włosów są preparaty rewitalizujące. Szukaj w nich składników eliminujących działanie wolnych rodników oraz keratyny, której produkcja maleje z wiekiem.

1. Szampony i maski z antyoksydantami pozyskiwanymi z jagód acai i goji, to kopalnia polifenoli i aminokwasów. Stosowane regularnie przywrócą włosom wytrzymałość i witalność.
2. Hialuronian to związek podobny do kwasu hialuronowego. W pielęgnacji włosów działa jak blokada przed utratą wody, przyciąga i zatrzymuje ją we wnętrzu włosa, trwale nawilża i wygładza jego powierzchnię.
3. Stosuj też preparaty z płynną keratyną. Wypełnia ona strukturę włosów od wewnątrz i wzmacnia włókna, dzięki czemu pasma odzyskują wewnętrzną siłę i zwiększoną objętość.

Reklama

Nasza rada
Na przerzedzające się włosy pomoże zabieg mezoterapii igłowej. Skóra głowy ostrzykiwana jest preparatem z komórkami macierzystymi, pozyskiwanymi z krwi pacjenta. To zaawansowany technologicznie, skuteczny sposób leczenia łysienia.

Kruche, szorstkie słabe? Nakarm je!

Dbasz o zdrowe menu na talerzu? Zadbaj, by także twoje włosy dostawały wartościowy "posiłek". Suche, słabe włosy są wiotkie, kruche. Popracuj nad ich lepszą kondycją. Mocniejsze i elastyczne staną się dzięki preparatom dogłębnie odbudowującym ich uszkodzenia, niwelującym szorstkość pasm.

1. W maskach i szamponach szukaj wzmacniających protein. Podane np. w serum głęboko regenerują i nadają miękkość pasmom.
2. Bogaty w składniki odżywcze nektar kwiatowy w odżywce czy masce do włosów intensywnie odżywia je od wewnątrz: od nasady aż po same końce, przywracając blask nawet tym najbardziej suchym i łamliwym.
3. Sięgnij również po odżywki w ampułkach, ze skondensowanymi ekstraktami ziołowymi (np. ze skrzypu, żeń-szenia, łopianu) plus witaminy i minerały (zwłaszcza cynk, krzem, wapń). Poprawiają ukrwienie skóry głowy i odżywienie mieszków włosowych, dając włosom zdrowie i blask.

Nasza rada
Dla kondycji włosów jest bardzo ważne to, co jesz. Suchym pasmom nic tak nie poprawia wyglądu jak duża zawartość w diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych (występują w tłustych rybach i wartościowych olejach).

Warto też przyjmować suplementy bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli jednak po dłuższym przyjmowaniu tego typu preparatów włosy wciąż będą suche, wybierz się do dermatologa.

Farbowanie to wyzwanie

Na pewno to wiesz, bo większość z nas farbuje włosy. Z różnym skutkiem. Sprawdź, jak ten rezultat mogą polepszyć nowe rozwiązania. Producenci preparatów do pielęgnacji włosów farbowanych wciąż je udoskonalają. Doceń to!

1. Nowym rozwiązaniem jest laminowanie. W liniach dla włosów farbowanych wstępują składniki tworzące warstwę laminującą (np. reaktywny silan). Pozostaje ona na powierzchni włosów, zamykając pigmenty koloru w ich wnętrzu na dłużej.
2. Efektem stosowania tego typu preparatów jest o wiele intensywniejszy połysk włosów (aż do 100 proc.!) oraz bardziej długotrwałe efekty koloryzacji, tzn. spowolnione blaknięcie koloru.
3. Specjalnie dla włosów farbowanych na blond, najtrudniejszych w pielęgnacji, powstała seria, która łączy siłę ekstraktów cytrusowych, olejków oraz esencji perły. Daje włosom wyjątkowy, promienny blask.

Nasza rada
Jeśli jeszcze nie stosujesz farb bez amoniaku, zacznij! Te nowoczesne pokrywają siwe włosy, a zdecydowanie mniej szkodzą. Często zawierają pielęgnacyjne olejki.

Dobrym pomysłem jest także używanie do koloryzacji włosów farb roślinnych, najczęściej na bazie henny i różnych ziół. Zapewniają włosom żywy odcień i połysk bez ingerowania w ich naturalną strukturę. Wnikają bowiem tylko w zewnętrzną warstwę włosa.




Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama