Jak botwinka wpływa na nasze zdrowie?

Nie tylko polecana w kuchni, ale również dla twojej skóry i organizmu. Te małe listki buraków ćwikłowych potrafią zdziałać cuda. Jakie? Zaraz się przekonasz.

Na choroby skóry

Botwinka zawiera w sobie biotynę, która należy do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B, również dzięki zawartości cząsteczek siarki korzystnie wpływa na naszą cerę. Pomaga regulować gruczoły łojowe i potowe przez co nasza skóra wygląda korzystniej.

Dla osób na diecie

Szczególnie polecana jest wegetarianom ze względu na dużą ilość witamin A i C oraz żelaza i wapnia. Dobrze wpływa na nasz apetyt, a także łagodzi nerwy. Botwinka jest warzywem łatwostrawnym, zaleca się jej stosowanie podczas infekcji i przeziębień.

Na wątrobę

Zupka lub sałatka z botwinki pomaga w problemach z wątrobą - odkwasza i odtruwa nasz organizm, więc jeżeli zalega ci coś na wątrobie sięgnij właśnie po taką zupę lub sałatę.

Reklama

Sezonowa zupa

Botwinkę można najczęściej przygotować w okresie letnim ze względu na dostępność produktów. Oparta jest na aromacie barszczu, chrupiącej botwince i włoszczyźnie. Sposób przygotowania jest bardzo prosty i szybki.

Do zupy potrzebujesz:

- pęczek botwinki,
- 3 buraki,
- marchew, pietruszkę, seler,
- młode ziemniaki,
- jajka,
- sól, pieprz, vegeta,
- śmietana 18 proc.,
- koperek,
- cytryna.

Przygotowanie

Do garnka z wodą wrzucamy marchew, pietruszkę, seler, następnie dodajemy buraki, botwinkę i ziemniaki pokrojone w kostkę. Do wywaru należy dodać kilka kropel cytryny aby nie utracił koloru. Na sam koniec dodajemy sól, pieprz i vegetę, następnie odstawiamy z ognia i dodajemy trochę śmietany. Na talerzy botwinka będzie jeszcze lepiej wyglądała i smakowała z jajkiem, koperkiem i odrobiną śmietany.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?



Styl.pl

W serwisie zdrowie.interia.pl dokładamy wszelkich starań, by przekazywać wyłącznie sprawdzone, rzetelne informacje o objawach i profilaktyce chorób, bo wierzymy, że świadomość i wiedza w tym zakresie pomogą dłużej utrzymać dobre zdrowie.
Niniejszy artykuł nie jest jednak poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki i konsultacji z lekarzem lub specjalistą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL