Reklama

Kosmetyki skutecznie zwalczające niedoskonałości skóry

Chociaż na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów służących upiększaniu urody, często zapomina się o tych, które efektywnie pomagają pozbyć się niepożądanych dolegliwości skórnych. Jednymi z nich są te, które przeciwdziałają skutkom atopowego zapalenia skóry.

Przyglądając się najpopularniejszym schorzeniom naskórka, nie sposób nie wymienić atopowego zapalenia skóry. Poza stosowaniem odpowiednich środków farmakologicznych skutkom tej choroby można zapobiec również dzięki stosowaniu odpowiednich produktów o właściwościach pielęgnacyjnych. Większość z nich zawiera w swym składzie substancje, które niwelują podrażnienia skóry, tak jak na przykład emolienty z linii Emolium czy Dermetic Linum. Oprócz sięgania po właściwe kosmetyki warto jednak zadbać o wymagający naskórek także w inny sposób.

Reklama

AZS – jak się z nim uporać?

Posiadacze skóry skłonnej do atopowości powinni zwrócić szczególną uwagę na jej systematyczne nawilżanie oraz natłuszczanie wrażliwych miejsc. Najłatwiej zatroszczyć się o to podczas codziennej kąpieli, posługując się w jej trakcie preparatami o wspomnianych właściwościach. Jednocześnie dobrze pamiętać o tym, że zmagając się z atopią, nie wolno narażać się skóry na dodatkowe czynniki drażniące, takie jak na przykład zbyt gorąca woda, dlatego mycie powinno odbywać się w wodzie o odpowiedniej temperaturze (optymalna to 33-34 stopnie Celsjusza) i trwać maksymalnie kilkanaście minut. 

Jednocześnie zaleca się, aby podczas kąpieli używać różnego rodzaju emulsji, płynów czy olejów – zarówno mineralnych, jak i naturalnych, których pH nie będzie przekraczać 5,5. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne tego typu, nie tylko natłuszcza się uszkodzony naskórek, lecz także eliminuje się uporczywy świąd, co pozwala na odejście od stosowania preparatów przeciwzapalnych o charakterze miejscowym. Podrażnienia wywołane przez atopowość może ukoić także kąpiel z dodatkiem znanego wszystkim krochmalu. 

Na tym jednak nie koniec. Walcząc z AZS, po kąpieli bezpiecznie będzie delikatnie osuszyć ciało przy pomocy miękkiego ręcznika. Zbyt intensywne pocieranie może przyczynić się do powstawania kolejnych zaczerwienionych miejsc, które z czasem zaczną się boleśnie łuszczyć. Po wyschnięciu można także wspomóc się specjalnymi balsamami o właściwościach nawilżająco-natłuszczających, a następnie pokryć zmiany skórne środkami działającymi przeciwzapalnie. Dodatkowo warto wiedzieć, że sięganie po środki do kąpieli wyposażone w substancje przeciwbakteryjne okaże się przydatne dopiero wtedy, gdy pojawi się zakażenie bakteryjne, w przeciwnym razie nie odniesie to pozytywnego skutku. 

W końcu, dbając o skórę atopową, powinno zrezygnować się ze stosowania mydeł perfumowanych, soli do kąpieli oraz pozostałych produktów kosmetycznych posiadających silny aromat. Mogą one podrażnić wrażliwy naskórek, wywołując kolejne bolące rany. Przy AZS właściwe będzie natomiast korzystanie z delikatnych kremów wzbogaconych o zawartość lanoliny, parafiny, oleju lnianego czy oliwy z oliwek. Wreszcie – nie bez znaczenia okaże się również wybranie odpowiedniej odzieży. By nie wpływać na pogorszenie stanu chorego, warto, by była ona wykonana z włókien naturalnych, które nie tylko nie podrażnią skóry, lecz także będą koić miejsca na skórze zajęte przez atopowe stany zapalne. 


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: atopowe zapalenie skóry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy