Reklama

Najlepsze kuracje na żylaki i obrzęki nóg

Żylaki pojawiają się najczęściej na łydkach i pod kolanami. Zwykle są dziedziczne.

Roślinne kuracje

Choć zioła i ich przetwory nie cofną zaistniałych uszkodzeń, pomogą uszczelnić naczynia włosowate i zapobiec obrzękom. Złagodzą też ciężkość nóg.

Odwar z kory kasztanowca

Zacznij go pić już przy pierwszych objawach niewydolności. Łyżeczkę zmielonej kory zalej szklanką wrzątku. Gotuj 10 minut na małym ogniu. Pij po szklance przestudzonego odwaru 2 razy dziennie.

Napar z głogiem

Wymieszaj: po 30 g kwiatu głogu i kasztanowca, 20 g ziela krwawnika i 10 g sproszkowanego korzenia imbiru. 1 łyżkę mieszanki zalej szklanką wrzątku, odstaw pod przykryciem do naciągnięcia.  Pij 3 razy dziennie 200 ml (niepełną szklankę) naparu.

Nalewka z żyworódki 

Do jej przygotowania będziesz potrzebowała soku i miazgi z tej rośliny. Dokładnie umyj i osusz liście żyworódki pierzastej. Owiń je w papier i włóż do lodówki na kilka dni. Schłodzone połóż na desce i dokładnie pokrój. Potem przesyp do szklanego naczynia i dobrze wygnieć - otrzymasz miazgę z sokiem. 
Sok z żyworódki pierzastej wraz z miazgą wymieszaj ze spirytusem - na 1 część miazgi dodaj 3 części spirytusu. Przelej mieszankę do słoja i postaw w ciemnym miejscu na 2 tygodnie. Po tym czasie przecedź i wlej do butelki. 
Codziennie wieczorem nacieraj nalewką nogi i stopy.

Reklama


Nalewka oczarowa

50 g wysuszonych i rozdrobnionych liści oczaru włóż do 2-litrowego słoja i zalej 500 ml 40-procentowej czystej wódki. Wymieszaj, zamknij, przenieś w ciemne miejsce. Co jakiś czas wstrząsaj słojem. Po 3 tygodniach zioła wyciśnij, a macerat przefiltruj. Nalewkę przelej do ciemnej butelki.
1-2 łyżeczki nalewki rozcieńczonej w szklance letniej wody pij raz dziennie.

Okłady z czosnku

2 główki czosnku (koniecznie z białą skórką) zetrzyj na drobnej tarce albo zmiażdż. Następnie utrzyj na jednolitą masę z dwoma częściami masła. 
Smaruj maścią uwypuklone żyły i ich okolice na noc, przykryj pergaminowym papierem i owiń elastycznym bandażem. Rano umyj nogi. W ciągu dnia dbaj, by ich nie wyziębić.


Maść nagietkowa

Rozgrzej 1 kostkę gęsiego smalcu, dodaj 2 garści płatków nagietka. Mieszając, doprowadź do wrzenia. Odstaw do przestygnięcia. Jeszcze raz podgrzej smalec, przecedź do szklanego słoiczka. Przestudź i włóż do lodówki. Smaruj miejsca chorobowo zmienione 2 razy dziennie od kostek w kierunku serca.

Sprawdź, jak uniknąć żylaków

Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy