Antyoksydacja! Dlaczego jest tak ważna dla skóry?

Stan skóry może powiedzieć o nas wiele. Na jej wygląd i kondycję wpływa mnóstwo czynników - odpowiednia pielęgnacja, sposób odżywiania, geny, stres, a także klimat i zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy. Substancje utleniające, które pojawiają się na skórze, mogą uszkadzać komórki, z których jest zbudowana. Szkodliwy proces może powstrzymać antyoksydacja. Co to takiego i dlaczego jest tak ważna? Tłumaczymy razem z ekspertem, dr Ewą Rybicką z warszawskiej kliniki Estetica Nova.

Antyoksydanty i antyoksydacja - dlaczego to takie ważne?

Zacznijmy od podstaw: antyoksydantów. Są one również nazywane przeciwutleniaczami lub antyutleniaczami, to związki chemiczne mające za zadanie usuwać nadmiar wolnych rodników z organizmu i neutralizować ich szkodliwe działanie. - Jeżeli równowaga między wolnymi rodnikami a antyoksydantami jest zachowana - nie ma powodów do zmartwień. Jeżeli jednak antyoksydantów jest zbyt mało, taki stan może prowadzić do problemów zdrowotnych (nawet do powstawania nowotworów), a także przyspieszać procesy starzenia - wyjaśnia dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Do zwiększenia liczby wolnych rodników w organizmie przyczyniają się m.in. stres, niezdrowa i niezbilansowana dieta, zanieczyszczenie środowiska, a także nałogowe palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. Antyoksydanty mają za zadanie chronić organizm przed rozwojem chorób cywilizacyjnych (np. cukrzycy, nowotworów i chorób serca).

Jak antyoksydacja działa na skórę?

Jak już zostało wspomniane wyżej, antyoksydacja ma za zadanie utrzymać równowagę między przeciwutleniaczami a wolnymi rodnikami, a tym samym chronić przez stresem oksydacyjnym. Utrzymanie balansu, o którym mowa, jest bardzo istotny nie tylko wewnątrz organizmu, ale również na skórze. Stres antyoksydacyjny może doprowadzić do utleniania lipidów błon komórkowych i białka skóry, a co za tym idzie - przyspieszyć procesy starzenia i prowadzić do powstawania zmarszczek i bruzd.

Antyoksydanty w pielęgnacji skóry

Antyoksydacja ma wpływ na cały organizm - nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. O ile odpowiednia dieta i styl życia mają dobry wpływ na organizm od środka, o tyle skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia. Całe szczęście nie brakuje kosmetyków, które wspomogą odpowiedzią pielęgnację. Z pomocą przychodzi ANTIOXIDANT COCTAIL od DP Dermaceuticals. - To luksusowy koktajl antyoksydantów, który działa ochronnie przed wpływem wolnych rodników. Idealny do codziennej pielęgnacji skóry narażonej na zanieczyszczenia ze środowiska, stres i promieniowanie słoneczne - tłumaczy dr Ewa Rybicka. Produkt pierwotnie zaprojektowany do stosowania bezpośrednio po zabiegu DERMAPEN w celu neutralizacji wolnych rodników powstających w procesie stanu zapalnego. ANTIOXIDANT COCTAIL stał się niezbędnym produktem do stosowania na noc w przypadku nierównomiernego kolorytu i tekstury skóry. Idealny do skóry dojrzałej, narażonej na działanie promieniowania słonecznego, z przebarwieniami i zmarszczkami. - ANTIOXIDANT COCTAIL to produkt bogaty w składniki aktywne. W składzie znajdziemy witaminę C, HylaFuse (kwas hialuronowy), Niacinamide, Argirilene™, Syn-Coll™, Rooibos, aloes, Białko Jojoba, Ergothioneine. To najlepszy "koktajl" jaki możemy zaserwować skórze - dodaje dr Rybicka. ANTIOXIDANT COCTAIL może być stosowany codziennie na twarz, szyję i dekolt. Po oczyszczeniu skóry wystarczy nanieść na nią równomiernie lekko masując, aż do pełnego wchłonięcia.

Hyla Active, DP Dermaceuticals, intensywna infuzja kwasu hialuronowego zapewniająca głębokie nawilżenie, komfort i naprawę skóry. Cena: 279zł/30ml

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy