Reklama

Reklama

Brightalign, czyli przezroczyste nakładki ortodontyczne zamiast metalowego aparatu

Niewidoczny, wygodny, ruchomy i zupełnie niekrepujący aparat ortodontyczny? Okazuje się, że teraz to możliwe i to w cenie niższej, niż w przypadku tradycyjnych aparatów stałych.

Brightalign to nowoczesna metoda polegająca na prostowaniu zębów zestawem kilkunastu przeźroczystych nakładek. Zamiast elementów wykonanych z metalu stosuje się dyskretne, przezroczyste nakładki polimerowe. Ich atutem jest wykonanie z miękkiego materiału, bez zamków i łuków, bez konieczności mocowania i skręcania. Krótko mówiąc, bez metalu! W przypadku Brightalign nie ma dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem. Nakładki są wygodne, nie podrażniają, nie uczulają, nie krępują, nie przysparzają bólu. Bez problemu można je zdjąć do posiłku, nie ma więc ograniczeń co do diety i rodzaju spożywanych pokarmów. Ważny jest też brak negatywnego wpływu na szkliwo, korzenie zębów i dziąsła. Prawdopodobieństwo odwapnienia szkliwa i zapalenia dziąseł jest niższe niż w przypadku tradycyjnych aparatów stałych. 

Reklama

Brightalign są łatwe do utrzymania w czystości - w każdym momencie można je zdjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą z dodatkiem pasty do zębów. Nakładki są przezroczyste, a co za tym idzie niemal niewidoczne dla otoczenia. Nie szpecą i nie rzucają się w oczy. To metoda komfortowa i mniej uciążliwa od tradycyjnego drutowania. Brightalign pozwalają na bezstresową komunikację, nie krępują, nie wyłączają z aktywnego funkcjonowania zawodowego i prywatnego. Mało który rozmówca je zauważa.


Jak wygląda leczenie? W planie uwzględniona jest diagnostyka, korekta nieprawidłowości zgryzowych oraz wizualizacja efektów. Wykorzystuje się nowoczesne technologie i analizę cyfrową. Przed rozpoczęciem leczenia ortodonta bada pacjenta, robi zdjęcia i cyfrowe skany zębów. Na podstawie zebranych danych przygotowuje indywidualny tok leczenia. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych aparatów ortodontycznych, wizyty kontrolne odbywają się zwykle co trzy miesiące. Nakładki są wymieniane średnio co dwa tygodnie. Brightalign skutecznie korygują uśmiech w czasie krótszym od standardowego leczenia, ale długość terapii zależy od wady zgryzu oraz dyscypliny pacjenta. Zaleca się noszenie nakładek przez 22 godziny na dobę lub zgodnie z zaleceniami ortodonty.

Poza nakładkami do korekcji zgryzu Brightalign oferuje także profesjonalne nakładki do wybielania zębów. Zajmuje się także wykonywaniem wizualizacji licówek, dzięki czemu efekt można zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Powoli na rynku pojawiają się punkty, w których potencjalni klienci, za pomocą specjalnej aplikacji mogą wykonać podstawowe zdjęcia i skan twarzy w technologii 3D wprowadzić swoje dane i przesłać do centrali Brightalign. W informacji zwrotnej pacjent otrzyma informację dotyczącą kwalifikacji, czasu i kosztu leczenia oraz adres do najbliższej klinki. Całkowity koszt, zaczynający się od 220 zł miesięcznie, różni się w zależności od wady zgryzu i czasu leczenia.

Więcej na https://www.brightalign.dental/ 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy