Reklama

Reklama

Chcesz jechać w Alpy? Odwiedź La Rosiere

La Rosiere to bardzo dobrze znany Francuzom resort położony u podnóży Mont Blanc – najwyższego szczytu Europy. Wyróżniają go jedne z najlepszych statystyk śniegowych w Europie.

La Rosiere mieści się w topowej trójce europejskich alpejskich miejscówek jeśli chodzi o opady śniegu, co stwarza miłośnikom białego szaleństwa świetne warunki nie tylko do standardowej jazdy na nartach i snowboardzie, ale także do freeride’u (jazdy poza wyznaczonymi trasami). Ponadto położenie resortu zapewnia ciągły dostęp do promieni słonecznych.

Amatorzy jeszcze mocniejszych wrażeń koniecznie powinni się tam udać także ze względu na fakt, że jest to jedyne miejsce we Francji, gdzie można spróbować heliskiingu i heliboardingu! Na czym to polega? Chętnych na przeżycie takiej przygody zabiera helikopter wraz z profesjonalnym, doświadczonym przewodnikiem, który udaje się wraz z uczestnikami na całkiem dziewicze, nieodkryte alpejskie stoki. Następny etap to już drop z helikoptera, a później zostaje już tylko szusowanie w głębokim puchu, które w takich warunkach opisywane jest często jak uczucie latania (!). Kto czuje się na siłach i jest już znudzony standardową jazdą, koniecznie powinien spróbować - kolekcjonerzy mocnych wrażeń twierdzą, że duży zastrzyk adrenaliny i tak niepowtarzalne widoki zostają w pamięci na całe życie!

Reklama

Dużą zaletą resortu jest także fakt, że położony on jest w dużej części na terenie Włoch. Pozwala to na korzystanie podczas urlopu z gościnności obydwu państw: można szaleć po włoskich i francuskich stokach, zajadając się w międzyczasie francuskimi bagietkami czy jedząc włoską pastę - co kto lubi. Resort wyróżnia także piękna, typowo górska architektura i mnóstwo tras.

Firma SnowShow, największa polska firma organizująca wyjazdy dla młodych ludzi w Alpy, już od lat ma wyjazd do La Rosiere  w każdej swojej sezonowej ofercie. To topowa miejscówka dla miłośników białego puchu, a miejsca na wyjazdy do La Rosiere znikają zawsze nad wyraz szybko.

"Staramy się jak najbardziej urozmaicać opcje wyjazdowe dla naszych uczestników. W tegorocznej ofercie mamy wyjazdy do Włoch, Austrii, Francji i Szwajcarii. Jesteśmy świadomi, że nasi uczestnicy mają bardzo zróżnicowane potrzeby. Niektórzy wybierają się w Alpy w celu jazdy i integracji, a po zejściu ze stoku lubią udać się na koncert czy imprezę. Specjalnie dla nich organizujemy duże muzyczne wyjazdy, typu SnowShow Hip Hop Week czy SnowShow Music Fest (największy polski festiwal muzyczny w Alpach, na który bierzemy ze sobą ponad 2 000 uczestników i topowych polskich artystów). Inni stawiają na jazdę i moc wrażeń - dla tych przeznaczony jest na przykład wyjazd SnowShow Helicamp w La Rosiere. Niezapomnianą przygodę z dropem z helikoptera nasi uczestnicy mogą tam przeżyć już za 250 EUR" - podkreśla organizator.


 "Nasze wszystkie wyjazdy są po brzegi wypełnione atrakcjami na najwyższym poziomie. Nigdy na SnowShow nie zostawiamy naszych uczestników samych sobie! Są to zazwyczaj warsztaty kulinarne, tanczne, Silent Disco, imprezy na stoku, apres-ski czy Poker Nights. Na uczestników czeka też dużo atrakcyjnych nagród od naszych Partnerów: w tym roku od marki Zimno, Prosto Wear, GoPro czy Rossignol. Uczestnicy znają już doskonale z tego naszą markę i chętnie wracają po więcej" - dodaje.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje