Dermokosmetyki marki Cetaphil - w trosce o skórę

Nawilżenie twarzy jest bez wątpienia podstawą pielęgnacji. Aby skóra była zdrowa, wyglądała świeżo i promiennie, należy pamiętać o potrzebie zachowania odpowiedniego pH oraz ochronie płaszcza lipidowego. Dermokosmetyki Cetaphil przeznaczone są do pielęgnacji skóry wymagającej, delikatnej i wrażliwej.

Dlaczego konieczne jest nawilżanie skóry?

Poziom nawilżenia skóry ma ogromne znaczenie i przekłada się na jej wygląd. Każdy typ cery wymaga dostarczania niezbędnych składników odżywczych i ochrony płaszcza lipidowego. Mitem jest stwierdzenie, że osoby mające tłustą skórę nie muszą stosować kremów. Jej wysuszanie przyczynia się do tego, że gruczoły zaczynają produkować jeszcze większe ilości sebum. Blokuje to pory, a na twarzy powstają nieestetyczne zaskórniki i krosty. 

Powierzchnię skóry chroni płaszcz lipidowy, czyli tłuszcz składający się z łoju, ciał tłuszczowych i innych składowych błon komórkowych. Aby woda nie parowała z warstwy ochronnej, należy uzupełniać jej poziom, dbając o odpowiednie nawodnienie i używając dobrych, hipoalergicznych kosmetyków. Jednym z nich jest Cetaphil krem intensywnie nawilżający. 

Kłopoty z przesuszaniem skóry nasilają się z wiekiem. Utrata wody sprzyja powstawaniu zmarszczek. Skóra produkuje wówczas znacznie mniej ceramidów tworzących naturalny cement międzykomórkowy. Wodę wiąże także kolagen, którego z upływem lat jest w skórze coraz mniej. Po czterdziestym roku życia zaczyna brakować również kwasu hialuronowego wyróżniającego się właściwościami higroskopijnymi. Dlatego tak ważne jest codziennie uzupełnianie niedoborów wody i składników odżywczych. 

Krem intensywnie nawilżający Cetaphil

Dbając o odpowiednie nawilżenie skóry, należy starannie dobierać kosmetyki, które nie blokują porów, nie mają w składzie barwników ani substancji zapachowych. Najlepiej jest, gdy nie alergizują i nie drażnią. Krem Cetaphil intensywnie nawilżający jest przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej i suchej cery. Ma w składzie m.in. masło shea (m.in. łagodzące podrażnienia i chroniące przed czynnikami zewnętrznymi), olej z orzechów macadamia (natłuszczający skórę), pantenol (regenerujący i odbudowujący) oraz silikony (chroniące płaszcz lipidowy). Krem ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Składniki te zapewniają odpowiednie nawilżenie i ochronę. Zaleca się, aby stosować go minimum raz dziennie, a tak często, jak zajdzie potrzeba. Ważne jest jednak, aby nakładać go na oczyszczoną i osuszoną twarz (nadmiar wilgoci można delikatnie usunąć, przykładając czysty ręcznik do twarzy). Można z powodzeniem nakładać go na inne partie ciała, nawet na te wrażliwe, np. powieki. Jego skuteczne działanie w uzupełnianiu brakujących lipidów (24h) zostało poparte badaniami klinicznymi.

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: dermokosmetyki | skóra | nawilżenie | cera | kosmetyki | krem

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy