Reklama

Reklama

Dobry materac to podstawa! O doborze materaca do sypialni mówią eksperci z Hilding Anders

Materac powinien być niczym ulubiony ciuch - stylowy, wygodny, a przede wszystkim dopasowany do kształtów ciała. Specjaliści Hilding podpowiadają, na co zwrócić uwagę, dobierając materac do spania. Jakość to priorytet, czyli dlaczego warto zainwestować w dobre rozwiązanie?

Na przestrzeni ostatnich lat rynek materacy uległ dynamicznym zmianom. Ewoluowały nie tylko rozwiązania oferowane przez producentów, ale także podejście konsumentów, którzy dostrzegli, jak ważną rolę gra dobry, indywidualnie dobrany materac. Sprzęt wykonany z materiałów o wysokiej jakości stał się kwintesencją komfortu i bezpieczeństwa, nieocenionym kompanem codziennego życia, który aktywnie troszczy się o nasze plecy.

Użytkownicy zauważyli, że tani materac dobrze służy tylko przez pierwsze dwa, trzy lata. Po tym czasie pianki odkształcają się, sprężyny zaczynają uwierać w plecy, a sprzęt nadaje się wyłącznie do wymiany. Zamiast co roku kupować nowy, niskojakościowy materac, dużo lepszym wyborem wydaje się zakup porządnego sprzętu, który zachowa swoje właściwości i gładką powierzchnię przez 10-15 lat. Takie rozwiązanie będzie nie tylko trwalsze, ale także - w dłużej perspektywie - bardziej ekonomiczne.

Reklama

Podniesienie świadomości społeczeństwa na temat roli snu w naszym życiu spowodowało wzrost zainteresowania profesjonalnymi materacami ortopedycznymi, a w konsekwencji gwałtowny rozwój firm produkujących sprzęt z najwyższej półki takich jak Hilding Anders. Dostarczając wysokojakościowe, rygorystycznie testowane produkty do sypialni, Hilding szybko zdobył czołową pozycję na rynku materacy.

Dobry materac, czyli taki idealnie dobrany do twoich potrzeb

Wybór porządnego materaca do sypialni nie jest jednak taką prostą sprawą. Nie istnieje bowiem "najlepszy materac", który sprawdzi się w przypadku wszystkich. Jakość komponentów ma znaczenie, ale to nie wszystko, co należy rozważyć, decydując się na wymianę sprzętu. Rozwiązanie do spania powinno być skrojone na miarę indywidualnych potrzeb - optymalnie twarde, dopasowane do gabarytów i oczekiwań użytkownika.

Mnogość opcji dobrze widać na przykładzie Hilding Anders, gdzie w ofercie znajdziemy materace w rozmaitych wariantach, o różnych stopniu twardości, innym wypełnieniu i pełniące różne funkcje.

Parametr 1: twardość materaca

Twardość jest jednym z najbardziej subiektywnych atrybutów materaca. To, co dla jednej osoby będzie idealne, dla drugiej może być za miękkie lub zbyt twarde.

Dobrze dobrana sztywność ma kluczowe znaczenie w poczuciu komfortu. W określeniu, jaki materac będzie odpowiedni dla ciebie, pomocny może być tzw. test płaskiej ręki. Sprzęt, na którym kładziesz się do snu powinien być na tyle miękki, byś - leżąc na plecach - wsunął dłoń pod swoje lędźwie, a równocześnie na tyle twardy, by ręka ta napotkała delikatny opór. Sytuacja, w której dłoń wsuwa się bez trudu lub z dużymi problemami wskazuje na nieprawidłową twardość materaca.

Optymalna twardość zależy od wielu czynników - wagi, wzrostu, płci, ulubionej pozycji snu czy stanu zdrowia. Problematyczne jest to, że aspekty te nie są stałe - w ciągu kilku lat możesz przytyć, schudnąć itd. To dlatego naszym klientom proponujemy materace dwustronne, np. Hilding Modern (h3/h4) lub Electro z innowacyjnym systemem regulacji twardości.

Parametr 2: rodzaj wkładu

Dobrym materacem może być zarówno rozwiązanie piankowe, sprężynowe, jak i hybrydowe. Ważne, by wybrany model był zbudowany z wysoko jakościowych materiałów, dlatego:

  • jeśli jesteś fanem materacy sprężynowych, postaw na wkład zbudowany z udoskonalonych sprężyn kieszeniowych; dla wymagających klientów Hilding przygotował materace ze sprężyną typu multi o maksymalnej elastyczności punktowej,
  • jeśli cenisz wrażenie otulenia przez tkaninę, wybierz materace piankowe. Wśród najlepszych rozwiązań z piany wymienia się materace wysokoelastyczne i termoelastyczne znane ze swoich właściwości prozdrowotnych,
  • jeśli nie przekonują cię materace sprężynowe ani piankowe, dobrym wyborem będzie sprzęt hybrydowy, który łączy w sobie zalety obu mechanizmów. Materace - hybrydy doskonale wypełniają łóżka kontynentalne we wnętrzach w stylu modern lub glamour (przeczytaj również: "Sypialnia glamour - jak ją urządzić?").

Rodzaj wkładu jest ważny, ale dużo większe znaczenie ma jego wyprofilowanie. Wszystkie modele Hilding posiadają ergonomiczną, 7-strefową powierzchnię. Odpowiednio cięta pianka lub obszary o zróżnicowanym zagęszczeniu sprężyn sprawiają, że kręgosłup przyjmuje najzdrowszą, esowatą pozycję. W takim ułożeniu tkanki mięśniowe i stawy są odciążone, a cały kościec ma sprzyjające warunki do regeneracji.

Dobry materac - podsumowanie

Bez względu na to, czy kupujesz materac stacjonarnie czy online (np. na Senna Materace), sprzęt powinien być indywidualnie dobrany, by dobrze pełnił swoją rolę. Rozwiązanie spersonalizowane na miarę twoich potrzeb zapewni niezbędny komfort, a także będzie remedium na doświadczane bóle kręgosłupa. Potrzebujesz więcej wskazówek, jak wybrać rozwiązanie odpowiednie dla siebie? Sprawdź inny artykuł: "Jaki materac do spania? Jaki będzie najlepszy wybór materaca?".

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama