Effaclar Spotscan - sposób na rozpoznanie problemów z trądzikiem

Wiele z nas szuka skutecznego sposobu na zmiany skórne, które są charakterystyczne dla cery trądzikowej. Pojawiają się wypryski, zaskórniki oraz rozszerzone pory. Technologia stale podąża na przód i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tym, którzy muszą się mierzyć z uciążliwymi krostkami. Innowacyjna metoda, która wykorzystuje aplikację Effaclar Spotscan to rewolucja na rynku kosmetologicznym. Sprawdźmy, jak poprawić stan skóry trądzikowej dzięki rozwiązaniu opartemu na AI.

Co na trądzik? Aplikacja Effaclar Spotscan

Z trądzikiem boryka się nawet 80 procent nastolatków oraz aż 40 procent osób dorosłych na całym świecie. Ta przypadłość prowadzi nie tylko do pojawiania się nieestetycznych zaskórników czy krostek, lecz również do obniżenia pewności siebie oraz samooceny. Co na trądzik będzie zatem najlepsze? W analizie skóry i rozpoznaniu jej niedoskonałości pomoże nowoczesna aplikacja La Roche-Posay - Effaclar Spotscan. To świetnie uzupełnienie procesu leczenia niedoskonałości i źródło spersonalizowanych zaleceń.

Została ona stworzona dzięki współpracy dermatologów z całego świata. Jej precyzję potwierdzono przez badania kliniczne o wysokiej skuteczności. Aplikacja przedstawia nam spersonalizowaną diagnozę cery trądzikowej, a ona z kolei oparta jest na sztucznej inteligencji oraz algorytmie szybkiego skanowania twarzy. Analizuje ona fotografie twarzy, liczy niedoskonałości i określa stopień zaawansowania trądziku, czyli diagnozuje stan skóry.

Jak skorzystać z aplikacji Effaclar Spotscan?

Zadaniem aplikacji jest trafna diagnoza trądziku, lecz także edukowanie osób cierpiących z tego powodu i dostarczanie im narzędzia, które wspomoże określić, z jakiego typu problemem mamy do czynienia. Doradzi również odpowiednią pielęgnację, podpowie, jak poprawić stan zaatakowanej cery i pozwala śledzić postępy. Symulator Przed/Po pokazuje oczekiwane rezultaty i umożliwia śledzenie kuracji na każdym kroku.

Aby skorzystać z tej aplikacji, wystarczy wejść na jej stronę, wybrać Start Spotscan i zrobić sobie tzw. selfie. Podczas wykonywania zdjęcia należy uważnie kontrolować parametry ,,Oświetlenie", ,,Ustawienie twarzy" i ,,Patrz przed siebie". Jeżeli wszystkie ikonki zaświecą się na zielono, wtedy wykonujemy wspomniane zdjęcie. Aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki, należy wykonać dwie fotografie - z lewego oraz prawego profilu. Aplikacja dokładnie je przeanalizuje, wyszuka niedoskonałości, rozróżni je na kategorie i na ich podstawie oceni nasilenie trądziku.

Co na trądzik? Odpowiednia pielęgnacja

Nowoczesna technologia może znacznie przyspieszyć cały proces i zwiększyć szansę na uzyskanie pożądanych rezultatów, jednak podstawą w leczeniu jest właściwa pielęgnacja. Aby szybciej zobaczyć efekty, należy przede wszystkim regularnie oczyszczać twarz ze wszystkich zanieczyszczeń. Pojawia się tam bowiem martwy naskórek, nadmiar sebum czy resztki makijażu. Następnie warto zadbać o jej nawilżenie, tonizację oraz regenerację.

W przypadku atopowego zapalenia skóry głowy, które również objawia się podobnymi zmianami jak trądzik, dobrze jest dbać o dobry wybór kosmetyków do mycia. Skóra na czubku głowy jest niezwykle wrażliwa, dlatego nie należy stosować szamponów czy odżywek myjących z alkoholami i substancjami, które mogą wysuszyć naskórek.

Artykuł sponsoringowy

 


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy