Reklama

Reklama

Ekopytania i odpowiedzi

Dzieci są wyjątkowo ciekawe wszystkiego i bardzo łatwo chłoną wiedzę, szczególnie podaną w ciekawy sposób. Warto więc zadbać o ekologiczną edukację już od najmłodszych lat, zwłaszcza dotyczącą zdrowego odżywiania. Postanowiliśmy w ich imieniu zadać wam kilka pytań dotyczących ekologicznych produktów oraz jak najprościej na nie odpowiedzieć.

Jak powstaje ekomleko?

Ekologiczne mleko pochodzi od tzw. szczęśliwych krów, które pasą się na zielonej łączce, w specjalnych ekogospodarstwach. Ich właściciele bardzo troszczą się o zwierzęta; karmią je naturalnie po to, by mleko było jak najzdrowsze i zawierało jak najwięcej witamin.

Skąd wiemy, że mleko jest naprawdę eko?

O tym, czy mleko jest naprawdę ekologiczne, decyduje... mały zielony listek. Znajdziesz go na opakowaniu ekologicznego nabiału: Kefiru EKO, Maślanki naturalnej EKO, Mleka świeżego EKO, Mleko odtłuszczonego EKO oraz Śmietanki EKO. W Unii Europejskiej znak rolnictwa ekologicznego nazywany jest Euroliściem. Mogą być nim ozdobione tylko naturalne produkty, dokładnie sprawdzone. W szkole ocenione zostałyby na szóstkę.

Reklama

Czy to prawda, że produkty mleczne są zdrowe?

Naturalnie! Mleko i jego przetwory zawierają przede wszystkim dużo dobrego białka, dzięki któremu dzieci rosną. Każdy z produktów ma w sobie coś niezwykłego. Maślanka ma lecytynę, która może poprawiać pamięć i pomagać w nauce. Kefir jest znany z dobrych bakterii dających odporność*. Mleko ma dużo wapnia potrzebnego kościom. A śmietanka sprawi, że zdrowa zupa z warzyw będzie smakować ci jeszcze bardziej!

Mamo, a kiedy zrobimy pyszne placuszki na ekologicznej maślance albo owocowy koktajl z ekologicznego kefiru?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sama. My ze swej strony mamy nadzieję, że przygotujecie je razem jak najszybciej.

PysznEKO gotowania!

*Źródło: S. Zmarlicki, Zdrowotne aspekty mleka i przetworów mlecznych.

"Zdrowie Publiczne" 2006, 116(1).

Materiał współfinansowany ze środków UE

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy