Reklama

Reklama

Gangsterski świat polskiej policji — ta powieść łamie tabu

Mocny język, seks, zdrady na boku, policjant prowadzący kluby go-go. „Kryształowi. Łatwy hajs” to kryminalna powieść, ale bliższa rzeczywistości niż niejeden reportaż.

Nikt nikomu nie ufa, a winny może być nawet najlepszy kumpel. Jeden jest czysty, dla innego gangsterka to już codzienność. To mniej znana twarz polskiej policji. Joanna Opiat-Bojarska nie boi się jej pokazać, sięgając po zakazane tematy. I - jak podkreśla - większość historii z jej książki "Kryształowi. Łatwy hajs" wydarzyła się naprawdę. - Słyszałam zarzuty, że pokazuję seks, słabości i zwyczajnie wyrachowane zło. Takie zarzuty mnie cieszą. Bo to znaczy, że udało mi się oddać prawdziwe życie i napisać to, co inni autorzy pomijają - opowiadała mediom Opiat-Bojarska.

Reklama

"Kryształowi" zwani są też "psami na psy". Nie mogą ufać nikomu, nawet osobom z najbliższego otoczenia. To członkowie elitarnego Biura Spraw Wewnętrznych Policji, którzy bezwzględnie dążą do ograniczenia przestępstw i korupcji w szeregach policji, często zmuszeni śledzić własnych kolegów. To męski świat, w którym każdy może okazać się fałszywym gliną.  

"Kryształowi. Łatwy hajs" to historia jeszcze mocniejsza od pierwszej części (można je czytać oddzielnie), która wywołała dużo hałasu w zeszłym roku. Opiat-Bojarska i tym razem w roli głównej obsadziła Pawła Drogowskiego (pseudonim Driver), funkcjonariusza tej elitarnej jednostki bezwzględnie zajmującej się zwalczaniem przestępstw i korupcji wśród stróżów prawa. Jego przeciwnikiem jest Łysy. Dolę odpalać musi mu każdy właściciel klubu go-go. Gdy nie płaci, Łysy zamyka klub, a delikwenta zgarnia do paki. Łysy nie jest groźny tylko dlatego, że jest gangsterem. Jest groźny, bo to gangster, który na co dzień pracuje w policji. Tak w każdym razie twierdzi świadek. Ale czy świadek nie próbuje wrobić Łysego?

Drogowski musi zadbać nie tylko o to, aby znaleźć winnych, ale też o to, aby nie skrzywdzić niewinnych. To codzienność pracy "kryształowych". Opiat-Bojarska poznała ich środowisko i śledztwa dzięki informatorom. - Zanim zaczęłam rozmowy z funkcjonariuszami, poszłam do policyjnego psychologa. Powiedział mi, jak ich podejść, jak pokonać testosteron, dostać się do zamkniętego kręgu i wyciągnąć z nich prawdę - opowiadała w jednym z wywiadów.  

W zeszłym roku status bestsellera uzyskała pierwsza książka z serii - "Kryształowi. Świeża krew". W internecie można znaleźć setki recenzji zachwyconych czytelników, a Marcin Dorociński porównywał powieść do kultowego serialu "Pitbull". "Kryształowi. Łatwy hajs" bez wątpienia są książka co najmniej tak samo dobrą. Jeśli nie lepszą.  

Książkę "Kryształowi. Łatwy hajs" można już kupić w polskich księgarniach.


 

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy