Reklama

Reklama

Jak działa depilator laserowy? Jaki depilator laserowy warto wybrać?

Gładka skóra to komfort, o którym marzą kobiety. Ale problem z niechcianych owłosieniem dotyczy również panów. Rozwiązaniem może okazać depilacja laserowa. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się włosków. Zabieg można wykonać w domu. Wcześniej jednak należy wybrać odpowiednie urządzenie.

Sprawdź, jaki depilator laserowy wybrać - poznaj ranking depilatorów laserowych na najlepszy-ranking.pl. Dowiedz się również, jak przeprowadzić depilację laserem w domu.

Jak działają najlepsze depilatory laserowe?

Jeszcze niedawno depilacja za pomocą lasera nie była powszechnie dostępna - zabieg oferowały jedynie najlepsze salony kosmetyczne. Dziś zabieg skutecznego usuwania niechcianych włosków można przeprowadzić w domu. Dobry depilator laserowy nie kosztuje dużo, a dodatkowo jest łatwy w użyciu. Urządzenie jest lekkie, wygodne i bezpieczne. Depilatory laserowe działają na zasadzie promieniowania wiązkami światła, które przedostają się poprzez warstwę skóry do cebulek włosów i uszkadzają je w taki sposób, że mają one “trudności" z odrośnięciem. Po kilku zabiegach niechciane włoski mogą zniknąć na długi czas.

Reklama

Jaki depilator laserowy wybrać, by zabieg był bezpieczny?

Jak już wspomniałam depilator laserowy do użytku w domu to bezpieczne urządzenie. Praca depilatora nie wpływa na skórę, a energia akumuluje się tylko i wyłącznie w komórkach włoska. Niemniej jednak decydując się na zakup depilatora do domu, należy postawić na nowy typ urządzenia, czyli depilator, który będzie znacznie wydajniejszy niż starsze modele. Warto również wybrać depilator markowy. Jest to kwestia dość ważna, ponieważ tylko markowe urządzenia dają gwarancję bezawaryjnego, długiego użytkowania. Nie należy również sugerować się ceną, choć warto zaznaczyć, że tani depilator laserowy może okazać się wystarczający dla mniejszych partii włosów, jednak może mieć trudności z grubszym/mocniejszym włosem.

Jeśli nie wiesz, który depilator laserowy wybrać, pomocnym może okazać się ranking depilatorów laserowych (https://najlepszy-ranking.pl/depilatory-laserowe/). Jest to zestawienie najlepiej opiniowanych depilatorów dostępnych obecnie na rynku.

Najważniejsze parametry, czyli jaki depilator kupić do domu?

Jeśli chcesz kupić dobre urządzenie, pamiętaj że najlepsze depilatory laserowe posiadają kluczowe funkcje i parametry. Dlatego zwróć uwagę na:

  • powierzchnię działania - im większe pole objęte przez laser, tym szybciej wykonany zabieg. Powierzchnia działania lasera będzie miała znaczenie, jeśli zabiegowi chcemy poddać większe partie np. nogi, klatkę piersiową, czy plecy (u panów). Tu trzeba zaznaczyć, że choć najlepsze i najnowsze modele działają zawsze sprawnie, to tani depilator laserowy (starszej generacji) obejmując większe partie skóry, może działać mniej dokładnie pozostawiają włosy w zagłębieniach i nierównościach. Natomiast renomowane, najlepsze depilatory laserowe posiadają specjalne nakładki wspomagające depilacje w okolicach bikini, pod pachami i na twarzy
  •  renoma producenta - bezsprzecznie marka ma znaczenie, dlatego warto wybrać urządzenie, którego producent jest znany i ceniony na rynku. Dodać należy, że depilator kupiony za niewielkie pieniądze w markecie, może nie tylko nie spełniać swoich funkcji, ale również może dość szybko się zepsuć. Natomiast markowe lasery do ciała, posiadają odpowiednią gwarancję oraz możliwość serwisowania. Szukając odpowiedniego depilatora, warto więc sugerować się opiniami użytkowniczek oraz pozycją w rankingach depilatorów laserowych
  • liczbę emitowanych impulsów - najlepsze depilatory laserowe to urządzenia wydajne, które mogą służyć wiele lat. Natomiast liczba impulsów ma znaczenie, bowiem przekłada się na długość użytkowania urządzenia
  • sposób zasilania - dostępne na rynku depilatory laserowe zasilane są na kilka sposobów. Najpopularniejsze zasilane są jednak sieciowo lub za pomocą wymiennych akumulatorków
  • możliwość regulacji mocy - dobry depilator laserowy posiada funkcję regulacji mocy pracy, która ma znaczenie podczas wykonywania zabiegu w miejscach wrażliwych tj. pachy, bikini, twarz
  • cena - bezsprzecznie szukając dobrego depilatora często sugerujemy się ceną. Nie powinna mieć ona jednak wiążącego znaczenia, dlatego że tani depilator laserowy może być znacznie słabszy od nowoczesnego, markowego urządzenia. Co więcej, tańszy depilator może być uboższy w funkcje i dodatkowe akcesoria. Może również prezentować się mniej atrakcyjnie
  • ergonomia - jest to czynnik, który ma znaczenie podczas użytkowania. Wygodny, lekki depilator będzie łatwiejszy zarówno w obsłudze, jak i w przechowywaniu
  • funkcje dodatkowe - tu trzeba zaznaczyć, że im droższy depilator, tym więcej dodatkowych akcesoriów i funkcji będzie posiadać. Tylko najlepsze depilatory laserowe posiadają również funkcję chłodzenia. Jednak w zestawie znaleźć powinna się osłonka chroniąca oczy.

Depilator laserowy, jak używać?

Najlepsze depilatory laserowe są łatwe i wygodne w użyciu. Nie wymagają posiadania żadnych szczególnych umiejętności. Przed pierwszym użyciem należy jednak dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania i zasadami działania opisanymi przez producenta w karcie informacyjnej dołączonej do urządzenia.

Bez względu jednak na to, jaki depilator laserowy wybierzemy, zabieg przeprowadzany jest zawsze na sucho. Depilacja może zostać wykonana w każdym miejscu domu, a co więcej ze względu na to, że zajmuje ona dość dużo czasu, warto wybrać wygodny kącik.

Skóra powinna być dobrze oczyszczona i bez świeżych ran. Włoski w wybranym miejscu należy wcześniej zgolić, tak by nie były widoczne gołym okiem. Dodatkowo przy pierwszym użyciu należy przeprowadzić próbę na niewielkim kawałku skóry, tak by w prawidłowy sposób uregulować moc lasera.

Na koniec warto dodać, że pojedynczy zabieg może trwać nawet kilka godzin. Czas depilacji będzie zależny od objętej zabiegiem powierzchni, koloru włosa, karnacji oraz grubości skóry. Niemniej jednak prawidłowe ustawienie mocy lasera może znacznie skrócić czas zabiegu.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje