Reklama

Reklama

Jak zmienić kolor oczu?

Mówi się, że oczy są wizytówką człowieka. Pierwszym, na co zwracamy uwagę poznając nową osobę, są właśnie jej oczy. Hipnotyzujące spojrzenie bez wątpienia przykuwa wzrok. Najistotniejszym elementem oczu jest oczywiście kolor tęczówki. Oczy mogą przybierać wiele barw: od najjaśniejszych, do najciemniejszych. Najczęściej występującymi odcieniami tęczówek jest brązowy i niebieski. Nie da się ukryć, że większość z nas prawdopodobnie choć raz zastanawiała się jak wyglądałaby z innym kolorem oczu. 8 na 10 osób przyznaje, że chętnie poeksperymentowałoby w ten sposób ze swoim wyglądem. Najprostszą i najmniej inwazyjną metodą zmiany koloru oczu są soczewki kontaktowe. W artykule wyjaśnimy, jakie właściwości mają soczewki kosmetyczne. Podpowiemy też, gdzie można je kupić.

Kolor oczu: od czego właściwie zależy?

Kolor oczu jest cechą zależną przede wszystkim od rodzaju i ilości pigmentów obecnych w tęczówce. Mówiąc ściślej, barwa oczu jest związana z zawartością melaniny (pigmentu czarnego) w obrębie zrębu tęczówki. Bardzo istotne są również zmienne proporcje pigmentów eumelaniny (pigment ciemnobrązowy) do feomelaniny (barwnik czerwonawy). Czynnikiem decydującym o kolorze ludzkich oczu jest także zagęszczenie komórek zrębu tęczówki. Najbardziej powszechnym kolorem oczu jest brązowy - ma 70- 90% populacji, w zależności od rejonu geograficznego. Na drugim miejscu jest kolor niebieski, który ma blisko 7% ludzi. Najrzadziej występuje barwa zielona - takie oczy ma jedynie 1% osób na całym świecie. Okazuje się jednak, że ludzie mają o wiele więcej możliwych kolorów oczu. W niektórych klasyfikacjach mówi się nawet o 80 różnych wariantach! Do najrzadszych kolorów oczu występujących u ludzi zaliczamy bursztynowy, orzechowy, szary, czarny, fioletowy i czerwony (występowanie ostatnich dwóch jest połączone z zaburzeniem genetycznym zwanym albinizmem). Należy zdać sobie sprawę z tego, że kolor oczu jest determinowany przez dziedziczenie i jest związany kolorami oczu naszych przodków (lecz nie tylko rodziców). Na kolor oczu wpływa kilka genów, których kombinacje powodują powstawanie różnych barw czy odcieni.

Reklama

Kolorowe soczewki kontaktowe

Możliwość zmiany naturalnego koloru tęczówek dają soczewki kontaktowe. Jest to szczególny wariant szkieł kontaktowych, którego mogą używać nawet osoby nieposiadające wady wzroku. Dzięki soczewkom szybko, a co najważniejsze bezpiecznie, zmienisz oczy zielone na brązowe, a niebieskie na fioletowe czy czerwone. Efekty takiej metamorfozy naprawdę robią wrażenie. Twój nowy wygląd zaskoczy nie tylko ciebie, ale i inne osoby w twoim otoczeniu. Jeśli chodzi o zasady użytkowania, soczewki kolorowe muszą być stosowane według takich samych zaleceń jak klasyczne szkła korekcyjne. Dla przykładu: soczewki kosmetyczne wielokrotnego użytku muszą być odpowiednio czyszczone oraz dezynfekowane, a po zdjęciu przechowywane w specjalnych pojemnikach. Jeśli masz naturalnie jasną tęczówkę, a marzą ci się oczy brązowe lub czarne, użyj ciemnych soczewek gwarantujących zupełnie mowy image. Ciemne szkła kontaktowe znajdziesz na przykład na tej stronie: https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe-ciemne-oczy . Efekt, jaki dają takie soczewki, jest naprawdę spektakularny. Co więcej, kosmetyczne szkła kontaktowe są bardzo łatwe w aplikacji, a dzięki unowocześnionej konstrukcji perfekcyjnie dopasowują się do kształtu rogówki. Wystarczy nałożyć taką soczewkę, a oszałamiająca zmiana widoczna jest od razu. Ciemne soczewki dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z pewnością spełnią oczekiwania osób o różnych gustach i preferencjach. Można ich używać bez względu na wadę wzroku.

Gdzie kupić soczewki kosmetyczne?

Kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne dla oczu, pod warunkiem, że kupimy je w sprawdzonym miejscu. Rynek oferuje bardzo szeroką gamę soczewek do zmiany koloru oczu. Kolorowe soczewki kontaktowe są dostępne w najlepszych salonach optycznych. Soczewki kosmetyczne można zakupić także online. Oferta sklepów internetowych z soczewkami, np. bezOkularow.pl, jest bardzo bogata, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Szkła kontaktowe służące do zmiany koloru oczu zakupione w salonie optycznym gwarantują komfort noszenia i bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie produkty dostępne w sklepie bezOkularow.pl są przebadane i posiadają niezbędne atesty, dlatego możemy ich używać bez obaw, że zaszkodzą naszym oczom. Duży wybór kolorowych soczewek kontaktowych najlepszych producentów znajdziesz tutaj: https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama