Jaki młynek do kawy wybrać – ręczny czy automatyczny?

Kawa – napój, który może rozbudzić nas o poranku, dodać energii w ciągu dnia i umilić popołudnie. Jednak jak parzyć ją, by wydobyć jak najwięcej smaku i aromatu? Przede wszystkim warto zacząć od mielenia. Świeżo zmielona przed zaparzaniem kawa ma o wiele więcej smaku i aromatu niż ta zmielona kilka tygodni temu przez producenta.

Artykuł sponsorowany

Zatem jeśli chcemy pić dobrą kawę, warto rozważyć zakup odpowiedniego młynka na Coffeedesk.pl.

Przede wszystkim - żarna!

Zacznijmy od tego, że niezależnie, czy zdecydujesz się na młynek ręczny czy elektryczny, warto wybrać młynek żarnowy, a nie nożowy. Te pierwsze dają równiejszy przemiał i pozwalają na dokładniejszą regulację stopnia zmielenia, co jest niezwykle ważne kiedy zależy nam na zaparzeniu naprawdę dobrej kawy.

Należy pamiętać również o tym, żeby dostosować młynek do metody, jaką przygotowujemy kawę. Jeżeli parzysz kawę metodami alternatywnymi - w dripie, Aeropressie, Chemexie - to wybierz młynek dedykowany tym metodom. Natomiast jeżeli przygotowujesz kawę w ekspresie ciśnieniowym, wybierz młynek, który będzie w stanie zmielić kawę naprawdę drobno.

Dla ceniących wygodę i fanów espresso

Elektryczne młynki to doskonała opcja dla osób ceniących wygodę i lubiących pić kawę w domowym zaciszu. Wystarczy tylko wcisnąć guzik, a maszyna szybko zmieli nam kawę. Brak konieczności porannego ćwiczenia z korbką od młynka ręcznego może być koronnym argumentem dla wielu osób, szczególnie dla fanów espresso.

Jeżeli planujesz parzyć kawę głównie w ekspresie ciśnieniowym, warto rozważyć zakup młynka elektrycznego. Co prawda obecnie na rynku są dostępne młynki ręczne, które są w stanie dobrze zmielić kawę pod espresso, jednak dla wielu osób tak drobne mielenie może być fizycznie męczące. Rytuał parzenia kawy powinien być dla nas w miarę możliwości przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Dla podróżników i zaczynających przygodę z kawą

Jeśli uwielbiasz podróżować i chcesz cieszyć się pyszną kawą na górskich szlakach, warto zaopatrzyć się w młynek ręczny. Z łatwością zmieścisz go do plecaka lub torby. Niewielkie rozmiary młynków ręcznych mogą być też przekonujące dla osób, które nie mają w kuchni miejsca na znacznie większe młynki elektryczne, ale nadal chcą cieszyć się aromatem świeżo zmielonej kawy.

Warto pamiętać również o tym, że młynki elektryczne są zazwyczaj droższe niż większość młynków ręcznych. Jeśli dopiero zaczynasz interesować się parzeniem kawy w domu i chcesz polepszyć jej smak, ale nie jesteś pewien czy chcesz wydawać na tę nową pasję większą sumę pieniędzy - lepiej wybierz młynek ręczny.

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy