Krótki przewodnik o szlifach klejnotów w pierścionkach zaręczynowych

Pierścionki zaręczynowe tradycyjnie posiadają jeden, wyjątkowy klejnot, czasem otoczony przez inne. Wrażenie, jakie wywołuje, zależy jednak przede wszystkim od tego, w jaki sposób został oszlifowany. Pamiętając o tym, postanowiliśmy przygotować krótki przewodnik, który wprowadzi Państwa w zagadnienie różnorodnych szlifów wykorzystywanych w pierścionkach zaręczynowych.

Nieśmiertelna klasyka:

Szlif okrągły

Najbardziej popularnym wyborem jest jak dotąd pierścionek zaręczynowy typu solitaire z diamentem o okrągłym szlifie brylantowym. Szlif brylantowy jest bez wątpienia doskonały także dla innych klejnotów. Ze swoimi 58 fasetkami (małymi powierzchniami), został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej odbijać i rozpraszać światło, dlatego błyszczy najjaśniej spośród wszystkich innych szlifów kamieni szlachetnych.

Wydłużony kształt, który optycznie wydłuża palce:

Szlif owalny

Szlif owalny to wydłużona wersja szlifu okrągłego. Zazwyczaj posiada taką samą liczbę fasetek. Jest to idealny wybór na pierścionek zaręczynowy dla każdego, kto chciałby uniknąć przemijających trendów i pozostać przy nowoczesnej wersji klasyki.

Szlif markiza

Markiza wygląda po prostu królewsko. Jest to szlif z wąskim, wydłużonym kształtem, który zakończony jest szpicem po każdej stronie. Biorąc pod uwagę, że szlif ten posiada największą powierzchnię fasetek spośród wszystkich, może on sprawić, że kamień wygląda na większy. Sprawia także, że palce wydają się szczuplejsze.

Szlify o wyglądzie vintage:

Szlif szmaragdowy

Ten prostokątny szlif został zaprojektowany specjalnie z myślą o szmaragdach, jednak jest też często używany w przypadku innych kamieni szlachetnych. Mówi się czasem, że tworzy efekt lustra, ze względu na facetki typu schodki po bokach. Jest jednak bardzo ważne, aby oszlifowany w ten sposób klejnot miał jednolity kolor i wysoką czystość, ponieważ w innym przypadku każda niedoskonałość będzie widoczna.

Szlif typu łza

Magia minionych wieków jasno błyszczy w szlifie typu łza (znanym też jako gruszka), który znany jest od XV wieku. W studiu jubilerskim KLENOTA podkreślamy także, że dzięki niemu każdy kamień wygląda na większy. Ponieważ jest to obecnie mniej popularny szlif, doskonale będzie pasował do kobiet, które lubią być indywidualistkami.

Szlif poduszkowy

Szlif poduszkowy to kwadratowy lub prostokątny kształt z lekko zaokrąglonymi rogami, który dzięki temu przypomina poduszkę (od której zaczerpnął imię). Jest delikatny, kobiecy i idealny do biżuterii typu halo.

Dla miłośników mody:

Szlif Asscher

Wyjątkowo rzadki szlif Asscher to kwadratowa odmiana szlifu szmaragdowego. Ucieszy wszystkie kobiety, które lubią symetryczne kształty i wyrafinowany wygląd. Tak samo jak szlif szmaragdowy wymaga wysokiej jakości klejnotu.

Szlif trillion

Pierścionek zaręczynowy z białego złota z trójkątnym diamentem - to wybór wielu przyszłych panien młodych, które szukają alternatywnych rozwiązań. Idealny dla każdej kobiety, która pragnie unikatowego pierścionka.

Dla romantyczek:

Szlif księżniczka

Każda kobieta chciałaby być czasem księżniczką, prawda? Ten kwadratowy kształt z ostrymi rogami nadaje pierścionkom zaręczynowym bajkowego, nowoczesnego wyglądu.

Szlif serce

Pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem szlachetnym w kształcie serca to wyjątkowy wybór i nie każdy będzie miał odwagę go nosić. Kobiety, które go wybierają, zazwyczaj lubią wyróżniać się z tłumu - jak piosenkarka Lady Gaga.

Ostatnia podpowiedź: w przypadku szlifów kamieni szlachetnych, które mają ostre końce, należy zawsze upewnić się, czy ich oprawa jest wykonana odpowiednio mocno. W innym przypadku może się zdarzyć, że kamień o coś zahaczy i wypadnie. Idealnym przykładem bezpiecznej oprawy będzie dla takiego klejnotu na przykład bezel.

materiały promocyjne partnera