Materace twarde od Sweetsen.pl

Podstawą komfortowego snu jest dobrze dobrany materac. Dopasowany przede wszystkim według wagi oraz preferencji przyszłego użytkownika. Materace dzielimy według czterostopniowej skali na materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde. Odpowiednio dobrana twardość zapewni stabilne i wygodne podparcie dla kręgosłupa i całego ciała.

Materac dla osoby ważącej ponad 100 kg - Sweetsen.pl poleca

By zagwarantować wsparcie osobie ciężkiej,ważącej ponad 100 kg warto zakupić materac twardy, wykonany z wytrzymałego i odpornego na ugniatanie materiału. Materace twarde cechują się doskonałą jakością, mocną oraz stabilną konstrukcją niepodatną na odkształcenia. Nie musisz się jednak obawiać, że będzie Ci na nich niewygodnie, mimo sztywności są jednak elastyczne i dopasowują się do sylwetki.

Zobacz ofertę materacy twardych na https://sweetsen.pl/Twarde-c146

Materac twardy wykonany jest z warstwy kokosowej lub warstwy trawy morskiej. Trawa morska to kilka gatunków alg, rosnących na nadmorskich brzegach. Algi są bogate w cenny pierwiastek jod. Wraz z trawą morską trafia on do materaca i jest stopniowo uwalniany. Jod ułatwia oddychanie alergikom i astmatykom. Mata z trawy morskiej jest lekka i przewiewna, zapewnia dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien z łupiny orzecha kokosowego, sztywnych i trwałych. Kokos zawiera mnóstwo soli mineralnych, dzięki którym warstwa posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Jest również higroskopijna. Doskonale wchłania nadmiar wilgoci i szybko oddaje ją do otoczenia. Dzięki temu materace twarde są komfortowe dla osób, które borykają się z problemem nadmiernej potliwości.

Materace twarde - rodzaje

Materace z twardą warstwą znajdziemy zarówno wśród materacy piankowych jak również sprężynowych bonellowych i kieszeniowych.

Materac twardy piankowy oferowany przez sklep sweetsen.pl to model Padwa. To materac dwustronny, z jedną warstwą średnio twardą a drugą twardą, ma 10 cm wysokości. W wersji moletowanej jego wysokość wynosi 13 cm.

Materace twarde sprężynowe - bonellowe posiadają wkład wewnętrzny wykonany ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem. Są ze sobą połączone i przez to zależne jedna od drugiej. Działają progresywnie, czyli im większa siła na nie działa tym większy opór stawiają. Ciężar na materacu twardym bonellowym jest rozkładany równomiernie na wszystkie sprężyny. Materce kieszeniowe posiadają trwały wkład, sprawdzający się najlepiej w sytuacji, gdy na materacu śpią dwie osoby o znacznej różnicy wagi. Wykonany jest ze sprężyn w cylindrycznym kształcie, umieszczonych każda w osobnej kieszonce. Sprężyny pracują niezależnie. Dzięki temu nie występuje tak zwany efekt falowania. Osoba lżejsza nie stacza się w kierunku cięższej.

Materace twarde kieszeniowe wykonane są ze sprężyn w ilości 262 szt/m2. W wersji multipocketowej ich liczba została zwiększona i wynosi 510 szt/m2. Materac twardy podobnie jak wszystkie w pozostałych kategoriach wagowych występuje również w wersji max plus (sprężyny wydłużone o 5 cm) oraz mini (sprężyny niższe od standardowych o 6 cm). Materace twarde pocketowe są dwustronne. Jedynym wyjątkiem jest jednostronny materac Geneva. Dwustronność materaca znacznie wydłuża jego żywotność oraz czyni go praktyczniejszym. Możliwość wyboru dwóch różnych twardości pozwala na wypróbowanie odmiennych powierzchni i wyrobienie sobie indywidualnego zdania na ich temat.

Należy pamiętać, że kilka pierwszych nocy na każdym nowym materacu, a w szczególności na materacu twardym może być niewygodnych. Należy dać organizmowi trochę czasu na przywyknięcie do nowego podłoża i dopiero wtedy możemy być pewni czy wybrana twardość jest dla nas odpowiednia.

Dobrze dobrany materac twardy od Sweetsen.pl - korzyści

Materac twardy, jeżeli jest odpowiednio dobrany do wagi, może być bardzo komfortowym podłożem. Dobrze wsparty kręgosłup niweluje ryzyko występowania bólu. Nienaturalne wygięcie kręgosłupa może powodować zwyrodnienia, utrudniać zasypianie lub powodować trudności przy wstawaniu z łóżka. Ponadto wywołuje napięcie mięśni, sztywność karku, bóle głowy. Brak snu lub jego kiepska jakość mogą spowodować także inne dolegliwości zdrowotne. Bezsenność oznacza chroniczne przemęczenie, rozdrażnienie, niską wydajność w pacy i brak energii w codziennym funkcjonowaniu.

Zakup nowego materaca powinien być przemyślany. Powinniśmy poznać cechy poszczególnych materiałów i poszczególnych twardości. Niezbędną wiedzę warto zaczerpnąć z internetu lub poradzić się konsultantów zajmujących się profesjonalną sprzedażą materacy. Konsultanci sklepu sweetsen.pl posiadają wieloletnie doświadczenie i pomogą dobrać najlepszy dla Państwa model.

Ogromnym plusem sklepu sweetsen.pl jest także dostawa materacy bez rolowania i zginania. Jest to szczególnie ważne w przypadku materacy twardych, których charakterystyczna budowa (warstwa kokosowa lub warstwa z trawy morskiej, materace sprężynowe) mogłaby zostać uszkodzona. Nasze materace dostarczane są prywatną firmą transportową. Przewozimy je na płasko, w pozycji bocznej. Nie są zginane i rolowane i nie ugniatają się wzajemnie pod swoim ciężarem. Materace twarde trafiają do klienta w nienaruszonym stanie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy