Reklama

Reklama

Mobilność bez ograniczeń

Szybkość, z jaką rozwija się Internet, jest doprawdy oszałamiająca. Jego historia jest przecież – przynajmniej jeśli chodzi o Polskę – relatywnie krótka. A mimo to obejmuje on już swoim zasięgiem prawie całe terytorium naszego kraju. To, co jeszcze do niedawna dla wielu z nas pozostawało tylko w sferze marzeń, dziś jest rzeczywistością: z Siecią połączymy się i w domu, i dojeżdżając do pracy, a także w drodze na wymarzone wakacje. I nie ma przy tym większego znaczenia, jak podróżujemy. W kontakcie – ze światem i ze znajomymi – jesteśmy bowiem prawie zawsze.

Wielka w tym oczywiście zasługa gwałtownego rozwoju nowoczesnych technologii łączności. Postęp dokonujący się na gruncie cyfrowej, bezprzewodowej transmisji danych jest doprawdy imponujący: wdrożenie sieci 3G, upowszechnienie protokołu przesyłowego HSDPA oraz popularyzacja technologii LTE miały przecież miejsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Rozwiązania te - wraz z coraz nowocześniejszą infrastrukturą teleinformatyczną - sprawiają, że dzisiejsze społeczeństwa pozostają on-line prawie przez cały czas.

Reklama

To wszystko nie byłoby jednak możliwe, gdybyśmy nie nosili z sobą na co dzień urządzeń (w torbie, kieszeni czy plecaku) zapewniających właściwie całodobową łączność ze światem. Sprawdźmy zatem, jak nowoczesne technologie i sprzęt elektroniczny zmieniają naszą egzystencję, sprawiając, że życie niemal każdego z nas upływa dziś pod znakiem bycia "on-line".

Smartfony i tablety

Telefony komórkowe są dziś właściwie na stałe połączone z Siecią. Zapewniają nam dostęp do serwisów społecznościowych i pozwalają nam ciągle trzymać rękę na pulsie: przeglądać najnowsze doniesienia prasowe, zapoznawać z różnej maści komunikatami (nie tylko pogodowymi, ale dotyczącymi też np. korków czy zmian lub utrudnień w organizacji ruchu), prowadzić korespondencję czy, wraz z innymi użytkownikami Internetu, zażywać rozrywki za pośrednictwem rozmaitych gier wideo.

Smartfon dawno już przestał być tylko "słuchawką" do odbierania SMS-ów i wykonywania połączeń. Wszystkich możliwości dzisiejszych telefonów komórkowych nie sposób ani opisać, ani wyliczyć. Pełnią one bowiem rozmaite, bardzo zróżnicowane funkcje - czytamy na nich teksty (książki, czasopisma, artykuły) i słuchamy muzyki, traktując je też nierzadko jako osobiste archiwum, w którym przechowujemy zdjęcia z wakacji czy innych, ważnych dla nas okazji.

Te same możliwości dają nam również tablety. Choć ich rynek nie wydaje się już rozwijać tak prężnie, jak jeszcze kilka lat temu, to one również mają niewątpliwie spory wkład w nasze życie. A zwłaszcza - w tę jego część, która w sporej mierze rozgrywa się i toczy "na łączach".

Komputery przenośne

Jeszcze do niedawna wydawało się, że smartfony, do spółki z tabletami, przejmą ostatecznie funkcję laptopów. Producenci notebooków dostrzegli jednak potrzeby swoich klientów oraz użytkowników i prędko zmieniające się trendy na rynkach sprzętu elektronicznego, co pozwoliło im podjąć w czas odpowiednie działania naprawcze. Dzięki nim przed komputerami przenośnymi znów roztoczyły się obiecujące perspektywy.

Nowoczesny - ultralekki i kompaktowy - laptop nie jest już bowiem tylko nudnym narzędziem pracy, ale stał się również stałą częścią naszej codzienności. Zabierzemy go z sobą w każdy zakątek świata. Sprawdzi się i tam, gdzie gorąco i parno, i tam, gdzie zimno i wietrznie.

Pozwoli napisać i zredagować dłuższy tekst, wyretuszować zdjęcia czy nawet napisać i skompilować aplikację na telefon czy komputer w każdym miejscu na Ziemi. A następnie - dzięki dobrodziejstwom Internetu - podzielić się efektami swojej pracy nie tylko ze znajomymi, ale także z całym światem.

W ten trend wpisują się nasze najnowsze laptopy z linii ZenBook, które dzięki kompaktowej obudowie, wytrzymałej konstrukcji i niewielkiej wadze (wynoszącej zaledwie 1,1 kg) połączonych z wysoką wydajnością i możliwością pracy cały dzień na pojedynczym ładowaniu baterii, są idealnym technologicznym kompanem na co dzień. Niezależnie od tego, czy musimy pracować w ruchu, czy chcemy złapać chwilę wytchnienia przy ulubionym serialu w podróży - mówi Adam Żelazko, Marketing Manager w ASUS Polska.

Nowoczesny laptop pozwoli nam się połączyć ze światem zawsze, gdy będziemy mieli na to ochotę. Pod każdą długością i szerokością geograficzną, o każdej porze dnia i nocy.

 

Tekst powstał we współpracy z marką ASUS.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje