Odżywka do rzęs, by wspomóc ich porost

Nawet najlepsze kosmetyki do makijażu nie sprawią, że twoje rzęsy będą długie i gęste. Czy to oznacza, że jeżeli twoje włoski są cienkie, krótkie i przerzedzone, nie ma już nadziei na poprawę? Absolutnie nie! Istnieją sposoby na to, aby skutecznie wspomóc porost rzęs. Dowiedz się, jaka odżywka do rzęs jest skuteczna!

Odżywka do rzęs: Sposób na długotrwałe wzmocnienie

Jak wpłynąć na wydłużenie oraz zagęszczenie włosków? Podstawa to dobra odżywka do rzęs, której składniki pomogą:

  • wydłużyć cykl życia włosków - tak, aby nie wypadały przedwcześnie, a co za tym idzie, mogły uzyskać lepszą długość,
  • stymulować wzrost nowych rzęs - w celu ich zagęszczenia,
  • odżywić włoski, aby były mocniejsze i lepiej utrzymywały skręt.

Pamiętaj: kuracja z wykorzystaniem serum do rzęs ma długofalowy charakter. Nie oczekuj, że efekty pojawią się już po jednej aplikacji produktu. Jeśli jednak wybierzesz odżywkę na porost rzęs dobrej jakości, możesz się spodziewać, że krok po kroku objętość włosków będzie się zwiększała.

Dobra odżywka do rzęs, czyli jaka?

Odżywka do rzęs powinna stać się nieodzowną częścią codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Jednak jeśli chcesz mieć pewność, że jej stosowanie przyniesie pożądane rezultaty, zadbaj o wybranie dobrego kosmetyku. Zwróć uwagę na:

  • bezpieczeństwo stosowania - najlepsze serum do rzęs są produktami przetestowanymi pod względem dermatologicznym oraz okulistycznym, co daje pewność znikomego ryzyka wystąpienia podrażnień,
  • skład - składniki aktywne zastosowane w formule odżywki do rzęs powinny być bezpieczne dla organizmu, a jednocześnie koncentrować swoje działanie na wsparciu rzęs,
  • wygoda aplikacji - przyjrzyj się kształtowi aplikatora oraz metodzie nakładania. Najbardziej komfortowe są odżywki do rzęs do stosowania na noc,
  • opinie o skuteczności - sprawdź, jak odżywka do rzęs, która Cię interesuje, zadziałała na innych. Poszukaj zdjęć przedstawiających efekty "przed" i "po".

Sprawdź także obietnice producenta odżywki do rzęs. Powinny być realistyczne i potwierdzone badaniami. A także opiniami użytkowników, czy blogerek kosmetycznych. Na przykład zyskująca ostatnio na popularności odżywka RefectoCil Lash & Brow Booster to produkt, który pozwala osiągnąć poprawę gęstości i długości włosków nawet po 6 tygodniach stosowania. Warto tyle poczekać, aby zobaczyć prawdziwą różnicę.

Co jeszcze na lepszy porost rzęs?

Rzęsy to włoski, których wzrostem rządzą te same zasady, co dotyczące kosmyków na głowie i innych partiach ciała. Każdy włosek ma swój cykl wzrostu, który może być zaburzony przez uszkodzenia mechaniczne. I wcale nie chodzi tutaj o intencjonalne szarpanie rzęs, a o to, że możesz zaszkodzić włoskom tym, jak wygląda twój codzienny rytuał pielęgnacyjny. Co może wpływać negatywnie na ich wzrost?

Nieprawidłowy demakijaż

Nawet najpiękniejszy makijaż trzeba na koniec dnia zmyć, i to bardzo dokładnie. Nieoczyszczona strefa oczu może prowadzić nie tylko do rozmazania się make-upu, ale i do obciążenia skóry, w tym mieszków włosowych. Dlatego jeśli chcesz mieć długie i gęste rzeczy, nie lekceważ tego obowiązku!

Pamiętaj też, że makijażu warto się pozbyć delikatnie. Kiedy usuwasz tusz do rzęs płatkiem kosmetycznym nasączonym mleczkiem czy płynem micelarnym, nie szarp ani nie pociągaj włosków. Przyłóż go do włosków, pozostaw na kilka sekund, a następnie powoli przecieraj aż do usunięcia całego kosmetyku. Jeżeli stosujesz wodoodporny tusz do rzęs, pamiętaj, że będziesz potrzebować dwufazowego płynu zawierającego olejek, który rozpuści kosmetyk.

Obciążające rzęsy zabiegi kosmetyczne

Chcesz szybko zagęścić i wydłużyć rzęsy, więc sięgasz po syntetyczne akcesoria, które pozwalają osiągnąć dobry efekt estetyczny? Jeśli doklejasz sztuczne rzęsy okazjonalnie lub raz na kilka miesięcy wykonujesz zabieg przedłużenia u kosmetyczki, nie powinno to powodować problemów. Jednak codzienne stosowanie takich elementów może negatywnie wpływać na porost rzęs - zwłaszcza, jeżeli stosujesz np. słabej jakości, nieprzebadane kleje i ciężkie modele sztucznych kępek.

Uważaj także na to, jaką mascarę aplikujesz. Nie zapominaj, że ten kosmetyk może mieć bezpośredni kontakt z oczami, a co za tym idzie - powinien być w pełni bezpieczny i nie podrażniać. Podejrzanej jakości produkt może zaszkodzić także Twoim rzęsom.

Chociaż porost rzęs nie poprawi się z dnia na dzień, możesz zrobić wiele, aby go wspomóc. Spróbuj i przekonaj się, że i Ty możesz czarować naturalnym, ale magnetyzującym spojrzeniem!

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy