Oliwa ozonowana – dowiedz się czym jest i jak działa?

Ozon regularnie zyskuje zwolenników uznających go za doskonały sposób oczyszczania mieszkań, domów, obiektów komercyjnych, jak i samochodów - substancję usuwającą z powietrza grzyby, pleśnie, alergeny oraz inne niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia związki. Jednak nadal jedynie niewielka ilość osób zdaje sobie sprawę z tego, iż jest on również świetnym środkiem wykorzystywanym w branży kosmetyczno - medycznej. W tym artykule poznasz jeszcze jedno, wyjątkowo ciekawe zastosowanie ozonu. Mianowicie to, które udaje się uzyskać po jego połączeniu z oliwą z oliwek. Życzymy miłej lektury!

Oliwa ozonowana najstarszego polskiego producenta

Artykuł powstał przy współpracy z firmą koronaozon - najstarszym polskim producentem oliwy ozonowanej. Oliwa ozonowana koronaozon jest produktem chętnie wybieranym przez osoby indywidualne od ponad 20 lat. Jest przebadana dermatologicznie i posiada wszelkie wymagane prawem europejskim certyfikaty i dokumenty.

Oliwka ozonowana, czyli jak powstaje oliwa z ozonem?

Podobnie, jak w przypadku ozonowania wody, potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt - ozonator. To za jego pośrednictwem dochodzi do połączenia cząsteczek ozonu z oliwą z oliwek. Trwałego na tyle, aby zapobiegać utracie pozytywnych wartości, nawet w momencie wielokrotnego otwierania butelki z oliwką ozonowaną. Wszystko przez to, iż ozon idealnie wiąże się z tłuszczami.

Jak działa oliwa ozonowana?

Ten produkt kosmetyczny stanowi idealne połączenie zbawiennych cech samej oliwy, jak i pozytywnego działania ozonu.

Ozon, jak wiadomo, jest doskonałym środkiem odpowiadającym za intensywne natlenianie. Oliwa z kolei może pochwalić się szeregiem innych pożądanych działań - mających na celu dostarczanie witamin, a co za tym idzie - wspieranie kondycji i zdrowia całego organizmu.

Ich połączenie sprawia, że obecny w ozonie tlen zyskuje unikalną możliwość przedostania się nawet do najgłębszych warstw skóry. Tym samym wpływając na jej odbudowę, regenerację, odżywienie, a nawet zapobieganie chorobom.

Dlaczego warto?

Takie połączenie pozytywnych cech oliwy i ozonu daje wyjątkową mieszankę, która ma doskonały wpływ na wiele miejsc i funkcji ludzkiego organizmu. Ozonowana oliwa sprawdza się zwłaszcza w:

●  Wspomaganiu procesu gojenia się ran

Oliwka ozonowana może pochwalić się działaniem odkażającym. Do tego widocznie poprawia mikrokrążenie krwi, w ten sposób przyspieszając leczenie urazów, oparzeń, odleżyn i innych powstałych na skórze uszkodzeń.

●  Zahamowaniu procesu starzenia się skóry

Mix ozonu i oliwy wpływa na kondycję całego ciała. Odpowiada między innymi za znaczne ujędrnienie skóry, a także widoczne zwiększenie jej sprężystości, gładkości i elastyczności.

●  Poprawie wyglądu i kondycji skóry

Oliwa połączona z ozonem jest idealnym sprzymierzeńcem w walce ze zmianami skórnymi. Świetnie radzi sobie z cellulitem, trądzikiem, wypryskami, podrażnieniami oraz szeregiem innych problemów dermatologicznych.

Oliwa ozonowana - dla kogo?

W związku z szerokim spektrum działania, z jakim mamy do czynienia w przypadku tego produktu medycznego, oliwa ozonowana jest idealnym wyborem dla wielu osób:

  • Zmagających się z problemem natury dermatologicznej (opryszczką, trądzikiem i innymi niedoskonałościami powstającymi na skórze).
  • Cierpiących z powodu narażenia swojej skóry na urazy (oparzenia słoneczne, zadrapania, rozcięcia, zarysowania itp.)
  • Chcących poprawić kondycję i wygląd skóry (wyeliminować cellulit, rozstępy czy po prostu zahamować proces jej starzenia).

Podsumowując, oliwa z dodatkiem ozonu to prawdziwa bomba witamin i wartości odżywczych, które dostarcza skórze tego, co najbardziej potrzebuje. Poprawia jej kondycję, przyspiesza regenerację, a także pozwala na skuteczną walkę ze zmianami i schorzeniami skórnymi, z którymi nie radzą sobie inne dotychczasowe metody leczenia.

Stosowanie oliwy z ozonem

Jak większość rozwiązań kosmetycznych, produkt ten należy używać zewnętrznie, czyli jako swego rodzaju krem. Ozonowana oliwa posiada aksamitną i przyjemną w dotyku konsystencję, jest łatwa w aplikacji, a samo jej nałożenie pozwala uzyskać efekt odprężenia i relaksu. Najlepsze efekty można osiągnąć wtedy, gdy posmarujemy nią twarz, ręce, nogi, brzuch i inne elementy ciała.

Oliwa ozonowana - podsumowanie

Mieszanka, mogących pochwalić się prozdrowotnymi właściwościami oliwy oraz ozonu, coraz śmielej zaczyna gościć w polskich domach, jak i salonach kosmetycznych. Wszystko przez fakt, iż jest ona w pełni naturalnym, bezpiecznym, a przede wszystkim prostym w użyciu środkiem, odznaczającym się bardzo szerokim, prozdrowotnym zastosowaniem.

Liczymy, że po zapoznaniu się z tym artykułem, Ty również przekonasz się do regularnego jej stosowania!