Perfumy w sieci – jak i gdzie kupować bezpiecznie

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ceny perfum w internecie są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych? Różnica niekiedy kilkuset złotych robi wrażenie, ale i rodzi wątpliwości: czy aby na pewno produkt jest oryginalny? Czy pochodzi z legalnego źródła? Czy zapach będzie tak samo intensywny jak oryginał? Podpowiadamy, jak i gdzie kupować perfumy bezpiecznie.

Czy tańsze perfumy są oryginalne?

To zazwyczaj pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy po zobaczeniu perfum w dużo niższej cenie niż znana nam cena rynkowa. Sprzedawca, który nie oferuje oryginalnych produktów, zobowiązany jest do poinformowania o tym konsumenta. Wówczas zobaczymy w opisie, że jest to odpowiednik perfum lub zapach wzorowany na oryginalnym. Jeśli takiej wzmianki nie ma, a produkt rzeczywiście nie ma wiele wspólnego ze znanym nam oryginałem, sprzedawca popełnia przestępstwo, za które grożą sankcje przewidziane kodeksem karnym. Niekiedy, jeśli zapach faktycznie nie jest oryginalny, jako marka podana jest "Inna". Sprzedawca nie posługuje się właściwą nazwą perfum, dlatego trudno mu zarzucić, że sprzedał nam produkt niezgodny z opisem.

Perfumy w internecie nie muszą być nieoryginalne, aby były tańsze. Ceny, które znamy z drogerii stacjonarnych zwykle zawierają marżę, w którą wchodzą koszty miejsca w galeriach handlowych, magazynowania produktów, utrzymania pracowników itd. Sklepy internetowe nie płacą majątku za ekskluzywną powierzchnię sklepową. Miejscem pracy są zazwyczaj powierzchnie magazynowe wyposażone w biura obsługi klientów, działy kompletowania zamówień, pakowania itp. Koszty utrzymaniu takiego sklepu są zatem niższe. Co więcej, powierzchnie magazynowe mogą znajdować się na obrzeżach miasta - wówczas cena ich najmu czy zakupu będzie także stosunkowa niższa. Drogerie internetowe, które działają na szeroką skalę, mają również swoje centra dystrybucji, w których przy dużych zamówieniach, mogą liczyć na spore rabaty.

Mniejsze koszty utrzymania i dystrybucji produktów oznaczają niższą marżę. Niższa marża, to z kolei możliwość oferowania atrakcyjniejszych cen produktów oraz zwiększania sprzedaży.

Jak zaufać niższej cenie w internecie?

Zakupy w sieci są dzisiaj tak powszechne, że trudno nie mieć do nich zaufania. Oczywiście i stacjonarnie, i na odległość zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, dlatego zawsze warto dmuchać na zimne. Wystarczy kilka negatywnych opinii, aby sklep stracił w oczach konsumentów i przestał prosperować, dlatego sprzedawcy rzadko mogą pozwolić sobie na oszustwo.

Gdzie kupimy oryginalne perfumy w dobrej cenie? Spokojnie można zamawiać w drogerii eZebra. Wszystkie produkty, nie tylko perfumy, ale również produkty znanych marek do makijażu czy pielęgnacji, są dokładnie opisane. Wiemy zatem, że towar, który jest nam oferowany to dokładnie ten z opisu. Wszystkie karty produktów zawierają ich pełną nazwę oraz wskazanie marki. Ceny są o kilkadziesiąt procent niższe niż w drogeriach stacjonarnych takich jak Douglas czy Sephora. Możemy też liczyć na sezonowe rabaty, które uczynią zakup jeszcze atrakcyjniejszym.

Ezebra daje też możliwość zakupu testerów perfum. Wówczas dostajemy dokładnie ten sam zapach, jednak kartonik lub buteleczka posiadają oznaczenie: tester. Jeśli kupujemy perfumy dla siebie, a nie w prezencie, ta opcja wydaje się atrakcyjna. Kupując tester otrzymujemy zwykle dużą pojemność perfum w bardzo konkurencyjnej cenie. Niekiedy tester nie różni się od oryginału. Flakonik jest identyczny - jedynie pudełko może nieznacznie się różnić.

Na co zwrócić uwagę kupując perfumy w internecie?

Przede wszystkim zacznijmy od sprawdzenia cen. Nawet kupując w internecie nie można się spodziewać, że cena będzie niższa o więcej niż 50%. Jeśli jest, zastanówmy się, czy sprzedawca na pewno jest uczciwy. Przede wszystkim czytajmy opinie o sklepie - inni użytkownicy są wiarygodnym źródłem informacji.

Zwróćmy też uwagę na:

  1. Opis produktu: czy zawiera pełną nazwę perfum wraz z ich marką oraz, czy jest ona poprawnie zapisana.
  2. Czy flakonik wygląda identycznie jak w oryginale - warto zwracać uwagę na detale
  3. Czy produkt posiada numer seryjny
  4. Czy perfumy mają taki sam kolor jak w oryginale
  5. Czy zapach ma podobną trwałość - zwykle zamienniki są mniej trwałe i szybciej ulatniają swój aromat.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy