Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to pora roku, która wiąże się z poważnym sprawdzianem dla cery, włosów, skóry ciała i samopoczucia. Narażenie ciała i włosów na częste działanie szkodliwych promienia słonecznych podczas lata, prawie zawsze wiąże się z widocznym spadkiem formy i pogorszeniem kondycji włosów, skóry ciała i wrażliwej skóry twarzy. Co więcej, przed nimi kolejne wyzwanie – zima, która nie rozpieszcza – wysusza, odwadnia i podrażnia delikatną i włosy. Co można zrobić, aby pomóc sobie w powrocie do szczytowej formy i przygotować swoje ciało na kolejny, tym razem zimowy sprawdzian?

Cel - regeneracja

Kluczem do sukcesu jesiennej pielęgnacji jest postawienie nacisku na solidną regenerację. Pojawiające się pierwsze przymrozki, częste deszcze i chłodny wiatr mają realny wpływ na zaburzenie gospodarki nawadniającej. Skóra staje się przesuszona, podrażniona i nieprzyjemnie swędzi, a włosy mogą być matowe i pozbawione blasku. O tej porze roku, dobrze jest wybierać kremy do twarzy i maseczki, które nie tylko mogą poszczycić się profesjonalnym nawilżaniem, ale mają również właściwości regenerujące i ochronne (np. dodatek retinolu i witaminy Ci E). Warto wziąć pod uwagę kosmetyki Sesderma (np. Sesderma Retises - intensywnie odnawiający krem z retinolem i witaminą C). Receptą na sukces jest cykliczność i regularność. Regenerująca maska powinna być cotygodniową rutyną pielęgnacyjną, a stosowanie odżywczego kremu na dzień i na noc - surowym, codziennym obowiązkiem.

Misja nawilżenie - 4 tygodnie intensywnej odbudowy

Jesienią włosy i skóra ciała wymagają ukojenia, nawilżenie i ujędrnienia. Odwodnione komórki skóry, mają tendencję do kurczenia się, przez co ciało traci jędrność, a na twarzy pojawiają się widoczniejsze zmarszczki. Włosy stają się łamliwe i matowe. Dobrze jest zapewnić sobie dawkę solidnej odnowy, stosując przez co najmniej jeden miesiąc odżywcze maski do włosów i maseczki na twarz. Już po 2 tygodniach intensywnej regeneracji można zaobserwować poprawę wyglądu, a po miesiącu można oczekiwać naprawdę zdumiewających rezultatów. Jeśli chodzi o maseczki do twarzy, to godne polecenia i komfortowe w użyciu są te gotowe, w formie nasączonego drogocennymi składnikami płótna, które układa się na twarz. Okres spadających liści to również doskonały czas na zmianę swojego looku. Dobrym krokiem jest podcięcie włosów i pozbycie się zniszczonych po lecie końcówek.

Focus na dłonie

Dłonie są najbardziej narażone na działanie niskich temperatur i chłodu, o który podczas jesieni nietrudno. Niepielęgnowane i nieochranianie mogą pękać, swędzieć i ulegać nieestetycznemu złuszczaniu. Podstawą pielęgnacji dłoni jest ich ochrona przed czynnikami zewnętrznymi (rękawiczki zimą, rękawice ochronne podczas sprzątania) i doskonały krem do rąk, który chroni przed zimnem i leczy podrażnienia. Krem do rąk powinien być stosowany tyle razy w ciągu dnia, ile będzie tego wymagać sytuacja - z pewnością przedawkowanie kosmetyku nie grozi żadnym negatywnym skutkiem ubocznym.

Aby zadbać o siebie jesienią i nabrać sił na nowy sezon, nie można zapominać o swoim wnętrzu. Całe naturalne piękno skóry i ciała wypływa właśnie  z niego. Jesień to doskonały czas na uregulowanie podaży płynów. Mimo braku upałów, trzeba pić co najmniej 2,5 litra płynów dziennie. Większość problemów ze skórą wynika z braku nawodnienia - lepiej mu zapobiegać pijąc odpowiednie ilości wody, niż zwalczać jego widoczne skutki. Latem twoim celem było nawilżanie i ochrona przed słońcem. Jesienią postaw na intensywną regenerację i odżywianie!