Pielęgnacja włosów farbowanych – na jakie produkty warto postawić?

Nie ulega wątpliwości, że włosy koloryzowane – farbowane, rozjaśniane, z pasemkami lub z efektem ombre wymagają specjalnej pielęgnacji. Farbowanie jest zabiegiem, który znacząco osłabia ich kondycję, przez co stają się suche, pozbawione blasku i łamliwe. Podczas wyboru odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, warto skupić się na tych produktach, które zadbają nie tylko o prawidłowe oczyszczenie, ale przede wszystkim kompleksową pielęgnację.

Zagrożenia związane z farbowaniem włosów

Włosy farbowane, poddane koloryzacji i rozjaśniania wymagają zupełnie innych produktów pielęgnacyjnych niż włosy naturalne. Zabiegi chemiczne powodują, że włosy mogą zmagać się z dodatkowymi problemami, w szczególności, kiedy z natury są cienkie i delikatne (w większości włosy Słowiańskie). Bardzo często nie mają odpowiedniego poziomu nawilżenia, a kilkudniowa przerwa pielęgnacyjna sprawia, że szybko tracą swój blask i sprężystość. Z czasem mogą stać się szorstkie i matowe, a z powodu uszkodzenia ich struktury mają tendencje do nadmiernego wypadania, łamania i rozdwajania. Po kilku tygodniach od koloryzacji włosy tracą swój blask, a aplikowana farba wypłukuje się. Taki problem dotyczy nie tylko kobiet o platynowych, chłodnych odcieniach blondu. Często to właśnie kobiety o włosach ciemnych, rudych lub kasztanowych narzekają na osłabienie cebulek włosa i diametralną różnicę w ich wyglądzie. Jak sobie z tym radzić?

Linia do włosów farbowanych

Rynek kosmetyczny bogaty jest w liczne serie do włosów wysokoporowatych, średnio lub niskoporowatych oraz takich, które pragną utrzymać chłodny odcień blondu, posiadają włosy kręcone lub właśnie poddane były koloryzacji. Jedną z marek, która specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych produktów do włosów jest marka Kerastase (ich produkty oferuje m. in. Cocolita). Linia Reflection zaprojektowana została w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Seria ta jest absolutnym odkryciem w pielęgnacji włosów koloryzowanych. Charakteryzuje się innowacyjną formułą, która gwarantuje efekty spersonalizowane i pionierskie. Jej głównym celem jest korekcja koloru, ochrona struktury włosa oraz pozostawienie ich błyszczących, miękkich i odżywionych. W skład tej serii wchodzą zarówno kąpiele do włosów (odpowiedniki tradycyjnych szamponów), tusze dbające o intensywność odcienia włosów, jak również maski, które dodatkowo podzielone zostały na produkty do włosów cienkich oraz grubych. Linie do włosów farbowanych zawierają zazwyczaj więcej składników aktywnych, ponieważ takie włosy narażone są na dodatkowe osłabienie i uszkodzenie struktury.

Jak dbać o włosy koloryzowane?

Jest kilka zasad o których warto pamiętać w przypadku pielęgnacji włosów farbowanych. Przede wszystkim warto wiedzieć, że włosy rozjaśniane są zazwyczaj bardziej porowate, przez co łatwiej absorbują i uwalniają wodę. To oznacza, że nie należy moczyć włosów pod prysznicem zbyt intensywnie i długo, ponieważ kolor może wypłukiwać się szybciej. To co istotne - mycie głowy powinno odbywać się z udziałem ciepłej wody, ale nie gorącej. Wysoka temperatura wody nie wpływa korzystnie na odcień włosów. W przypadku włosów koloryzowanych szczególnie istotny jest odpowiedni poziom nawodnienia włosa i dociążenia. Nie bez znaczenia jest również oddziaływanie wysokiej temperatury - suszarki, prostownicy, lokówki i częste modelowanie. To, o czym często zapomina się podczas codziennej stylizacji i pielęgnacji to używanie produktów termoochronnych i zabezpieczających włosy nie tylko przed urazami mechanicznymi, ale spowodowanymi szkodliwym działaniem promieni słonecznych (np. Kerastase Resistance Krem Termiczny do Włosów).

Włosy koloryzowane wymagają szczególnej uwagi, ponieważ ich struktura jest znacząco naruszona przez chemiczną ingerencję. W pielęgnacji włosów farbowanych i rozjaśnianych z pomocą przyjdą serie kosmetyków np. marki Kerastase. Dobór odpowiednich receptur sprawi, że włosy będą nawilżone, odżywione, a ich puszenie zminimalizowane.


materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy