Reklama

Reklama

Smartwatch - co to takiego? Wszystko, co warto wiedzieć o smartwatchach

Niegdyś zegarek służył wyłącznie do sprawdzania godziny. Dziś potrafi o wiele więcej - może liczyć Twoje kroki, służyć do odbierania telefonu lub wiadomości, analizować jakość snu, mierzyć tętno i być najlepszym sprzymierzeńcem Twoich treningów. Smartwatch - co to właściwie jest? Jak wybrać smartwatch, by być zadowolonym z zakupu?

Są z nami już od 2012 r. i cieszą się rosnącą popularnością. Gadżet, który jeszcze przed dekadą był jedynie nieosiągalnym marzeniem, dziś jest znajduje się na nadgarstku wielu z nas. Smartwatch to świetny pomysł na prezent dla bliskiej Ci osoby, ale doskonale sprawdzi się również w roli prezentu, jaki możesz podarować sobie.

1. Smarthatch - co to jest?

Nazwę "smartwatch" z pewnością słyszałeś już wiele razy i pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się również zobaczyć ten gadżet. Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest smartwatch i jakie ma funkcje, podpowiadamy!

Reklama

Pod tą enigmatycznie brzmiącą nazwą kryje się po prostu inteligentny zegarek, który służy nie tylko do wskazywania czasu. Jest to urządzenie elektroniczne najnowszej generacji, które ułatwia codzienne funkcjonowania i pomaga zadbać o zdrowie. Posiada dotykowy ekran, a jego wyświetlacz ma kształt koła lub prostokąta.

Inteligentny zegarek działa w oparciu o własny system operacyjny (np. Wear OS, wcześniej znany jako Android Wear, iOS), ale w wielu przypadkach do pełni funkcjonalności potrzebuje smartfona. Możemy więc określić inteligentne zegarki jako przedłużenie smartfona, ale też jego uzupełnienie. A jak Ty będziesz korzystać ze smartwatcha? To już zależy od osobistych preferencji. Możliwości jest wiele!

2. Jak działa smartwatch?

Odpowiedź na pytanie o to, jak działa smartwatch, jest dość złożona. Przede wszystkim zanim dokonasz zakupu, należy się upewnić, czy wybrany model zegarka będzie kompatybilny z posiadanym smartfonem. Są takie zegarki, które współpracują z wieloma telefonami, ale nie jest to regułą.

Smartwatch komunikuje się z telefonem bezprzewodowo, przy pomocy sieci Bluetooth. Chociaż ich działanie jest podobne, inteligentne zegarki mają różnorodne funkcje. Oprócz klasycznego czasomierza, należy wymienić funkcję udostępniania komunikatów z telefonu. Co więcej, z poziomu zegarka możesz też częściowo sterować funkcjami telefonu. Niektórych z pewnością zainteresuje również fakt, że przy pomocy inteligentnych zegarków można w wygodny sposób dokonywać płatności zbliżeniowych.

Jednak wiele osób decyduje się na smartwatche przede wszystkim ze względu na podstawowe funkcje sportowe, dzięki którym możemy zadbać o zdrowie nawet wtedy, gdy prowadzimy siedzący tryb życia.

Funkcje fitness to m.in. liczenie kroków i spalonych kalorii, liczenie przebytego dystansu w kilometrach, czy też analiza pulsu. Niektóre inteligentne zegarki mają także funkcje poświęcone konkretnym dyscyplinom sportu. Możesz z nich korzystać także w wodzie, ale pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić, czy to inteligentne urządzenie jest wodoodporne.

Smartwatch jest nie tylko inteligentnym trenerem, ale i doktorem, który może sprawdzić pomiar natlenienia krwi czy też skontrolować rytm serca. Możesz też wykonać monitorowanie aktywności w czasie snu.

3. Jak wybrać smartwatch?

Najlepszy smartwatch - o jakim mowa? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, zwróć uwagę, że uniwersalna odpowiedź tak naprawdę nie istnieje. Wybierz smartwatcha, który będzie Ci towarzyszył podczas codziennych czynności, spełniając Twoje oczekiwania. Jednak analizując, jaki smartwatch wybrać, weź również pod uwagę, na jakic

4. Najlepsze smartwatche dla dzieci

h funkcjach najbardziej Ci zależy. Zadaj sobie kilka pytań - czy chcesz uprawiać konkretne dyscypliny sportu? A może chcesz po prostu zmotywować się do tego, by zacząć się ruszać? Czy chcesz, by zegarek był wodoodporny, posiadał moduł GPS lub pełnił funkcję zestawu głośnomówiącego? Im lepiej sprecyzujesz swoje oczekiwania, tym łatwiej będzie Ci dokonać optymalnego wyboru.

Imponująco szeroki wybór smartwatchy znajdziesz w RTV Euro AGD.

4. Najlepsze smartwatche dla dzieci Jeśli chcesz podarować dziecku praktyczny i nowoczesny gadżet, smartwatch z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Po pierwsze, dzięki inteligentnemu zegarkowi zawsze możesz pozostawać w kontakcie ze swoją pociechą, nawet wtedy, gdy zapomni lub celowo (ze względu na wygodę) nie weźmie ze sobą telefonu. Po drugie, dzieci uwielbiają ładne i modne gadżety. Jeśli szukasz sposobu, by nakłonić córkę lub syna do większej aktywności fizycznej, urządzenie takie jak smartwatch z pewnością będzie więc Twoim sprzymierzeńcem. Upomni dziecko, gdy za długo pozostanie w bezruchu i zmotywuje je do tego, by pobiegać, pojeździć na rowerze, wybrać się na basen lub na długi spacer.

W szerokiej ofercie sklepu RTV Euro AGD znajdziesz nie tylko nowoczesne smartfony dla dorosłych, ale i dobre smartwatche dla dzieci. Posiadają one lokalizator, funkcję odbioru powiadomień czy wbudowany kalendarz.

Inteligentny zegarek to urządzenie, które po prostu warto mieć, niezależnie od wieku.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama