Reklama

Reklama

Thriller kryminalny roku już w Polsce

- Tylko duet Bonda i Zafón byłby w stanie stworzyć tak wciągającą powieść - napisała jedna z recenzentek „Ciszy białego miasta” . W samej Hiszpanii ten hipnotyzujący thriller kryminalny sprzedał się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy, a większość czytelników oceniła go aż na 5 z 5 możliwych gwiazdek. Złożona historia podwójnych morderstw rozgrywających się na tle mrocznych rodzinnych tajemnic od tygodnia podbija serca także polskich miłośników książek. Dodatkowo cieszy, że do grona najlepszych powieści gatunku dostał się tytuł napisany przez kobietę.

Tysiące pozytywnych ocen zachwyconych czytelników zamiast tysięcy dolarów wydanych na promocję - entuzjastyczne recenzje w serwisach literackich są motorem napędowym sukcesu "Ciszy białego miasta". Przyjrzeliśmy się ocenom przyznawanym “Ciszy..." na najpopularniejszych platformach. Aż 98% użytkowników Goodreads, największego na świecie portalu dla fanów książek uznało, że “Cisza..." to powieść wybitna, dobra lub co najmniej dobra. Podobnie wygląda to na amerykańskim Amazonie, gdzie książka otrzymała średnią ocenę 4,6 na 5. 

Reklama

Świetne oceny nie wyjaśniają nam jednak do końca, skąd bierze się fenomen popularności "Ciszy białego miasta".  Czemu książka zachwyca w aż takim stopniu? Sprawdziliśmy! Przede wszystkim autorka wrzuca czytelnika w emocjonujący wir wydarzeń już od pierwszych stron. Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych, seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. Na dodatek na swoją pierwszą przepustkę z więzienia ma wkrótce wyjść skazany za tamte, historyczne zabójstwa Tasio Ortiz de Zárate. Wracają obawy o bezpieczeństwo bliskich i o własne życie. Mieszkańców uroczej miejscowości zaczyna ogarniać paraliżujący strach.  

Kraken, śledczy specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym, stawia sobie za cel zapobiec kolejnym zabójstwom. Czas działa na jego niekorzyść, niebezpieczeństwo może czaić się za każdym rogiem. W śledztwie pojawia się coraz więcej zaskakujących zwrotów. Seryjny morderca dbający o każdy szczegół makabrycznych zbrodni czy profiler umiejący dotrzeć do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu? Który wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?  

- Zapomnijcie o Camilli Läckberg, o Lisie Gardner czy o Charlotte Link. To Eva García Sáenz de Urturi sprawi, że nie będziecie mogli oderwać się od lektury - pisze o książce jedna z recenzentek Lubimyczytac.pl. I ma rację, bo autorka nie tylko mistrzowsko kreuje kryminalną intrygę, ale też dużo uwagi przykłada do wiarygodności opisywanego śledztwa. Nic dziwnego, na potrzeby "Ciszy białego miasta " ukończyła kurs medycyny sądowej i kryminologii. Do wartkiej akcji dołożyła także barwne kobiece postacie podkomisarz Alby i inspektor Estibaliz. 

"Cisza białego miasta " już dostępna w Polsce. I w ciągu zaledwie tygodnia stała się bestsellerem. 

 


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy