Ubezpieczenie NNW dziecka, które się nie uczy

Nie wszystko da się przewidzieć, ale ubezpieczenie NNW dziecka na pewno pomoże w razie nieszczęśliwego wypadku. Czy taka polisa dostępna jest również dla dzieciaków, które się nie uczą? Sprawdź, jak możesz chronić swoją pociechę przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW dziecka to dodatkowa polisa, na którą może zdecydować się każdy rodzic. Nie działa ono w przypadku zwykłych przeziębień czy infekcji, ma przede wszystkim chronić w obliczu następstw niespodziewanych wydarzeń. Jakie to są dokładnie przypadki? Gdy wypadek spowoduje trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć. Na tej podstawie ubezpieczyciel wylicza należyte odszkodowanie. NNW dla dziecka działa 24/7 w Polsce i za granicą.

Czas trwania ubezpieczenia NNW dla dziecka zależy od szczegółów oferty oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Szkolna polisa nie jest obowiązkiem ani jedyną opcją na ochronę zdrowia oraz życia - w każdym momencie można wykupić ubezpieczenie dziecka, które się nie uczy. Kupując polisę w PKO BP można ubezpieczyć nawet noworodka.

Ubezpieczenie dziecka, które się nie uczy

Zastanawiasz się, jak możesz uchronić swoje dziecko przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, zanim zacznie edukację? Załatwienie sprawy z pracodawcą lub ZUS-em to jedno, ale co z dodatkową ochroną? W końcu wizyty oraz zabiegi refundowane przez NFZ mają swoje ograniczenia - szczególnie pod względem czasu i dostępnych terminów. Dlatego też warto wykupić ubezpieczenie NNW dla dziecka, które zawsze zapewni pomoc w nagłych wypadkach. W ofercie PKO BP jest takie ubezpieczenie. Możesz je wykupić zaraz po narodzinach najmłodszego członka rodziny:

  1. Obowiązuje przez całą dobę i to codziennie - również podczas wyjazdów zagranicznych.
  2. Zapewnia specjalistyczną pomoc medyczną po nagłym wypadku albo urazie np. zabiegi, rehabilitacyjne, wizyty lekarskie oraz konsultacje. Dotyczy także kwestii organizacyjnych np. transport, wypożyczenie sprzętu do rehabilitacji.
  3. W przypadku niespodziewanego uszczerbku na zdrowiu pozwala również sfinansować wsparcie opiekunki oraz prywatne lekcje.
  4. Ubezpieczenie NNW dziecka w ofercie PKO BP chroni dzieci do 20 roku życia.

Składka miesięczna nie przekracza 5 zł. Jeżeli chcesz poszerzyć świadczenie o dodatkową, jednorazową wypłatę 500 zł po urazie dziecka, wtedy opłata wynosi 9 zł. Ceny się nie zmieniają w trakcie trwania umowy, podobnie jak zakres jej obowiązywania. Umowa jest podpisywana na rok, lecz po jej wygaśnięciu zawsze możesz zdecydować się na ponowne wykupienie ubezpieczenia dziecka, które się nie uczy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy