Zabiegi idealne na jesień

Jesień to idealny moment, by skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Niższe temperatury i słabiej operujące słońce sprzyjają szybszej regeneracji. Sprawdźcie jakie zabiegi warto wykonać w tym czasie.

Piękne usta w 60 minut

Jak mówi dr Magdalena Eberhardt z kliniki Femmed i Dr Szczyt Charytynowicz - "Patrząc z profilu na usta młodej osoby, wyraźnie zobaczymy, że mają one kształt litery "J". Jednak z biegiem czasu tkanki ulegają zanikowi, który powoduje nieestetyczne wydłużenie oraz opadanie wargi. To właśnie ono prowadzi do zawinięcia czerwieni wargowej do wnętrza, a przez to do optycznego pomniejszenia ust. By nadać im pożądany wygląd powstał zabieg Lip Lift. Dzięki niemu w godzinę przywrócimy naszym wargom w pełni naturalny, atrakcyjny wygląd. Nim zastosujemy wypełniacze warto najpierw rozważyć właśnie tę procedurę ponieważ w przeważającej liczbie przypadków przywraca ona pożądany wygląd górnej wargi przy zachowaniu bardzo naturalnego wyglądu. W jej trakcie lekarz usuwa nadmiar skóry poniżej nosa z podniesieniem ust ku górze i wywinięciem ich".

Dr Marcin Jadczak z Mea Clinic zwraca uwagę, że "większość pacjentów pragnących zmienić kształt ust narzeka głównie na wygląd górnej wargi. Lip lift jest idealną odpowiedzią właśnie na ten problem. W jego trakcie skracam wysokości wargi górnej, co odbywa się poprzez jej nacięcie oraz plastykę prowadzącą do wywinięcia na zewnątrz czerwieni wargowej. Cały zabieg trwa około godziny i nie wymaga stosowania dodatkowych wypełniaczy. Na zakończenie zakładane są szwy, które zdejmujemy około tygodnia  po wykonaniu zabiegu. Co istotne, efekt uzyskany w trakcie Lip Lift jest nie tylko spektakularny, ale jednocześnie trwały, stąd jego rosnąca popularność. Mikrochirurgiczny lifting ust ma na celu przede wszystkim przywrócenie naturalnego i młodzieńczego kształtu warg. Dzięki temu świetnie wpisuje się w najnowsze trendy naturalnego wyglądu. W jego wyniku uzyskujemy trwałe i widoczne powiększenie warg, które odzyskują młodzieńczy i atrakcyjny wygląd. Zabieg to także sposób na wyrównanie ewentualnych asymetrii, jakie mogą cechować nasze wargi. Co również istotne wykonujemy go raz w życiu, gdyż nie wymaga powtarzania. Zabieg jest szybki, praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może jedynie przez kilka dni odczuwać lekki dyskomfort w okolicy nosa, ponieważ właśnie tam przebiega szew pooperacyjny. Jest on naturalnie niewidoczny, dzięki czemu pacjent może cieszyć się wymarzonym wyglądem ust. ".

Nos jak nowy

Skrzywienie przegrody nosowej wywołuje niedrożność nosa i utrudnia oddychanie. Zaradzić mu można operacyjnie - mówi dr Arkadiusz Kasztelan z kliniki ZSGL-COR-LAR-MED i dodaje "zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio godzinę. Polega na nacięciu błony śluzowej przegrody w celu rekonstrukcji jej skrzywionych elementów chrzęstnych i kostnych, by po wymodelowaniu była prosta. Następnie wstawiana jest w poprzednie miejsce, a całość zszywana jest rozpuszczalnymi szwami i stabilizowana opatrunkiem, który usuwamy średnio po trzech dniach. Wbrew pozorom zabieg jest praktycznie bezbolesny. W przypadku poważniejszych deformacji przegrody lub niezadowolenia z kształtu nosa można zdecydować się na ingerencję również w jego kostną część. Pozwala ona nie tylko skorygować jego kształt i skrzywienia, ale również zmniejszyć nozdrza, zmienić kształt czubka nosa i oczywiście skorygować przegrodę nosową. Zabieg wymaga oddzielenia skóry nosa od konstrukcji chrzęstno-kostnej. Nacięcia prowadzone są w środku nosa lub również u jego podstawy. Rodzaj cięcia uzależniony jest od indywidualnych kwestii budowy nosa pacjenta. Kolejnym krokiem jest uformowanie przez lekarza pożądanego kształtu nosa i nałożenie na niego z powrotem skóry. Dzięki temu uzyskujemy nos, który prawidłowo funkcjonuje i jednocześnie współgra estetycznie z twarzą pacjenta. Rzadko wymagane jest założenie opatrunków. Rekonwalescencja po zabiegu zajmuje średnio ok. 3-4 tygodnie. W tym okresie nie należy nosić na zoperowanym nosie okularów i należy uważać na jego potencjalne uszkodzenia np. w trakcie uprawiania sportów. Przez dwa miesiące nie należy opalać twarzy".

Odzyskaj doskonały wzrok!

Masz dość noszenia szkieł kontaktowych lub okularów? Skorzystaj z laserowej korekcji wzroku i noś okulary jedynie jako dodatek do stylizacji! Laserowa korekcja wad wzroku jest jednym z najbardziej bezpiecznych zabiegów w okulistyce pod warunkiem, że wykonana jest przy użyciu najnowocześniejszych technologii, przez doświadczonych w tego typu procedurach specjalistów i wreszcie po zastosowaniu odpowiedniej metody, dopasowanej indywidualnie do danego pacjenta- mówi dr Elżbieta Ziemniak z Centrum Medycznego EVITA w Krakowie.

Chirurgia refrakcyjna powinna być poprzedzona kwalifikacją z licznymi, precyzyjnymi badaniami celem ustalenia wskazań do zastosowania odpowiedniej metody leczenia, aby w bezpieczny sposób wykonać korekcję i skutecznie usunąć wadę wzroku.

Lasery najnowszej generacji cechuje niezwykła szybkość działania, pozwalająca wymodelować przednią powierzchnię oka, a tym samym usunąć wadę wzroku w ciągu zaledwie kilku do kilkunastu sekund. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy technologii zabiegi oparte są o wielostopniowe zabezpieczenia oprogramowania i działania lasera.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy