Reklama

Reklama

Dziecięca moda – jak wybrać ubranka dla dziecka?

Dziecko to bardzo trudny i wymagający klient, dlatego też dziecięca moda bywa bardzo zróżnicowana. Jej producenci prześcigają się w wymyślaniu i realizowaniu coraz to nowszych projektów i modeli strojów dziecięcych.

Moda dziecięca to także bardzo zróżnicowany gust. Wie to każdy rodzic, który z mozołem poświęcił kilka godzin, na to by znaleźć dla swojej małej pociechy bluzeczkę, buty czy komplet sportowy, a po przyjściu do domu pierwsze przymierzenie wybranej rzeczy, było jednocześnie … tym ostatnim. By nie zrobić przykrości mamie, dziecko przymierza daną rzecz a potem ją odkłada do szafy. Winą za taki stan rzeczy należy winić przede wszystkim fakt, iż mama kupując wybraną rzecz dla swojej pociechy, zupełnie nie uwzględniła jej gustu czy faktycznych potrzeb. Wykorzystała na zakupy moment, kiedy dziecko było u babci lub w przedszkolu bądź tylko dlatego, że właśnie była wyprzedaż. Kupiła i wybrała to, co jej zdaniem było najbardziej „odpowiednie”. Nie musiała męczyć się z przymierzaniem lub marudzeniem pociechy. Niestety takie zakupy bardzo często, trafiają w krótkim czasie na stos rzeczy całkiem nieprzydatnych bądź niepotrzebnie zalegają na półkach dziecięcej szafy. Mamy same często lubią być modne, co sprawia, że nie tylko kupują dzieciom niechciane ubrania. Potrafią także kupić modny, ale niewygodny wózek dziecięcy, a dziecko nie zawsze może i potrafi protestować.

Reklama

Jak zatem powinniśmy dokonywać zakupów ubranek dziecięcych? Przede wszystkim, pamiętajmy by przy zakupach była obecna nasza pociecha. Pozwólmy maluchowi wskazać ulubiony kolor lub wzorek, który będzie mu się podobał. Pozwól by dziecko wybrało dla siebie kilka różnych bluzeczek czy spodenek. Wspólnie usiądźcie na ławeczce w przebieralni i zdecydujcie, który model czy fason będzie tym najlepszym. Gdy już zdecydujecie na dany zakup, dokładnie przypatrz się czy ubranko ma oryginalną metkę, kto jest jego producentem, z czego jest ono wykonane. pamiętaj, by zaraz po przyjściu do domu, uprać daną rzecz – jest to szczególnie ważne w przypadku gdy zakupów dokonujesz w markecie lub na wyprzedaży w sklepie z odzieżą na wagę. Unikaj sytuacji, gdy dziecko zakłada dany strój na gołą skórę – nigdy nie wiesz, czy dana rzecz nie była już mierzona i przez kogo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje