Reklama

Reklama

Nie daj się zaskoczyć zimie

W naszym klimacie niespodzianki pogodowe to norma. Mimo, że wieczorem nie zanosi się na śnieg, rano zza okien wita nas biały puch. I choć tradycyjnie co roku najbardziej zaskoczeni są drogowcy, my możemy pomyśleć o zimie zawczasu. Z odpowiednią łopatą odśnieżymy podjazd, a stosując kilka niezawodnych zasad zadbamy o całe otoczenie przed domem.

W naszym klimacie niespodzianki pogodowe to norma. Mimo, że wieczorem nie zanosi się na śnieg, rano zza okien wita nas biały puch. I choć tradycyjnie co roku najbardziej zaskoczeni są drogowcy, my możemy pomyśleć o zimie zawczasu. Z odpowiednią łopatą   odśnieżymy podjazd, a stosując kilka niezawodnych zasad zadbamy o całe otoczenie przed domem.

Bajkowy obraz

Ogród otulony śniegiem wygląda magicznie. Przykryty białym puchem przypomina obraz z baśni. Warto wiedzieć, że niektórym roślinom śnieg jest potrzebny. Odpowiednio gruba warstwa chroni je przed mrozem. Jednak zbyt obfite opady śniegu mogą przyczynić się do zniszczenia roślin. Pod jego ciężarem gałęzie drzew i krzewów łamią się lub wyginają. Pamiętajmy o tym, że zimą ogród będąc w stanie spoczynku również może ulec zniszczeniu, często okres ten jest prawdziwym wyzwaniem dla roślin. Zatroszczmy się więc o swoją przestrzeń, bo każde zaniedbanie może mieć przykre skutki w sezonie.  

Reklama

Zimowe wsparcie

Okazuje się, że niewiele trzeba, żeby pomóc ogrodowi w przetrwaniu zimy. Wystarczy kilka trików, wykonywanych regularnie, aby wiosną cieszyć się piękną zielenią. W czasie mrozu i obfitych opadów, musimy skupić się na delikatnym usuwaniu białej pokrywy z gałęzi, aby nie pękały pod nagromadzonym śnieżnym ciężarem. Jest to ważne również dlatego, że śnieg zalegający na krzewach i trawniku, przyczynia się do ich gnicia. Szczególnie narażone są rośliny zimozielone. Należy także pamiętać o regularnym sprawdzaniu kondycji okryć zabezpieczających rośliny, przy dużym wietrze i deszczu mają tendencję do obsuwania się. Wówczas trzeba je jak najszybciej podnieść i poprawić.  

 Profesjonalne odśnieżanie

Oprócz prac, które wpłyną na kondycję roślin w naszych ogrodach, musimy pamiętać również o regularnym odśnieżaniu przestrzeni wokół domu. Wysokie białe zaspy utrudniają poruszanie się, a warstwa lodu może spowodować niebezpieczny upadek. Warto pamiętać, aby odśnieżając ścieżki ogrodowe nie zrzucać śniegu na trawę. Zbyt gruba warstwa odcina dostęp tlenu do gleby, przez co jej korzenie zamierają. Przygotowując się do odśnieżania istotne jest zadbanie o odpowiedni sprzęt. Kupując łopatę powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na tworzywo, z jakiego została ona wykonany oraz kształt szufli. Gwarancję skuteczności oferuje firma Kwazar, produkująca łopaty śniegowe charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością.   

Łopata do śniegu - Szeroka szufla zakończona listwą z kutego aluminium doskonale sprawdza się przy odśnieżaniu i usuwaniu zamarzniętego śniegu i lodu. Szufla wykonana jest z tworzywa, które gwarantuje wysoką wytrzymałość mechaniczną w niskich temperaturach. Jest to ważne przy odgarnianiu ciężkiego, mokrego śniegu oraz rozkruszaniu lodu. Solidny trzonek łopaty o średnicy 38 mm  wykonany został z sezonowanego, litego drewna.          

Sugerowana cena detaliczna: ok. 40 zł

Producent: Kwazar Corporation Sp. z o.o.

www.sklep.kwazar.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy