Reklama

Reklama

Wiosenny ranking odkurzaczy

Wiosną wielu z nas decyduje się na odświeżenie mieszkania i generalne porządki. Na rynku wiele jest środków czystości i sprzętów AGD, które są pomocne przy dbaniu o czystość w naszych czterech kątach. W ich wyborze pomogą internetowe porównania i zestawienia produktów. Sieć sklepów Neonet opracowała ranking odkurzaczy niezbędny w trakcie wiosennych porządków.

Wiosną wielu z nas decyduje się na odświeżenie mieszkania i generalne porządki. Na rynku wiele jest środków czystości i sprzętów AGD, które są pomocne przy dbaniu o czystość w naszych czterech kątach. W ich wyborze pomogą internetowe porównania i zestawienia produktów. Sieć sklepów Neonet opracowała ranking odkurzaczy niezbędny w trakcie wiosennych porządków.

Najnowszym trendem okazują się inteligentne odkurzacze, niezastąpione w domach kobiet ceniących sobie komfort i wygodę. Najbardziej popularne modele to iRobot Roomba 660 i SAMSUNG SR8980 navibot. Odkurzacz Roomba dostosowany jest do pracy na wszystkich rodzajach podłóg: wyczyści dywany, wykładzinę, parkiet i terakotę, automatycznie wybierając odpowiedni tryb. Zbierze nie tylko kurz, ale też kawałki papieru, włosy, psią sierść czy piasek. Umożliwia zaprogramowanie harmonogramu sprzątania i określenie obszaru czyszczenia. Robot sam wraca do stacji dokującej i automatycznie rozpoczyna ładowanie akumulatora. Dostępny w sieci sklepów Neonet w cenie 1720 zł. Nieco droższy jest nowy odkurzacz Samsunga - SR8980 navibot. Został wyposażony w funkcje samoopróżniania i oczyszczania szczotki, co wyróżnia go wśród innych odkurzaczy – robotów. Dzięki systemowi NaviBot-S i Visionary Mapping jeszcze dokładniej zaprogramuje trasę odkurzania naszego mieszkania, a czujnik wysokości zagwarantuje pokonywanie progów i rozłożonych kabli. Odkurzacz pozwala na ustawienie godziny rozpoczęcia pracy. Do tego jest naprawdę niezwykle cichy i szybki.

Reklama

 

Do wiosennych porządków należy pranie dywanów i czyszczenie tapicerek. Doskonale nadają się do tego odkurzacze piorące i/lub z filtrem wodnym. Takich modeli powinni używać alergicy, szczególnie wiosną, gdy ilość pyłków jest zintensyfikowana. Najczęściej wybieranym odkurzaczem piorącym jest model 919.0 ST/ZVC752ST ZELMERA, wyposażony w system podwójnego filtrowania wydmuchiwanego powietrza. Oprócz odkurzania i prania potrafi także zbierać wodę, co jest funkcją szczególnie przydatną dla rodzin z małymi dziećmi. Cena odkurzacza to 650 zł.

 

Na 1. miejscu w rankingu odkurzaczy z filtrem wodnym znajduje się model marki MPM BORA MOD-07. Jest prosty w obsłudze: po zakończeniu pracy należy podnieść pojemnik z wodą i kurzem i wylać jego zawartość. Zaletą jest brak ryzyka, że przy wymianie zużytego worka zawartość wysypie się na świeżo wyczyszczony dywan. Cena tego modelu to 537 zł.

 

Inną wygodną opcją są odkurzacze bezrowkowe z wbudowanym pojemnikiem na kurz, który należy opróżniać po całkowitym zapełnieniu, bez czyszczenia filtra, jak w przypadku odkurzacza z filtrem wodnym. Są przyjazne dla środowiska, nie wymagają dodatkowych worków i ich częstej wymiany. W sieci NEONET najchętniej wybierane są odkurzacze bezworkowe ERGOEASY ZTF 7650 marki Electrolux i VC15RHNDCNC marki Samsung, oba dostępne w cenie ok. 350zł.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze bezprzewodowe, idealne do czyszczenia rozległych powierzchni, takich jak domy jednorodzinne. W trakcie odkurzania nie musimy się martwić o to, że kabel zostanie przegryziony przez naszego pupila i unikamy konieczności zmiany kontaktu przy odkurzaniu kolejnych pokoi. Popularne są modele Zelmera: ZVC425HT w cenie 430 zł i ZVC305ST za 350 zł.

 

W ofercie sieci NEONET znajdują się również małe, lekkie, poręczne odkurzacze bezprzewodowe, przydatne do uprzątnięcia kanapy lub wnętrza samochodu. Dzięki małym gabarytom dotrą do każdych zakamarków i trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie między meblami czy wokół kaloryferów. Mimo małej pojemności worków (ok. 0,5l), wystarczą na długotrwałe używanie. Do liderów należą modele Electroluxa: Ergorapido ZB05ER i ZB5103.

 

W wiosennym rankingu odkurzaczy nie można pominąć klasycznych modeli workowych. Występują one w dwóch pułapach cenowych: do 200 zł, gdzie liderem jest model ZANUSSI ZANSC 05 i w przedziale cenowym 200 – 400 zł, gdzie najchętniej wybierany jest odkurzacz BOSCH BGL 3A23OB.

 

Do odświeżenia naszej letniej garderoby bardzo przydadzą się generatory pary wodnej. Urządzenia wytwarzają 45% więcej pary niż klasyczne żelazka, dzięki ich zastosowaniu zaoszczędzimy więc czas i pieniądze. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele TDI 903231A Boscha i Gc7011/20 Philipsa, zdobywające coraz większą popularność wśród użytkowników.

 

Rynek odkurzaczy jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Przed zakupem warto zastanowić się do jakich porządków najczęściej będzie nam potrzebny. Głównym parametrem, na który powinno się zwrócić uwagę, jest moc silnika. Warto wiedzieć, że większe wartości nie zawsze wiążą się z większą siłą ssania. Odpowiednia konstrukcja, zapewniająca optymalną cyrkulację powietrza, pozwala na równie skuteczne pochłanianie kurzu przy mniejszej mocy, a tym samym mniejszym zużyciu prądu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy