Reklama

Reklama

Gdzie jest świąteczny przepis?

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy Polacy nie tylko rozglądają się po sklepowych półkach w poszukiwaniu prezentów. To również moment, gdy intensywniej myślimy o gotowaniu i poszukujemy przepisów na świąteczne dania. Niestety, jak wynika z badania „Fooder – Polacy, przepisy i internet”, aż 42% z nas nie pamięta, skąd wzięło przepisy świąteczne w poprzednich latach i ponownie musi poświęcać czas na odnalezienie wigilijnego przepisu. Z odsieczą wszystkim przychodzi Fooder – internetowe narzędzie, która pomaga w łatwy i wygodny sposób gromadzić przepisy kulinarne i mieć je zawsze „pod ręką”.

Tradycja Internet

Badania „Fooder – Polacy, przepisy i internet”, przeprowadzone wśród Polskich internautów, wykazały, że prawie 77% Polaków w okresie przedświątecznym 

Łatwe gromadzenie przepisówposzukuje bożonarodzeniowych przepisów,  co więcej co piąty przyznaje, że szuka wówczas przepisów bardziej intensywnie, niż w jakimkolwiek innym okresie roku. Idealna świąteczna potrawa musi być tradycyjna i atrakcyjnie wyglądać; mniej niż zazwyczaj liczy się koszt i łatwość jej przyrządzenia. Okazuje się ,że  najpopularniejsze wigilijne przepisy nie pochodzą z książek kucharskich babci i mamy (opiera się na nich 46% badanych) – obecnie największym powodzeniem cieszą się przepisy zaczerpnięte z Internetu (receptur na świąteczne potrawy szuka w nim aż 63% Polaków). Dzięki rosnącej modzie na gotowanie mamy dostępnych wiele blogów, portali , agregatorów z przepisami, ale bardzo często mamy problem, jak odnaleźć dany przepis w gąszczu kulinarnych inspiracji i jak gromadzić ulubione przepisy. Rozwiązaniem jest interaktywna platforma Fooder, który umożliwia stworzenie swojej własnej książki z przepisami kulinarnymi znalezionymi w sieci. Fooder to narzędzie dostępna przez przeglądarkę oraz urządzenia mobilne, która umożliwia jednym kliknięciem zapisanie przepisu  z dowolnego miejsca w internecie. 

Reklama

W poszukiwaniu idealnego makowca 

Często, duży problem sprawia ponowne znalezienie  potrawy, która sprawdziła się na ubiegłorocznym wigilijnym stole – aż 42% badanych nie pamięta, skąd wzięło dany przepis, do którego chcieliby powrócić. Sposoby na porządkowanie przepisów są różne. Nasze mamy i babcie tworzyły zeszyty, w których zapisywały receptury znajomych i wklejały wycinki z gazet. W czasach, gdy aż 64% Polaków korzysta z internetu, ten system staje się przestarzały i niepraktyczny. Na szczęście na rynku pojawiają  się serwisy, które mają za zadnie ułatwić użytkownikom zapamiętywanie ulubionych przepisów, zazwyczaj z jednak pozwalają zapisać przepisy z określonej puli, np. z konkretnego blogu lub danego portalu kulinarnego. Wśród tych narzędzi wyróżnia się Fooder, który jako jedyny pozwala na gromadzenie  przepisów z dowolnego źródła (blogu, portalu lub zbiorów własnych). Co więcej dla tych, którzy lubią modyfikować swoje przepisy, daje możliwości zapisania zmian, które zostały wprowadzone w trakcie gotowania. Jak wynika z badań „Fooder” – modyfikacje do przepisów wprowadza aż 90% gotujących i  tylko co dziesiąty Polak gotując trzyma się ściśle przepisu. Niestety okazuje się, że 37% badanych nie pamięta, jakie zmiany wprowadziło w przepisie, ponieważ ich nie zapisało. Możliwość prostego zapisania zmian, zwłaszcza w przepisach znalezionych w internecie, stanowi zatem ważną funkcję dla tych, którzy nie chcą co roku eksperymentować od podstaw z doprawianiem wigilijnego barszczu lub  czasem pieczenia makowca.      

Przepis na bezstresowy i wygodny katalog przepisów 

Dla wszystkich, którzy nie tylko w święta szukają kulinarnych inspiracji, został stworzony  Fooder. To bezpłatne, nowoczesne i praktyczne narzędzie do gromadzenia i przechowywania przepisów, które umożliwia łatwy dostęp do nich z każdego komputera i urządzeń mobilnych. Przechowywanie sprawdzonych przepisów jest szczególnie istotne w okresie bożonarodzeniowym, gdyż to właśnie wtedy co trzeci Polak szuka przepisu na potrawę, którą już wcześniej wypróbował, ale… nie może jej znaleźć. Zróbmy sobie prezent na przyszły rok i zapiszmy przepisy, których używamy w czasie przygotowania świątecznego stołu – zadbajmy, by kolejne Boże Narodzenie było jeszcze przyjemniejsze i mniej stresujące.

Każdy, ko chce uporządkować swoje kulinarne zasoby i nie zgubić starych i nowych ulubionych przepisów, może w 15 sekund założyć sobie konto i zbierać przepisy ze wszystkich miejsc w internecie na www.fooder.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy